2:0, 1:1, 0:0
1/3
2/3

Dvoubrankové vedení Kladna z první třetiny už Orli nestáhli

<em>Kladno</em> - Ač se Orli snažili navázat na předchozí výborné výkony na ledě soupeřů, povedlo se domácímu Kladnu vést po první třetině o dvě branky a v prostřední dvacetiminutovce šli až do třígólového vedení. Znojemští hokejisté rozhodně nesložili zbraně a téměř se zvukem sirény ukončující druhou třetinu snižoval Mrázek. Naděje pro Orly ještě žila, ale v poslední části zápasu přišly jejich veškeré útočné snahy vniveč a ani soupeři se již nepodařilo úspěšně zakončit. Znojmo oslabené o nemocného Dopitu tak kleslo na 12. místo, kde vystřídalo právě kladenské Buldoky.

Úvodních dvacet minut hry se Orlům nepovedlo. Kladno se od začátku pustilo do útočení a jeho snaha vyústila v 7. minutě v gól. Patera s M. Procházkou ujeli, osamocený obránce Mrázek na jejich kombinaci nestačil a Procházka dával do prázdné branky. Od 9. minuty se Znojmo muselo bránit čtyři minuty ve čtyřech, když Bičánek dostal 2+2 minuty za hrubost. Dlouhé oslabení znojemští hokejisté přežili, ale domácí ve 14. minutě znovu udeřili. Novotného střelu od modré tečoval před bránou Bělohlav.

Před koncem první třetiny si i hosté zahráli přesilovku, která trvala ještě necelou minutu ve druhé třetině. Orli z ní ale gól nevytěžili a jen Selingrovi se dvakrát podařilo vystřelit na kladenského gólmana Kopřivu. Zhruba po půlminutě hráli opět v početní výhodě, ale M. Růžička vystřelil jen do obránce a v následujícím tlaku Kopřiva udržel Mojžíšovu střelu od modré. Chvíli na to přišlo oslabení, ve němž ujížděli dva na jednoho Haman s Pláškem, kterému se nepodařilo trefit bránu.

Ani dvě pěkné střely Štacha od modré, jenž způsobily rozruch před Kopřivovou bránou, se neujaly. Beroun poté spálil stoprocentní šanci. Patera s M. Procházkou si v oslabení zopakovali situaci z první třetiny, Trvaj je však vychytal. Po gólové příležitosti zbrzdil protiútok domácích hákováním Bičánek a tentokrát byl jeho pobyt na trestné lavici potrestán. Patera přihrál Divišovi, jenž neměl problém trefit bránu. V 35. minutě tak Rabat vedl již 3:0. Orlům se podařilo v poslední vteřině druhé třetiny snížit, když Mrázek přehodil ležícího Kopřivu.

Do poslední dvacetiminutovky tak mohli znojemští hokejisté nastupovat s nadějí, že utkání není ještě vůbec ztraceno. Na obou stranách ale stáli dobře připraveni gólmani, kteří zabránili změně skóre. Orli zejména v posledních deseti minutách zvýšili tlak, ale do kladenské branky už žádná jejich střela nezamířila. Po pěti zápasech odcházeli z kladenského ledu poprvé bez bodového zisku.

Petr Kasík (Kladno): Vytvořili jsme si solidní tříbrankový náskok, ale v poslední vteřině druhé třetiny jsme si nechali dát hloupý gól a zkomplikovali si tak situaci. Musím přiznat, že ve třetí třetině jsme se báli o výsledek, ale naštěstí jsme dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce.

Radim Rulík (Znojmo): Rozhodně jsme neviděli špatný zápas, ale pro nás výsledkově nedopadl dobře. Bojovali jsme, dokázali si vytvořit tlak, ale bohužel se nám vůbec nedařilo střelecky. Pokud se týká absence Dopity, který chyběl pro virózu, nedokážu posoudit, zda-li bychom při jeho účasti na Kladně bodovali.