O<sub>2</sub> Extraliga - út 23. 1. 2007
0:0, 0:0, 1:1 - 0:0
Zlín

Bod navíc zůstal ve Znojmě

Z n o j m o - Poprvé v letošním ročníku hokejové extraligy se Znojemským orlům podařilo porazit mužstvo Zlína. Skóre se měnilo poprvé až v polovině poslední části, kdy nejdříve skóroval hostující tým, ale necelých šest minut poté stihl svoji první brankou v extralize vyrovnat Vladimír Říha. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých měli Orli větší štěstí a zásluhou Tvrdíkovy vítězné trefy získali bod navíc.

Utkání se hned od úvodního hvizdu hrálo ve svižném tempu. V první části byli Orli jasně aktivnější, za jejich převahou stála i přesilovka čtyř proti třem, která Znojmo nabudila. Na zlínskou branku se valil jeden útok za druhým, ale Murín domácím nedovolil ujmout se vedení. Zlínští hrozili převážně z rychlých protiútoků, které ovšem spolehlivě pokryl Trvaj. Nejvíce šancí si dokázal vypracovat Padělek a na něj navázal dobře hrající Růžička. Za hosty ohrožoval domácí klec především Tomík, ale ani jeho typická spolupráce s Leškou ke vstřelené brance nevedla. I když byla úvodní třetina bohatá na šance, stav zůstával stále nezměněn.

Druhou dvacetiminutovku rozehráli hosté v početní převaze a několik úvodních okamžiků Orlům zatápěli. Poté se utkání vrátilo do stejného průběhu, který jsme mohli zaznamenat v první části. Znojemští dokázali svůj tlak uplatnit nejvíce při přesilových hrách, ovšem skvěle chytající Murín dokázal všechny pokusy zneškodnit. Pravidlo ,,nedáš - dostaneš“ se mohlo potvrdit, když za Zlín ujel Kubiš, ale jeho vyloženou příležitost zlikvidoval skvělým zákrokem Trvaj. Znojemští bušili do zlínské obrany, která ovšem stále odolávala. Orli předváděli výborný výkon, ale branky se po čtyřiceti minutách nedočkali.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasným cílem, pokořit brankáře Murína a strhnout vedení na svou stranu. Znojemská rozjetá mašina nepolevovala a brankář Hamé měl plné ruce práce se střelami Selingra a Padělka. Ve 49. minutě utkání ukázal Tomík, jak nespravedlivý hokej umí být. Jeho střela z mezikruží byla dostatečně svižná i přesná a skončila v pravém horním rohu Trvajovy branky. Poté se domácím naskytla výhoda jednoho hráče v poli, kterou Orli sice nevyužili, ale o chvíli později, se do šance prodral Vladimír Říha, nadvakrát propasíroval kotouč za Murína a připsal si svou premiérovou trefu v extralize. Znojemští v závěru usilovali o tři body, ale šance Růžičky a Padělka úspěchem neskončily, a tak utkání dospělo do prodloužení.

Hned v úvodu nastavení měl na holi rozhodnutí Růžička, ocitl se sám před ležícím zlínským brankářem, kotouč však nedokázal zvednout. Když se neujala ani souhra Dopity s Tvrdíkem při přesilové hře, přišly na řadu samostatné nájezdy.

Domácí exekutoři byli stoprocentní, nejdříve puk protlačil za Murína Tvrdík a po něm se blýskl bravurně zvládnutým blafákem do bekhendu Selingr. Za hosty se žádný střelec neprosadil, a tak si Znojemští orli připsali první vítězství nad týmem Hamé v této sezóně.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Pro nás byl tento zápas velice důležitý. Víme, že Zlín má výborné mužstvo, výbornou taktiku a ne nadarmo vyhráli na Slavii a v Pardubicích. Podle toho jsme k zápasu tak přistupovali. Byl to těžký zápas a jsem rád, že jsme měli v penaltách štěstí a že jsme získali dva body.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Obě mužstva vycházela z velice pozorné obrany a tomu odpovídal i počet šancí, kterých bylo na obou stranách minimálně. V prodloužení mělo Znojmo navrch. Mělo několik tutovek, které naštěstí pro nás neproměnilo. Před zápasem bychom bod brali, protože jsme v složité situaci i ohledně zranění, takže nakonec spokojenost.