Zlín
1/3
2/3

Za tři góly tři body

<em>Znojmo</em> - I ve čtvrtém vzájemném zápase sezóny dokázali Znojemští orli porazit mužstvo RI Okna Zlín. Po bezbrankové první třetině, ve které oba týmy spíše bránily než útočily, začaly ve druhém dějství padat branky. Nejdříve v rozmezí necelých dvou minut skóroval dvakrát Radim Bičánek, jehož první zásah byl pro Znojmo 100. gólem v sezóně. Třetí branku poté přidal Selingr. Hosté se snažili útočit a tvrdě dobývali domácí svatyni, ovšem brankář Trvaj všechny pokusy kryl. Vychytal i zlínské trestné střílení a připsal si čtvrtý shotout do brankářských statistik extraligy.

Utkání začalo minutou ticha, kterou všichni v Hostan aréně uctili památku zesnulého trenéra Zdislava Tabary. Poté se již oba týmy pustily do utkání, které bylo v boji o play off velmi důležité. V úvodní části byla k vidění taktická bitva. Oba celky spoléhaly na důslednou obranu a milovníci útočného hokeje se nemohli příliš radovat. Ve čtvrté minutě mohli skórovat hosté, ovšem Michal Pšurný ani Záhorovský neuspěli. Orli si mohli vyzkoušet krátkou přesilovku pěti proti třem, ale nenaložili s ní nejlépe. V dalším průběhu měli dobré příležitosti Selingr a Bičánek, Murín byl však pozorný. Když v závěru třetiny skončila velká šance Zlína pouze na tyči domácí klece, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Druhá dvacetiminutovka byla zcela v režii domácího mužstva. Znojmo sice začalo bídně sehranou přesilovou hrou, ovšem tu následující využil po hezké akci Pláška tvrdou ranou od modré Bičánek. Sotva se dostal znojemský kapitán znovu na led, musel Murín opět lovit kotouč ze své sítě. Jeho první střelu sice hostující gólman vyrazil, ovšem na dorážku byl již krátký. Zlín se pokoušel snížit, avšak Hlavačka a Rachůnek si vylámali zuby na jistém Trvajovi. V 39. minutě předvedl parádní akci Selingr, jenž se stahovačkou nejprve zbavil obránce, v zápětí vyzrál bekhendovým blafákem i na Murína a chladnokrevně zavěsil. Hosté tak museli před závěrečnou částí, kterou začínali přesilovou hrou, dohánět tříbrankové manko.

Početní výhoda hostům příliš nevyšla a ani v další nedokázali hokejisté Zlína snížit, když v dobré pozici zaváhal Záhorovský. Při přesilovce měli velkou šanci také domácí, ovšem Kucharczyk trefil pouze brankovou konstrukci. Osm minut před koncem mohli “Ševci“ ještě zdramatizovat závěr utkání, když se vyseknutím kotouče z hole osamoceného Kubiše provinil Procházka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nájezdu se zhostil Nosek, kterému Trvaj vypíchl holí puk a znemožnil mu jakékoli zakončení. Po necelé půlminutě najížděl na domácího brankáře Rachůnek, ovšem ani on na něj nevyzrál. Poté si již Orli pohlídali závěr utkání a byli to právě oni, kteří mohli ještě změnit výsledek, ale Procházka po objetí Murína neměl dostatek času zakončit. Znojmo si tak po takticky odehraném střetnutí připsalo tři body a Trvaj svoji čtvrtou nulu v sezóně.

Pavel Hynek (Znojmo): Byli jsme rádi, že jsme první třetinu přežili za stavu 0:0. Ve druhé třetině nás nastartoval první gól. Důležitý byl taky třetí gól do kabiny a uhájení přesilovky ve třetí třetině. Pak už jsme měli zápas pod kontrolou.

Rostislav Vlach (Zlín): Myslím si, že jsme hráli dobře, měli jsme v první třetině několik šancí, dvě tyčky, ale bohužel jsme to nedokázali proměnit. V začátku druhé třetiny nás zlomily přesilovky a pak už jsme neměli síly, abychom zápas dotáhli do vítězného konce.