0:0, 1:0, 3:0
1/3
2/3

Z Boleslavi s výpraskem!

<em>Mladá Boleslav</em> - Přestože z orlí kabiny po pátečním prohraném zápase s Mountfieldem zněla bojovná hesla, v Boleslavi však k žádné markantní změně nedošlo. Na ledě Bruslařského klubu propadli Orli nejen v nasazení a chuti po vítězství, ale i v produktivitě. I z toho mála šancí, které si dokázali vypracovat, nevytěžili, krom Mojžíšovy tyčky, nic. Vizitka znojemských střelců se po tomto zápase jeví více než žalostná: skóre z posledních tří zápasů je 1:13 a naposledy se trefili před dlouhými 127 minutami hry! Rázem se z relativně klidné zóny dostali na dohled dna tabulky a od bojovné Boleslavi je dělí pouhých šest bodů, a to do konce play out zbývá ještě šest zápasů.

Úvodní část duelu příliš hokejových šancí nepřinesla. Plášek nastřelil sice tyčku, stál ale v brankovišti a byl vykázán do středního pásma. Dopita zase v 7. minutě potáhl puk kolem mantinelu, boleslavskou branku však těsně minul. Obě mužstva se na ledě spíše hledala.

V 15. minutě napálil Brňák kotouč na Trvaje, který ho jen vyrazil, nicméně z následného závaru se nikdo z domácích prosadit nedokázal. Tři minuty před první přestávkou nabídl Středočechům početní výhodu Svoboda. Jenže přesilovkový pokus Kočího z mezikruží skončil opět u Trvaje. Zíbova povedená střela nadělala Trvajovi větší starosti. Neudržel ji, ale naštěstí pro Orly vyjel kotouč těsně u pravé tyče mimo.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky neuspěl se svou střelou Novák, vzápětí fauloval a oslabil Boleslav. V první početní výhodě Znojma nastřelil Svoboda jen boční síť a Mojžíš mířil od modré čáry do Schwarzova betonu. Již ve hře 5 na 5 odolal boleslavský gólman dorážejícímu Demelovi. Na druhé straně si na oplátku Trvaj počíhal na Handlovského. Ve 31. minutě poslal krásnou přihrávku Boháčovi Důras, jenže Trvaj stihl všechen prostor u tyče včas utěsnit.

Ani sám Důras na znojemského gólmana v dobré pozici nevyzrál. Orly oslabil po polovině utkání Procházka a Boleslavští již dokázali druhou výhodu využít. Klimenta nabil krásnou žabkou Zíbovi, jenž vypálil přesně k tyči. Pšurný neoslabil Boleslav krosčekem na dlouho. V oslabení se totiž podařilo ujet Handlovskému, jenž branku nepřidal, ale vynutil si alespoň faul. Ve hře 4 na 4 Královi puk těsně před Trvajem odskočil. Přesilovku Orlů po faulu Čížka předělila druhá siréna.

Ve 43. minutě odskočila Boleslav na rozdíl dvou branek. Handlovského střelu z kruhu zachytila až znojemská síť. O minutu později Bičánkovo nahození Schwarz přes chumel hráčů vůbec neviděl, a měl štěstí, že ho puk trefil. Klimentovu přihrávku si Znojemští málem srazili do vlastní brány, Pšurného gólovou ránu zase dokázal vyrazit Trvaj. Ve hře 4 na 4 vyrazil Čachotského ostrou ránu Schwarz, a dojíždějící Mojžíš dorážel jen do horní tyčky.

Jenže potřetí dokázala udeřit Boleslav. Král vybojoval svým důrazem puk za brankou Orlů a přes Důrase se kotouč dostal až ke Klimentovi, který napodruhé puk dorazil do odkryté klece za Trvajem. V závěru zápasu ještě Zíb v přesilovce nastřelil lapačku brankáře Orlů, na konečných 4:0 pečetil David Vrbata dorážkou za bezmocného Trvaje.

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): Měli jsme dnes dva cíle. Co nejméně se nechat vylučovat a co nejdéle neinkasovat. Oba jsme splnili a navíc jsme zlepšili přechod ze středního pásma do útoku. Ke konečnému výsledku nám pomohlo i trochu štěstí.

Radim Rulík (Znojmo): Viděli jsme nejprve opatrný hokej. V první třetině se čekalo, kdo udělá první chybu. V druhé třetině jsme dostali gól v oslabení, ale do třetí třetiny šlo pořád o hratelný výsledek. Čekali jsme, že se zlepšíme, ale naopak jsme po individuální chybě inkasovali.