O<sub>2</sub> Extraliga - st 19. 12. 2007
Vítkovice

Orli nepovolili vstřelit Vítkovicím jediný gól

<em>Znojmo</em> - Po reprezentační přestávce se znovu rozběhla hokejová O2 extraliga. Na znojemský led zavítal osmý tým tabulky HC Vítkovice Steel. První třetina nabídla pohledný hokej s množstvím šancí, ale gól diváci neviděli, ve druhé části se však již dočkali. V polovině zápasu tečoval Bičánkovu ránu Demel. Hosté se nechtěli vzdát, ovšem Znojmo udeřilo podruhé, když před koncem prostřední části zvýšil náskok Kucharczyk. Vítkovice se ve třetí třetině snažily o zvrat, ale vše ukončila Dopitova branka do prázdné klece. Výborný výkon předvedl domácí brankář <b>Jiří Trvaj</b>, který nepustil za svá záda jediný puk a připsal si druhé čisté konto v sezoně.

Hosté se v zápase osmělili dřív. Jurečkovu ránu Trvaj vyrazil levým betonem. Za Orly to zkoušeli Bičánek a Demel, ale také neuspěli. Následně se do samostatného úniku dostal Erat, avšak byl tísněn a střílel jen do brankáře, na druhé straně se prezentoval šikovnou přihrávkou Petr Hubáček a ještě šikovnější tečí Radek Hubáček, gól však nevstřelil. Ve 12. minutě měl na hokejce dvě branky nejproduktivnější obránce extraligy Jareš. Poprvé však netrefil bránu, podruhé neprotlačil kotouč mezi Pruskovy betony. Za hosty se v dobré střelecké pozici ocitl Gulaši, ale Trvaj se stihl včas přesunout ke své levé tyči. Ke konci třetiny projel do útoku domácí Plášek, ale bekhendovým pokusem trefil jen hruď vítkovického brankáře.

V úvodu druhé části mohl prolomit gólový půst Haman, který dobře tečoval Eratovu přihrávku, ale Prusek výborně zasáhl. O pár minut později se v situaci dva na jednoho objevili hostující Burger a Jurečka. První jmenovaný zakončil sám, ale neuspěl. Také Znojmo si vyzkoušelo přečíslení. Tři na jednoho jeli Erat, Plášek a Demel. Erat, podobně jako předtím Burger, zkusil prověřit Pruska sám, ale rovněž neuspěl. V polovině utkání se domácí dočkali. V přesilové hře střílel od modré Bičánek, před brankářem hostů tečoval Demel a vsítil úvodní branku zápasu. Hosté byli poté dvakrát po sobě v krátkém časovém úseku vyloučeni, ale Orli i přes velké šance své skóre nevylepšili. Podařilo se jim to až ve 38. minutě. Po Dopitově přihrávce se puku zmocnil Kucharczyk, pronikl před Pruska a zvýšil na rozdíl dvou branek. V závěru ještě stihla obě mužstva nastřelit tyč.

Do závěrečné části šli hosté s cílem co nejdříve vstřelit kontaktní gól a začátek tomu nasvědčoval. V úvodu nejdříve z levého kruhu zkusil vyzrát na Trvaje Krenželok a pár minut poté prověřil jeho pozornost ranou ze středu hřiště Kuboš. Domácí brankář se ani v jednou případě překonat nenechal. Znojmo spíše bránilo. Ale když zaútočilo, byla z toho velmi slibná šance. V dobré pozici se po Demelově přihrávce ocitl Dopita, položil si na zem hostujícího beka, ale jeho ránu mezi betony stihl Prusek včas pokrýt. V závěru zápasu se Vítkovice pokusily ještě o hru bez brankáře. Ve velké šanci se objevil Ujčík, který po přihrávce zpoza branky okamžitě střílel, ovšem znojemský gólman vychytal i tuto šanci. Z protiútoku se po pěkné souhře na jeden dotek dostal puk až k Dopitovi, který sám před prázdnou bránou rozhodl o osudu celého zápasu.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Znojmo): Oboustranně pěkný hokej rozhodl náš větší důraz a efektivita v koncovce. Výborně zachytal Trvaj, který nás v rozhodujících chvílích podržel. Velkou pochvalu za bojovnost ale zaslouží celý tým. Získali jsme potřebné body pro start v play off.

Jan Daneček (Vítkovice): Utkání přineslo urputný boj. Po přestávce měla obě mužstva dost sil. Znojmo nás dostalo v přesilovkách ve druhé třetině pod tlak. První branka určila vývoj zápasu. V poslední třetině jsme se snažili ještě zvrátit výsledek, Trvaj byl ale bezchybný. Znojmo bylo o krůček napřed v důrazu před brankou soupeře.