Vyrovnanou partii vyhráli Orli po samostatných nájezdech

04.08.2005 | HoR, JaŠ

P ř e r o v - Ani ve druhém přípravném utkání neobdrželo Znojmo ve hře gól. O výhře Orlů nad Voskresenskem rozhodly na přerovském zimním stadionu až samostatné nájezdy. Za Znojmo úspěšně skórovali Dopita a Pucher, na opačné straně jedinkrát překonal brankáře Hårstad-Evjena držitel poháru lorda Stanleye Zelepukin. Utkání přineslo mnoho osobních soubojů a bylo velmi fyzicky náročné. Orli se ruským týmem nenechali zaskočit a byli rovnocenným soupeřem. FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU

přát., čtvrtek 4. 8. 2005, 17:30, Přerov
Chimik
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
Samostatné nájezdy proměnili: Zelepukin - Dopita, Pucher. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 954.
Chimik MO: Salfický - Korjakin, Kotov, Píša, Promin, Sepančincev, Hejda, Ježov, Semin, Blochin - Škotov, Krikunov, Bikiňajev - Danov, Bojčenko, Zelepukin - Čerbajev, Potajčuk, Prokopjev - Makarov, Gluchov, Tunik
ORLI ZNOJMO: Hårstad-Evjen - Čakajík, Němeček, Bičánek, Jareš, Heš, Chvátal, Šmach, Mojžíš, Lennartsson - Chlubna, Dopita, Ludvík - Mikulík, Pucher, Selingr - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Tatarčík, Vaškovič

Druhý přípravný zápas sehráli hokejisté Znojma na přerovském ledě. Začátek utkání se nesl v duchu seznamování se se soupeřem i ledovou plochou. Zpočátku se zdáli být Znojemští orli aktivnější. Potvrdili to několika rychlými kombinačními akcemi, kdy vyzkoušeli pozornost brankáře domácího týmu Dopita s Ludvíkem. Na druhé straně se blýsknul Hårstad-Evjen při vykrytí dělovky Potajčuka. Během první třetiny byly výkony obou týmů srovnatelné. Zajímavá byla přesilová hra Orlů, při níž předvedli mnoho pěkných kombinací, kdy se Bičánek několikrát dostal k puku a neúspěšně ostřeloval Salfického.

Druhá třetina změnu skóre nepřinesla. Velkou šanci stav změnit měli v úvodu Tunik s Bojčenkem při dvojnásobné přesilovce. Z trestné lavice přihlíželi Bičánek a Jareš, oba vyloučeni za krosček. Hra se přelévala z jednoho konce hřiště na druhý. Chvíli byli snaživější Rusové, chvíli Znojemští. Po neúspěšné akci domácích měl možnost zapsat se do statistik Pucher, který se Selingrem ujížděl k brance Chimiku dva na jednoho. Koncem prostřední části utkání bylo vidět mnoho osobních soubojů u mantinelu i několik faulů. Přesilové hry stále zůstávaly bez využití a druhá třetina skončila nerozhodně.

Třetí část utkání byla divácky nejzajímavější. Při vyloučení Selingra nebezpečně ohrozil znojemskou klec Škotov, Chlubna na druhé straně zkoušel vystřelit na Salfického z těžkého úhlu, Zelepukin našlápl k brejku, ale Mikulík nabral rychlost a vytlačil jej ze skvělé střelecké pozice. Konec utkání se blížil velmi rychle a Orli toužili po vítězství. Dostali se do útočného pásma a několika střelami roztáhli Salfického. Největší šancí zápasu byla odkrytá branka Chimiku, Chlubnovi však nevyšla stahovačka a Salfický se stihnul vrátit na své místo. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

První sérii zahájili Mikulík s Prokopjevem, oba neúspěšně. Ve druhé si zkušený Dopita chytře počkal a nekompromisně zavěsil. Vyrovnání se Chimik dočkal díky střele Zelepukina do šibenice, Bičánkovi samostatný nájezd nevyšel, stejně jako Sepančincovi. Pucherovi prošel kotouč do brány jen těsně kolem brusle. Potajčuk, Chlubna a Semin mohli jen obdivovat stoprocentní zákroky svých protivníků.

Miloslav Hořava (Znojmo): Bylo to velice těžké utkání, odlišné od toho s Pardubicemi. Voskresensk hrál výborně, předváděl fyzicky náročný hokej, hrál hodně do těla. Nám se dařilo jejich náročné hře odolávat. I když byl stav po normální hrací době 0:0, byly šance na obou stranách a oba brankáři předvedli výborné výkony. Nastoupil už Bičánek, nehráli Uram, Erat, Jaskula, Trvaj.