Zlín
1/3
2/3

Moravské derby rozhodl uzdravený Bičánek

<em>Znojmo</em> - Bez své velké opory Jiřího Dopity, ale už s uzdraveným kapitánem Bičánkem přivítali Orli na svém ledě celek RI Okna Zlín. Skóre se měnilo hned v 5. minutě, kdy se trefil nejproduktivnější domácí hráč Plášek. Do konce první části jej ještě napodobil Procházka. Hosté však ve druhé třetině snížili a vyrovnání dosáhli při power play necelou minutu před koncem. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl navrátilec do znojemské sestavy Radim Bičánek.

Do zápasu vstoupili lépe Orli a již po dvou minutách se jim naskytla výhoda přesilové hry, kterou sice ještě nevyužili, ovšem chvíli po návratu potrestaného Pšurného se před Bieglem prosadil Karel Plášek. I v dalším průběhu úvodní třetiny byli aktivnější domácí, ovšem akce Meidla, Erata ani Hamana brankou neskončily. Zlínští hrozili především z rychlých protiútoků. Největší šance spálili Leška a Balaštíkem, kteří mohli několikrát zakončit za ležícího Trvaje, jenž však dokázal vždy vytasit pohotový zákrok a jejich akci zlikvidovat. Zhruba dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky dokázali udeřit opět domácí hráči. V početní výhodě tečoval mimo Bieglův dosah Štachovu střelu Radek Procházka.

Po přestávce se obrázek hry změnil a oba celky předváděly spíše upracovaný hokej a jen těžko se dostávaly za soupeřovu obranu. Jedinou branku v druhé části dokázal za Trvajova záda propasírovat Petr Leška, který potrestal přísné vyloučení Bičánka. Orli se snažili získat své dvougólové vedení zpět, ovšem velká příležitost Erata zůstala nevyužita. Po nájezdu dva na jednoho odmítl na druhé straně vyrovnání Kubiš, jemuž se nepodařilo vyzrát na domácího gólmana. Když krátce před odchodem do kabin nedokázal v dobré pozici rozvlnit síťku ani Svoboda, zůstalo domácím před poslední třetinou vedení 2:1.

První vážnější akci předvedli ve třetí dvacetiminutovce hokejisté Zlína, ovšem velká příležitost Mokrejše skončila střelou mimo. V dalším průběhu mocně útočili domácí, kteří se snažili zápas rozhodnout. Před Bieglovou klecí však příliš mnoho kombinovali a v rozhodujících chvílích jim také scházelo potřebné štěstí. Hosté hrozili především z přesilovek, ovšem jedna z nich paradoxně přinesla velkou šanci Znojma. V oslabení zaútočil Haman a jeho povedená rána orazítkovala spojnici zlínské branky. V závěru se „Ševci“ odhodlali ke hře bez brankáře, kterou po dvanácti sekundách využil Martin Hamrlík.

V následném prodloužení nebyla na zajímavé momenty nouze. Obě mužstva si vyzkoušela přesilovku čtyř proti čtyřem, avšak žádnému ze soupeřů se i přes velkou šanci Procházky skórovat nepovedlo. Největší drama přinesly závěrečné nájezdy, v nichž dokázal odvrátit konec Erat a na opačné straně také Leška. Jako správný kapitán vzal v nelehké situaci odpovědnost na sebe Radim Bičánek a zaznamenal rozhodující branku. Nejlepšími hráči zápasu byli na obou stranách vyhlášeni brankáři – Jiří Trvaj a Radovan Biegl.

Radim Rulík (Znojmo): Měli jsme výbornou první třetinu, ale do druhé části jsme vstoupili příliš pasivně. Soupeř nás dostal pod tlak, z toho pramenila naše vyloučení a přesilovkami jsme dostali Zlín do hry. Celou třetí třetinu jsme pak hráli spíš tak, abychom gól nedostali, ale v power play soupeře jsme dvakrát prohráli buly, což je neštěstí, Zlín tam má velmi zkušené hráče. Jsem rád, že to mužstvo nepoložilo a dokázali jsme ještě zabojovat a zvítězit. Za to bych chtěl hráčům poděkovat.

Zdeněk Venera (Zlín): Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Domácí měli výborný úvod utkání, prvních deset minut nás přehrávali. Pak se to srovnalo a byly fáze, kdy jsme byli lepší my. Vyrovnání v poslední minutě a minimálně bod jsme si zasloužili. V nájezdech měli bohužel více štěstí domácí, před zápasem bychom ale bod určitě brali.