Orli vezou tři body a už nejsou poslední

28.10.2008 | HoR

Pardubice - Dohrávka 4. kola proti Pardubicím konečně přinesla Znojmu posun z úplného dna tabulky, kde setrvávalo po posledních jedenácti zápasech. Navíc letos zatím jako jediné mužstvo dokázalo vybojovat na ledě Moelleru všechny body. Těsnou výhru nastartovala branka Pavla Mojžíše v první třetině. Domácí se nemohli střelecky prosadit proti skvěle chytajícímu Jiřímu Trvajovi. Až v poslední části vyrovnali v přesilové hře čtyři na tři gólem Aleše Píši. Jejich radost ale netrvala dlouho, za necelou minutu a půl Orli znovu vedli, když znojemskou přesilovku využil svojí klasickou dělovkou od modré Radim Bičánek. Znojemští hokejisté ustáli závěrečný obrovský tlak Pardubic a zejména díky Trvajovi získali velmi důležité tři body.

4.kolo, úterý 28. 10. 2008, 17:00, ČEZ Aréna Pardubice
Pardubice
Branky a nahrávky: 48. Píša (Divíšek , Čáslava) - 13. Mojžíš (Čachotský, Haman), 49. Bičánek (Selingr). Rozhodčí: Jeřábek - Kostka, Bláha . Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 9760. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči: Aleš Píša - Jiří Trvaj.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, M. Šeda - Cetkovský, Pucher, Somík - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Ondřej - Bláha, Semorád, Rákos
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Štach, Mojžíš, Chvátal, Mrázek - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Čachotský - J. Svoboda, Meidl, Demel

Na doma letos v normální hrací době neporažený pardubický tým nastoupili Znojemští orli zostra. Již ve 23. vteřině zazvonila po Kucharczykově střele tyč domácí branky, kterou hájila pardubická gólmanská dvojka Martin Růžička. Na druhé straně se v přesilové hře nepodařilo Koukalovi trefit zívající bránu a proti Pivkovi snažícího se obkroužit bránu zasáhl skvěle Trvaj. Při početní výhodě Orlů využil jejich špatné rozehrávky Pucher, ale s jeho tvrdou střelou neměl Trvaj žádný problém. Znojemský brankář stál v cestě i Cetkovskému, který měl na holi ideální šanci skórovat.

První branky se však dočkalo hostující Znojmo. Mojžíš ve 13. minutě střílel od modré, pardubický gólman vyrazil puk nad sebe a ten se mu nešťastně odrazil od zad za brankovou čáru. Na gólu se druhou asistencí podílel Haman, který hrál svůj 500. zápas v dresu Orlů. Pardubice gól mírně zaskočil, ale zpět do tempa je dostala přesilovka, ve níž se jim i přes těsné sevření nepodařilo překonat výtečného Trvaje.

Začátek druhé třetiny přinesl vyloučení a téměř žádné šance. Až ve 33. minutě se do výhodné pozice dostal ve vlastním oslabení Pivko, ale čaroděj Trvaj jeho střelu schoval do lapačky. Za necelých pět minut se Pivkovi naskytla opět šance, když sám ujížděl po levém křídle, ale znojemská klec pro něj byla zakletá. Podařilo se mu alespoň vynutit faul a Orli závěr třetiny dohrávali v oslabení, ve kterém hostů nic nedovolili.

I v závěrečném dějství se hodně vylučovalo a Moelleru to dopomohlo k vyrovnání. Při výhodě čtyři na tři vypálil přesně mířenou ránu od modré Píša a skóre bylo srovnáno. Znojmo ale za necelou minutu a půl odpovědělo při stejné početní výhodě Bičánkovou pumelicí a znovu vedlo. Domácí se snažili o zvrat a i přes dvě přesilové hry, které se jim naskytly a jsou jejich velkou zbraní, nezlomili odpor Orlů a ti tak zatím jako jediný tým uzmul všechny body na pardubickém ledě. Vítězství pro ně znamenalo posun na 13. místo, když poslední příčku přenechali Českým Budějovicím.

Václav Sýkora (Pardubice): Věděli jsme už od utkání ve Znojmě, že to bude těžký zápas. My jsme si v úvodu vytvořili několik slibných příležitostí, ale první skóroval soupeř. My jsme se dlouho nemohli dostat do zápasu, měli jsme dneska horší pohyb. Až tak v poslední pětiminutovce druhé třetiny jsme začali tlačit, pokračovalo to i ve třetí třetině, ale brzdili jsme se sami vyloučeními. Vyrovnali jsme v přesilovce, ale v oslabení, které bylo podle mého názoru zbytečné, jsme zase inkasovali a soupeř odskočil do jednobrankového náskoku, který udržel až do konce.

Václav Baďouček (Znojmo): Přestože nepadlo moc branek, tak diváci viděli hodně šancí na obou stranách. Možná jsme byli trošku šťastnější, ale jsme rádi, že jsme si vzali dneska body, o které jsme přišli před týdnem u nás doma, kde jsme měli zápas dobře rozehraný a dva body si odvezl soupeř. Potřebovali jsme takové vydřené vítězství s troškou štěstí, výborně dneska chytal Jirka Trvaj. Jsme rádi, že jsme se po dlouhé době odpoutali z poslední příčky.