0:0, 2:1, 1:0
1/3
2/3

Ze Sparty bez bodu

<em>Znojmo</em> - Ani ve třetím vzájemném střetnutí v letošní sezóně se nepodařilo Znojemským orlům zvítězit nad pražskou Spartou. Po vlažné bezbrankové úvodní části se jako první dostali ke slovu domácí, když během sedmi minut dvakrát skórovali. Pro Znojmo vykřesal naději v přesilové hře přesnou ranou Radek Haman, ovšem byl to jediný gólový úspěch hostů. Pražané v poslední třetině znovu odskočili na rozdíl dvou branek, který udrželi až do závěrečné sirény.

První třetina moc hokejové krásy nepobrala. Na začátku zápasu pomohly oběma mužstvům k rozehrání přesilovky, už ve čtvrté minutě hrála Sparta dokonce v pěti proti třem. Bylo to však málo platné, přesilovková sestava domácích si příliš zajímavých možností nevypracovala. Poté měli několik početních výhod i Znojemští orli, ale ani jejich hráči do černého nezamířili. První třetina tak skončila bez branek.

Po přestávce začala mít Sparta mírnou převahu. Po neúspěšných pokusech Petra Tona poslal Holešovické do vedení Tomáš Netík, který se ve 26. minutě prosadil sám přes dvojici znojemských obránců a posléze i poslední překážku v cestě za gólem, Jiřího Trvaje v brance Moravanů. Svěřenci Františka Výborného tlačili i po vedoucím gólu a v čase 32:11 skóroval Martin Podlešák.

Sparťanský útočník obdržel milimetrový pas od kapitána Výborného a u pravé tyčky se pro jeho střelu našlo dostatek místa. Spartu vedení o dvě branky navnadilo k dalšímu náporu, ve svém útočném nadšení ale často faulovala a následné početní výhody vrátily Znojmo do hry. Bylo to hlavně díky Radku Hamanovi, který se v chumlu před brankou prosadil a snížil na 2:1.

Do posledního dějství vstoupili domácí vlažně, velkou šanci měl hned ve 43. minutě Radek Procházka, při Holešovických ovšem tentokrát stálo pověstné štěstíčko. Potom se začali sparťané opět zvedat. Petr Ton našel odkryté místo v Trvajově bráně a přidal třetí a zároveň poslední branku zápasu.

Orli se snažili překvapit gólmana Pöpperleho hlavně dalekonosnými ranami od modré, které však sparťanského brankáře nemohly ohrozit. Hosté zvyšovali aktivitu a důraz přímo úměrně ubíhajícímu času, většinu jejich pokusů však zachytila defenziva domácích hned v zárodku. Z jejich útočného naladění posléze pramenily chyby, které ale nikdo nepotrestal. Zápas HC Sparta Praha – HC Znojemští Orli tak skončil poměrem 3:1. Po závěrečném hvizdu se do sebe ještě pustilo několik hráčů obou týmů, jejichž rozvášnenost rozhodčí potrestal vyššími tresty.

Marian Jelínek (Sparta): Se Znojmem máme vždycky velké problémy, je to houževnatý soupeř. Ve Znojmě jsme vyhráli až na penalty a minulý zápas doma byl také velice těsný. Chtěli jsme proto do zápasu vstoupit úplně jinak, než jsme vstoupili. Bohužel jsme navázali na výkon z pátečního utkání. První třetina byla z naší strany velice špatná. Pak jsme v kabině měli vážnější pohovor a naštěstí se to vyplatilo, hráči k zápasu přistoupili jinak. Díky třetímu gólu jsme měli zápas pod kontrolou, ale do té doby jsme se klepali o vítězství. Víc než vítězství si ceníme toho, že jsme splnili náš cíl. Do další reprezentační pauzy jsme se chtěli dostat do první čtyřky, což se nám povedlo.

Radim Rulík (Znojmo): Hráli jsme dobře první třetinu. Abych mohl říct výborně, museli bychom dát nějakou branku, což se nám nepodařilo. Sparta se zlepšila od druhé třetiny. Myslím, že celkově jsme viděli vyrovnaný hokej s tím, že Sparta byla o něco lepší a v koncovce produktivnější. My jsme si také vytvořili šance, ale nebyli jsme tak efektivní jako soupeř. Proto jsme prohráli.