0:0, 2:1, 2:1
1/3
2/3

Znojemská mizérie trvá dál

<em>Litvínov</em> - Už pátou prohru v řadě si připsali Orli na litvínovském ledě a z venku letos ještě nedovezli ani bod. Po bezbrankové úvodní části otevíral ve druhé třetině skóre Radek Haman, ale domácí během dvou minut vyrovnali a do vedení se dostali těsně před koncem této třetiny. V závěrečné dvacetiminutovce přidali ještě další dvě branky a již bezmocní Orli upravili konečnou podobu výsledku Romanem Eratem, který 15 vteřin před koncem utkání proměnil trestné střílení. Znojmu se tak nepodařilo odpoutat ode dna tabulky.

Do zápasu na litvínovském ledě stále ještě nenastoupily dvě opory znojemského týmu – zraněný Jiří Dopita a nemocný Jaroslav Svoboda. Volné místo dvanáctého útočníka zaujal teprve sedmnáctiletý znojemský junior Adam Havlík, pro kterého to tak byla extraligová premiéra mezi muži.

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Orli se snažili dobře bránit a nepouštět soupeře do nebezpečných akcí. A ani samotní znojemští hokejisté si nějaké vyložené šance nevypracovali.

Branky přinesla až druhá dvacetiminutovka. Znojmu svitla naděje, když po rychlé útočné akci Plášek přihrál Hamanovi, který přesně zamířil a dostal své mužstvo do vedení. Radost Orlů však netrvala dlouho. Domácí během dvou minut vyrovnali v přesilové hře trefou Kroupy od modré. Litvínov ožil, ale Trvaj si poradil s Reichlovou tečí nebo z levého křídla útočícím Trávníčkem. Závar u znojemské branky ke konci první třetiny a dorážka Brandy dostala litvínovský tým do vedení.

Naděje Znojemských orlů však stále žila. Poslední třetinu zahájili přesilovou hrou. Obrana Litvínova si ale dobře pohlídala své hosty a nepoctila je návštěvou své svatyně. Ve 46. minutě přidali domácí třetí gól, když se dostali do přečíslení. Střelu obránce Švarného Trvaj ještě vyrazil, ale dorážku Hübla už nezachytil.

Necelých deset minut před koncem trefil v přesilovce tyč znojemské brány Branda a posléze Trvaj vychytal Černého. Početní výhoda domácích pokračovala další kombinací, která zamotala znojemské obraně hlavu tak, že zblízka mohl dorážet Kubát. Litvínov čtvrtou brankou pojistil své vedení a jak ubíhal čas, bylo jasné, že ani tentokrát Orli domů body nepřivezou. V čase 59:45 se znojemské mužstvo přece jen ještě dočkalo gólu, když rozhodčí nařídil trestné střílení a Erat jej proměnil.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Hráče jsme nabádali, aby zápas nepodcenili. Znojmo hrálo výborně ve středním pásmu. Těžko jsme se dostávali do hry. Neměli jsme pohyb. Ke konci druhé třetiny jsme dali branku, která rozhodla. Ve třetí třetině jsme to stáhli na tři lajny a začali jsme bruslit. Zaslouženě jsme po výkonu ve třetí třetině vyhráli, ale dvě třetiny jsme hráli špatně.

Václav Baďouček (Znojmo): Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, což se nám dvě třetiny i dařilo. Zápas rozhodl gól v závěru druhé třetiny, kde jsme vyprodukovali zbytečné chyby a byli jsme za to potrestaní. V poslední části si to Litvínov pohlídal, dal góly z brejků. Po právu získal tři body.