0:0, 1:2, 1:1
1/3
2/3

Zasloužené vítězství ve Zlíně

<em>Zlín</em> - Všechny branky dramatického utkání padly v přesilových hrách. Orli načali soupeře ve druhé třetině střelami Pláška a Selingra. Domácím se podařilo snížit minutu před koncem třetiny Galvasem. Do závěrečné části Orli nastoupili důrazně a svůj tlak zúročili v sedmačtyřicáté minutě dorážkou Svobody. Zlín v závěru přitvrdil hru a podařilo se mu ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale k vyrovnání mu nepomohla ani závěrečný power play. Hrdinou zápasu v dresu Orlů byl brankář <b>Jiří Trvaj</b>, který několikrát neskutečnými zásahy zachraňoval na poslední chvíli a mařil zlínským střelcům i nejvyloženější šance.

Přesně po půlminutě od začátku zápasu se již Znojmo muselo bránit přesilové hře, když pykal Demel. Zlínští si ale tlak vytvořili až v závěru početní výhody, Trvaj se svojí obranou odolal. Po jejím skončení se Znojmo vrhlo do útoku, Procházkovu i Kotaškovu střelu jistil Murín. Orli se jen těžko dostávali do hry, protože v první části museli přestát další tři oslabení, skvělý Trvaj ale stále držel bezbrankový stav. Jedinou přesilovku, kterou znojemští hokejisté v úvodní třetině sehráli, také domácí spolehlivě ubránili, jen Mudrochova střela donutila Murína k větší akci.

Druhá třetina patřila více Orlům. Ve 25. minutě, vteřinu před koncem přesilovky, vystřelil švihem Plášek z prostoru mezi kruhy. Přes bránícího hráče Murín puk zahlédl až v momentě, kdy mu zavítal do branky. Necelých šest minut nato, opět při vyloučení zlínského hráče, se dostalo Znojmo do dvoubrankového vedení. Od modré vypálil Jareš a teč Selingra jen celou akci vyšperkovala. Necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky se Zlín vrátil do hry. V přesilovce snížil Galvas ranou od modré na rozdíl jednoho gólu.

Seběvědomí ale Orlům obdržená branka nevzala, do záverečné části se pustili s chutí. Ve 46. minutě předvedli obrovský přesilovkový závar, Dopita měl před zlínskou brankou na holi tři tutovky, když domácí nedokázali uklidit puk z prostoru brankoviště. Tlak zúročila další pětka, kdy Svoboda po střele Procházky neměl problém zavěsit do odkryté brány.

Rozhodčí už druhé kolo po sobě nasazují přísnější metr rozhodování a přínáši to i větší počet vyloučených. Ani tento zápas nebyl vyjímkou, kdy padlo 26 dvouminutových trestů. Při dvojnásobném oslabení Znojma snížil Zlín ve 49. minutě na jednobrankový rozdíl. U pravé tyče zcela osamocený Andrašovský zkušeně dorazil Hamrlíkovu střelu. Orlům to způsobilo malinké ochlazení, ale v bráně měli Trvaje, který předváděl skvělé výkony, a tak domácím nepomohla ani závěrečná power play, aby jim pokazila radost z výhry.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Navázali jsme na nepřesvědčivé výkony z minulých zápasů. Nejsme schopni dát branku při hře pět na pět. Dvě třetiny jsme byli velmi zakřiknutí. Věděli jsme, že bude velmi důležité, kdo dá první gól, neboť Znojmo příliš branek nedostává. Zvedl nás gól do šatny na konci druhé třetiny. Bohužel, jiný gól než z přesilových her, v současné situaci nejsme schopni dát.

Václav Sýkora (Znojmo): Při hře pět na pět branka nepadla, neboť obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a důležité bylo, že jsme se v první třetině dokázali ubránit čtyřikrát při hře v oslabení. Zlomovým momentem mohla být za stavu 2:0 naše přesilovka pět na tři. Tam jsme byli blízko třetí brance. Naopak Zlín v závěru snížil a vrátil se do zápasu. Naše mužstvo příkladně bojovalo a zaslouženě jsme dnes vyhráli.