1:0, 2:1, 1:0
1/3
2/3

Znojmo nezopakovalo výkon z Třince

<em>Litvínov</em> - Na severu Čech se Orlům nedařilo. V první třetině usedlo hned pět znojemských hráčů na trestnou lavici a v jejím závěru se domácímu mužstvo podařilo vstřelit branku v dvojnásobné přesile. Druhou přidalo ve druhé části hry rovněž v přesilovce. Znojmo dokázalo snížit <b>Radimem Kucharczykem</b> na rozdíl jedné branky také v početní výhodě, ovšem třetí gól dostalo v oslabení. Čtvrtá branka litvínovských hokejistů uvízla ve znojemské kleci při power play Orlů a stále tak zůstávají před branami play-off.

Prolomit litvínovskou šňůru devíti zápasů bez prohry na svém hřišti se Znojmu nepovedlo. Orli byli zabržděni vyloučeními v úvodní části hry. Od 9. minuty udělil sudí 5 trestů pro znojemské hráče. V závěru třetiny se litvínovští hokejisté dostali do vedení brankou v dvojnásobné početní výhodě, když Lukeš přihrál mezi kruhy Kubinčákovi, ten na nic nečekal a střelou do horní části branky poprvé překonal Jiřího Trvaje.

I druhý gól vstřelili domácí v početní výhodě. Odražený puk dokázal Reichel v 28. minutě obtočit kolem klečícího Trvaje a zasunout do sítě. Znojmo snižovalo v 35. minutě při své první početní výhodě v druhé třetině. Kucharczyk po idelání přihrávce Jareše poslal puk za Hüblova záda. Další přesilovka byla ale pro Orly osudná. Jenáček ujel do brejku a poskakující puk trefil do znojemské brány necelé dvě minuty před koncem prostředního dějství.

Na tento gól znojemští hokejisté nedokázali odpovědět. V závěrečné části se neujala jediná jejich šance. O zvrat se snažili v přes dvě minuty trvající power play. Sice se usadili v útočné třetině, ale jejich snaha přišla vniveč. V čase 59:21 se do prázdné branky trefil Kubinčák.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslím, že náš dnešní výkon nebyl zrovna z nejlepších. V minulých zápasech jsme hráli určitě lépe. Rozhodla naše třetí branka, kterou jsme vstřelili v oslabení.

Pavel Hynek (Znojmo): Odjíždíme zklamáni. Určitě jsme měli alespoň na bod. Chtěli jsme přerušit domácí vítěznou sérii, ale nepovedlo se nám to.