1:0, 3:0, 1:1
1/3
2/3

Kladno se bodově dotáhlo na Orly, ti přišli o naději ve druhé třetině

<em>Kladno</em> - V letošních vzájemných zápasech s Kladnem zatím platí, že hosté si neodvezou z ledu svého hostitele žádný bod. Znojemští hokejisté po první dvacetiminutovce sice prohrávali jen nula jedna, ale tři kladenské branky ve druhé třetině jim zlomili vaz. Čestný úspěch zaznamenal Jiří Dopita, jehož gól musel být potvrzen až videorozhodčím. Kladno si vylepšilo skóre ještě jednou brankou a ziskem tři bodů se s Orly bodově srovnalo.

Druhou čtvrtinu bojů o udržení začalo Znojmo na ledě Kladna. Už po patnácti vteřinách hry prověřil z dálky Nádašdi pozornost Kameše, který nastoupil v bráně místo Trvaje. Chvíli na to se pokusil o překvapivé zakončení Martin Procházka. Kameš si obě střely v klidu pohlídal. V dresu Orlů byl na ledě opět hodně vidět druhý útok – Svoboda, Procházka, Demel. Posledně jmenovaný měl také dvě největší šance, ale ani ve 2. minutě a poté v 8. minutě nedokázal zblízka překvapit brankáře Kopřivu tak, jak se mu to podařilo v prvním vzájemném střetnutí play out.

Kladno se dostalo do vedení v 11. minutě dorážkou Bělohlava. Znojemský gólman nejprve vyrazil střelu Patery, ale místo obránců se k puku dostal Bělohlav a ležící Kameš již byl proti němu bezmocný. Hrálo se v poklidnému tempu a Znojmo ubránilo dvě oslabení, která následovala po gólu Kladna.

S větší aktivitou nastoupilo Znojmo do druhé dvacetiminutovky. Před Kopřivu se nastěhovala Dopitova řada, ale jen Kucharczykovi se podařilo vyslat puk na branku, který však gólman vykopl do bezpečí. Ve 24. minutě se na kladenskou bránu řítil tři znojemští hráči proti jednomu kladenskému. Obránce Mrázek napůl střílel a napůl nahrával na Kucharczyka, ale puk šel mimo bránu.

Ve 27. minutě udeřilo Kladno podruhé. Kalla vyrazil ze středního pásma, obelstil všechny znojemské beky, přilákal na sebe pozornost Kameše a přihrál nikým nehlídanému Frolíkovi, jenž zakončil do prázdné brány. Velkou šanci na snížení měl Svoboda, ale Kopřiva vykryl dráhu puku rozklekem.

Za necelé tři minuty po druhém gólu šlo Kladno do tříbrankového vedení. Polanský vypíchl Mojžíšovi puk na útočné modré a řítil se sám proti Kamešovi. Pěknou střelou nad lapačku změnil v půlce utkání skóre na 3:0. Kladenským gólům ve druhé třetině ještě nebyl konec. Zhruba půl minuty před jejím koncem si kanadské body připsali hráči čtvrtého útoku. Nečekanou přihrávku z chumlu u mantinelu poslal Eberle osamocenému Stielerovi, před kterým už zívala jen prázdná brána.

Chyby v obraně znamenaly, že Orli šli do poslední třetiny s nelichotivým skórem 0:4. První a jedinou celou dvouminutovou přesilovku si znojemští hokejisté zahráli ve 45. minutě. V početní výhodě se jim nedařilo a naopak hned po jejím skončení ujel do brejku Frolík, jehož střelu vyrazil Kameš nad branku. Znojmo už se o nějaký zvrat v utkání nepokoušelo, přesto se mu v 53. minutě podařilo zkazit Kopřivovi čisté konto. Kucharczyk přihrál od zadního mantinelu Dopitovi před bránu a od jeho brusle putoval puk za brankovou čáru. Platnost branky potvrzoval videorozhodčí. Za necelou minutu přidalo Kladno pátý gól. Patera zpoza branky našel na brankovišti číhajícího Martina Procházku a ten neomylně skóroval.

Do konce utkání si ještě stačil znojemský obránce Mrázek dvakrát pobýt na trestné lavici a Kladno v poklidu dovedlo zápas do vítězného konce. Obě mužstva mají nyní shodně 74 bodů a ztrácí jeden bod na České Budějovice, které vedou skupinu o udržení. Mladá Boleslav je se 65 body stále poslední.

Petr Kasík (Kladno): Začátek jsme hráli špatně, na hráčích byla znát nervozita, protože se stále hraje o hodně. Od druhé třetiny nám však vycházela koncovka a jsme rádi, že zápas pro nás dopadl velice dobře.

Václav Baďouček (Znojmo): První část hry byla vyrovnaná a prohrávali jsme pouze jednobrankovým rozdílem. Na začátku druhé třetiny jsme se dostali i do náznaku šancí, ale bohužel v obraně dělali naši hráči fatální chyby, za které jsme pykali. Potom se zápas pouze dohrával. S nasazením Kameše do brány to byla trochu improvizace, protože Trvaj měl lehčí zdravotní problém. Trvaj odchytal výborně minulé utkání, v sezoně jich odchytal 52 z 55, takže tam byla i domluva, že pokud by se cítil unavený, že přednost dostane Kameš. Nebylo to plánované, ale donucené okolnostmi.