O<sub>2</sub> Extraliga - pá 13. 2. 2009
Litvínov

Orli v dramatickém závěru uhájili vítězství

<em>Znojmo</em> - Po bezbrankové první třetině se hned v úvodu druhé části prosadil Jaroslav Svoboda, který ukončil dlouhý gólový půst znojemského mužstva. Další branku domácích přidal v polovině zápasu Václav Meidl a o chvíli později zvýšil na rozdíl tří branek Roman Erat, jenž zakončil parádně sehranou přesilovou hru. Před druhou přestávkou však stihl Litvínov díky Ivanu Švarnému snížit. V závěrečné třetině promarnili domácí několik slibných příležitostí a v 59. minutě přišel trest z hole Daniela Brandy. Dramatický závěr si nakonec Orli pohlídali a získali tři body.

První třetina utkání nabídla průměrný hokej plný nepřesností v rozehrávce obou celků. Blíže ke vstřelení branky měli hosté, ovšem vždy selhali v zakončení. Nejprve netrefil zpola odkrytou branku Lukeš, poté pálil stejně nepřesně Jánský a hradbu těl ve znojemském brankovišti nedokázal prostřelit Šlágr. Z Orlů byl nejaktivnější Svoboda, který se několikrát pokusil ohrozit Hübla, jeho největší příležitost skončila na mrštné lapače litvínovského gólmana. V 15. minutě nařídil rozhodčí trestné střílení za faul na Jánského. Kotouč si nechal do středového kruhu připravit Jenáček, kterému při kličce sjel puk z čepele, a Trvaje vůbec neohrozil. Strhnout vedení na domácí stranu mohl Dopita, ale Hübl byl na jeho pokus připraven.

Ve druhé třetině se diváci konečně dočkali gólů, ovšem předvedená hra se příliš nezlepšila. Hned po minutě hry se před Hüblm zjevil Jaroslav Svoboda a poslal kotouč přesně mezi betony hostujícího brankáře. Tento okamžik domácí hráče nabudil a začali přebírat aktivitu do svých rukou. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat a z podobné pozice jako při první brance se dokázal prosadit Václav Meidl. O další dvě minuty později se první formace Orlů blýskla parádně sehranou přesilovkovou kombinací, kterou zakončil do odkryté klece Roman Erat. Litvínov se však také prezentoval využitou přesilovkou, když se od modré čáry trefil Ivan Švarný. Minutu před druhou sirénou mohl při samostatném úniku dostat svůj tým na dostřel Jánský, ale orazítkoval pouze Trvajovu levou tyčku.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali Orli aktivně, v největší šanci však selhal Dopita. Na druhé straně spálil dobrou příležitost Kroupa. V přesilovce domácích vymyslel Bičánek perfektní přihrávku na Selingra, který nabídku ke skórování odmítl. Litvínov se snažil tlačit před Trvaje, ale znojemská obrana dlouho odolávala. Deset minut před koncem se před Hüblem zjevil osamocený Meidl, jenž nedokázal najít mezírku mezi betony. Minutu a půl před koncem zápasu zajistil v power play dramatický konec zápasu Daniel Branda, jemuž připravil ideální pozici Trávníček. Snahu hostů o vyrovnání se Znojmu podařilo zmařit a po třech porážkách se mohlo opět radovat z vítězství. Cenu pro nejlepší hráče si odnesli dnes velmi aktivní Petr Jánský a Martin Rýgl, který svůj dobrý výkon okořenil dvěmi asistencemi.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Měli jsme velké štěstí, že Litvínov neproměnil trestné střílení, první třetina byla z naší strany po těch nepovedených utkáních obrovská křeč. Potom jsme konečně dokázali využít šance, které jsme si vypracovali, a i když další zůstaly nevyužity, dnes stálo štěstí na naší straně. Za tři body jsme rádi.

Petr Rosol (Litvínov): Zápas jsme nezačali úplně špatně, byli jsme o něco lepší, bohužel šance jsme nevyužili a to určilo ráz celého utkání. Ve druhé třetině jsme předvedli katastrofální výkon, nechali si dát tři góly a zápas byl prakticky rozhodnutý. Chybí nám tři klíčoví hráči, ale s takovou bojovností a nasazením jako dnes se těžko dělají výsledky.