Vítkovice
1/3
2/3

Na druhý pokus Znojemští doma uspěli

Z n o j m o - Už třetí čtvrtfinálový zápas za sebou nese konečné skóre 3:1. Tentokrát se však z vítězství radují Znojemští, zatímco předtím to byli dvakrát Vítkovičtí. Orli dokázali svého soupeře napodobit a srovnat sérii na 2:2. Základ výhry položili už v první třetině brankou Puchera, ve druhé dvacetiminutovce zajistili dalšími dvěma přesnými zásahy účast vítkovického brankáře Kameše v play-off. Ten po trefách Štefanky a Pláška nahradil v brance hostí nejistého Pince. V závěrečné části už dokázali Severomoravané pouze upravit skóre.
I přesto, že Znojemští orli měli v první třetině dva vyloučené hráče, zatímco Vítkovice žádného, vraceli se do kabin s veselejší náladou. Domácí trenéři totiž v první třetině lehce zahýbali sestavou a tento tah se jim vyplatil. Pláška na křídle Pucherovy formace nahradil Mikulík, který v 9. minutě připravil šanci svému kapitánovi. Ten před brankou Pince nezaváhal. Hned poté mohl skórovat Haman, ale gólman hostí už byl připraven. Také Trvaj vyřešil několik ošemetných situací. Ty nejnebezpečnější si vypracovali Šebesta a Hudec. Ke konci třetiny ještě zahrozil Hubáček a na druhé straně Ludvík s Ondřejem, avšak brankáři si s jejich akcemi poradili.

Po opatrném začátku druhého dějství se před branku soupeře častěji dostávali Orli a postupně si vytvářeli tlak i šance. Využili však až druhou nabídnutou početní výhodu. Ve 28. minutě vyrobil neuvěřitelnou chybu Pinc, který při rozehrávce našel svého bývalého spoluhráče Štefanku, a protože byl daleko z brány, měl slovenský útočník snadnou úlohu. O 73 sekund později už Znojmo vedlo 3:0, když ve vlastním oslabení vyslal Pláška do nájezdu Mojžíš a rozhozený Pinc musel přenechat své místo v brance Kamešovi. Ten potom svůj tým až do sirény držel nad vodou, neboť domácí nevyužili zmatenosti vítkovické obrany, brankářovy nerozehranosti, ani přesilových her. V závěru se strhla na ledě menší šarvátka mezi Ludvíkem a Šebestou, ale vyloučen byl pouze hostující hráč za předchozí faul, a domácím se tak naskytla více než minutová přesilovka pět na tři. Skóre se však neměnilo.

K jeho úpravě došlo až ve třetí části chvíli po návratu vyloučeného Erata. Irgl zasekl v útočném pásmu, přihrál Hubáčkovi a ten střelou z úhlu překvapil Trvaje. Orli se nezalekli a pokračovali v nájezdech na Kamešovu branku. Ovšem i pro Vítkovice znamenal gól nový impuls a chtěli se vrátit do zápasu. Blízko brance byli Hudec, Irgl a Gulaši, na straně Znojma Bičánek. Ten byl pak v samotném závěru ještě vyloučen a hosté sáhli k power play. Jenže fauloval také Irgl a Kameš se musel do klece vrátit. Pro Vítkovice nepodařené utkání však dochytal s neposkvrněným štítem.

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím smeknout před hráči obou týmů. V rychlém sledu odehráli čtyři vynikající zápasy, dnes se k tomu přidala i skvělá kulisa. Nemyslím si, že se budou chyby, které dnes udělaly Vítkovice, opakovat. Pinc ale podobně zaváhal už včera.

Miloš Holaň (Vítkovice): Znojmo začalo dobře, napadalo nás a my jsme měli problémy v rozehrávce. Dali jsme si prakticky tři vlastní góly. Propadli jsme ve druhé třetině, v té třetí jsme konečně hráli to, na co jsme zvyklí.