Poruba
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. POR (4:0)

Porubští junioři vstoupili do zápasu poměrně aktivně a už po pár vteřinách těžil z nepřesné rozehrávky domácích Chomič, z mezikruží však nedokázal překonat znojemského brankáře Pance. Na druhé straně zahřmělo prakticky z první nebezpečnější akce, Truhlář zatáhl kotouč za branku, ustál osobní souboj a přihrál Romanu Alexovi, který rychle vybruslil zpoza klece a překvapivým pokusem mezi betony zaskočil Gleicha. Následující minuty se odehrávaly bez většího vzrušení před brankami, z průměru vybočily jen nebezpečné pokusy hostujících Kaliny a Jelšíka, proti kterým se však vytáhl Panec.

V polovině utkání byli v rozmezí necelé minuty vyloučeni dva hráči porubského týmu, Orlům se otevřela možnost dlouhé dvojnásobné převahy, kterou vzápětí využili. Havlík našel na levém kruhu Františka Pospíšila a znojemský bek svou polovysokou střelu namířil přesně k pravé tyči. V pokračující výhodě pět na čtyři pak na sebe Schneider natáhl dva bránící hráče, aby vzápětí adresoval milimetrový pas na hokejku najíždějícího Jana Trojana, který před Gleichem předvedl ukázkový blafák a zvýšil vedení Orlů už na 3:0. Možnost krátké přesilovky pěti proti třem dostala vzápětí i Poruba, ránu Mlynáře ale schoval do lapačky v pohodě chytající Panec. Snížit mohl o minutu později po pěkné kombinaci aktivní Jelšík, nepřehodil však brankářův beton, a Znojemští tak po čtyřiceti minutách vezli do kabin tříbrankové vedení.

Komplikaci pro domácí přinesla 46. minuta, kdy hráčská lavice špatně vystřídala a nabídla Porubě 27 vteřin převahy o dva muže. Znojemská trojice zažila krušné momenty, Tomisovu střelu do poloprázdné brány ale zachytil padající Lattner. Na druhé straně se do střeleckých pozic prosadili Havlík a Schneider, jehož samostatný nájezd skončil na betonu Gleicha. Poslední šance hostujícího celku na vstřelení branky přišla pět minut před koncem, kdy se do kotouče opřel Bartoš, projektilu mířícímu přesně pod břevno ale zabránila v cestě do sítě mrštná lapačka dnes výborného Michaela Pance. Poslední slovo si sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou vzal Peter Schneider, jenž stál na konci pohledné kombinace a z levého kruhu zamířil do protipohybu přesouvajícího se Gleicha.

Poruba v dnešním utkání herně určitě nepropadla, naprosto ale selhala v zakončení. Znojmo podpořené zezadu výborným Pancem tak dokráčelo k letošní třetí domácí výhře a v tabulce svému soupeři odskočilo už na rozdíl jedenácti bodů.