O<sub>2</sub> Extraliga - pá 24. 10. 2008
Zlín

Orli padli v závěru

<em>Zlín</em> - Znojemští orli začali utkání ve Zlíně velmi dobře. Již ve druhé minutě využil Tomáš Demel přesilovku a když stejnou mincí zakrátko odpověděl soupeř, přidal Pavel Selingr další přesnou střelu. To ale bylo ze strany hostů vše, co se gólů týče. Naopak Zlín přidal, ve druhé třetině srovnal a těsně před koncem se po velkém tlaku dostal do vedení. Na stavu již nic nezměnila ani závěrečná znojemská power play.

První třetina začala hodně divoce. Ještě nebyli ani všichni diváci usazeni na svých místech a už se do šance probíjel Dopita. Na poslední chvíli byl faulován Rachůnkem a tak hráli Orli přesilovku. Po minutě přesně tečoval Demel Rýglovu střelu za Bieglova záda. To domácí nabudilo a vyvinuli velký tlak, v cestě jim ale stál skvělý Trvaj, který pochytal čtyři slibné příležitosti Beranů. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Na trestné lavici se nestačil ani pořádně uvelebit Erat, když v desáté minutě propálil od modré klubko těl Nosek.

To pro změnu nakoplo k vyšší aktivitě hosty. Nejdříve vyrobili velký závar, který Biegl jen s vypětím sil vyřešil, chvíli na to již ale bezmocně přihlížel ukázkově sehranému přečíslení Dopity a skórujícího Selingra. Dál se zápas vyvíjel podle obdobného scénáře. Zlín přidal, vytvářel si šance, ale nemohl najít cestu za Trvajovy záda.

To se domácím povedlo až v úvodu prostřední části, kdy opět využili přesilovku. Galvasovu střelu tečoval mimo dosah znojemského gólmana Kohler. Vyrovnání nastartovalo zvýšené úsilí Zlína. Dlouhé minuty svírali Berani soupeře v obranném pásmu, jen sporadicky se Orli dostali do protiútoku. Nejnadějněji vypadala akce Erata, ovšem skončila bez gólového efektu. Zbytek třetiny byl rozkouskován sérií vyloučení, takže nebylo moc na co koukat.

Poslední dějství se neslo v duchu snahy obou týmů o strhnutí vedení na svou stranu. Akce se střídaly na obou stranách, ale kýženého gólu se diváci ne a ne dočkat. Měl k tomu příležitost Köhler, Balaštík, Kubiš a Andrašovský na straně domácích a Demel, Procházka, Růžička a Chvátal na straně hostů. S přibývajícím časem získával Zlín převahu a Orli jen s nasazením všech sil bránili remízu. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou se domácí konečně dočkali. Po chybě Mojšíše za brankou přihrál Kubiš do ideální pozice Kollárovi a ten se z blízka nemýlil. V zápětí byli krůček od vyrovnání Svoboda s Demelem, ale puk do branky nedotlačili. Logicky přišel na řadu oddechový čas hostí a následná power play. Ta sice přinesla tlak v útočném pásmu, leč k vyrovnání nevedla. Orli tak odjížděli ze Zlína s prázdnou, přestože odvedli dobrý výkon a v zápase dvakrát vedli.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (Zlín): Čekali jsme těžký zápas, neboť Znojmo v posledních třech zápasech bodovalo. Po návratu Dopity hraje úplně jinak. Dnešní utkání bylo kvalitní, i když se nám nedařilo proměňovat šance. V závěru jsme měli i štěstí, neboť soupeř hrál velmi dobře. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili. Gólman Biegl není stoprocentně v pořádku po zdravotní stránce, proto jsme ho po první třetině střídali. Junior Sedláček nás příjemně překvapil, podal bezchybný výkon a byl to jeden z našich hlavních strůjců dnešní výhry. Vůbec nebyl na domácím ledě nervózní a zvládl to na výbornou.

Radim Rulík (Znojmo): První třetinu jsme odehráli podle našich představ, nicméně ve druhé třetině jsme se zhoršili v pohybu. Nechápu to, proč jsme přestali hrát. Zlín byl zaslouženě lepším mužstvem a dokázal využít naši chybu v obranném pásmu po buly. Domácí vyhráli zaslouženě.