O<sub>2</sub> Extraliga - čt 19. 2. 2009
Slavia

Znojmo uzavřelo základní část vítězně

<em>Znojmo</em> - Po bezbrankové první třetině nabídla druhá dvacetiminutovka čtyři góly a Orli v ní rozhodli zápas. Gólový účet utkání sice otevřel hostující David Hruška, ale po pěti minutách dokázal vyrovnat Radek Procházka. Domácí od tohoto momentu přidali a odměnou jim byla vedoucí branka Martina Růžičky. Patnáct sekund před druhou sirénou zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Demel. V závěrečném dějství již branka nepadla a Znojmo si výhru nad letošním vítězem základní části pohlídalo.

V první části utkání se ani jeden ze soupeřů příliš nepředvedl a oba celky předvedly průměrný hokej s minimem příležitostí. Úvodní minuty zápasu přinesly řadu nepřesností a rodící se šance vždy ztroskotaly na nepřesné finální přihrávce. Až v osmé minutě předvedlo zajímavou akci Znojmo, když pěknou přihrávkou poslal Švrček do úniku Demela, jehož střela o centimetry minula Furchovu levou tyčku. Pražané výrazněji zahrozili v početní výhodě, ovšem před zpola odkrytou brankou Micka promáchl. Další slibnou příležitost Červenky zlikvidoval Trvaj parádním zákrovem v Haškově stylu. V závěru třetiny dostali Slavisté další výhodu přesilové hry, ale Bednář a o chvíli později ani Jelínek proti znojemskému brankáři neuspěli.

Druhá dvacetiminutovka byla s tou úvodní nesrovnatelná. Vše načal ve 25. minutě hostující David Hruška, který po přihrávce Vondrky otevřel gólový účet zápasu. Růžičkovu družinu to nabudilo, ovšem další šance Sklenáře, Slobody i Jelínka pochytal pozorný Trvaj. Těsně před polovinou zápasu se dočkali i Orli, když se v přesilové hře prosadil Radek Procházka. Po jeho brance se hra o poznání zlepšila a oba týmy začaly předvádět líbivý hokej. Domácí se tlačili před branku a jejich aktivita přinesla vedoucí branku Martina Růžičky. Patnáct sekund před druhou sirénou vložil do střely Mojžíše svoji hůl Tomáš Demel a zajistil Znojmu dvoubrankové vedení.

V závěrečném dějství si domácí hlídali své vedení a aktivní hrou nepouštěli soupeře do žádného většího tlaku. Hned po začátku třetiny sice spálil dobrou příležitost Beránek, ale tato akce byla ze strany hostů na dlouhou dobu poslední. Na druhé straně se proti Růžičkově střele postavil Furchův beton. Ve 48. minutě mohl dostat Slavii na dostřel Vondra, ale za již překonaného Trvaje zaskočilo duo Selingr – Tesařík. V posledních deseti minutách byl kotouč především na hokejkách domácích, Svoboda a po něm ani Selingr však čtvrtou branku do Furchovy sítě nepřidali. Poslední minuty utkání si tak mohli za potlesku diváků Orli vychutnat a dlouhodobou část extraligy uzavřeli cenným vítězstvím.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): My jsme se paradoxně zvedli až po inkasovaném gólu. Dvě branky v přesilovkách a jedna dobře sehraná situace okolo branky nám pomohly k dvoubrankovému náskoku a ve třetí třetině už jsme si pak chtěli dát pozor, aby nám Slavia neujela, jako se to stalo v případě prvního gólu. To se nám povedlo a jsem rád, že se nám před závěrem sezony podařilo uspět proti silnému soupeři a znovu odskočit Boleslavi. Chtěli jsme skončit na dvanáctém místě, protože rytmus zápasů doma – venku se tak v playout střídá, kdybychom skončili třináctí, čekaly by nás série tří zápasů doma, tří zápasů venku, což je strašně nepříjemné.

Jiří Kalous (Slavia): Pro nás se utkání začalo vyvíjet dobře, vstřelili jsme úvodní branku, ale bohužel v posledních deseti minutách druhé třetiny jsme zápas ztratili, když jsme inkasovali tři branky, z toho dvě v oslabení, která hrajeme špatně. Pak už jsme výsledek nedokázali zvrátit. Blahopřeji soupeři k vítězství.