O<sub>2</sub> Extraliga - út 10. 3. 2009
UDR7
Kladno

Po třech porážkách konečně vítězství

<em>Znojmo</em> - Po třech nevydařených zápasech v play out si Orli znovu připsali důležité tři body. V domácím utkání proti Kladnu nedovolili svému soupeři ani jednou skórovat, zato sami dokázali vsítit čtyři branky. Nejdříve se v první třetině trefil Selingr a vzápětí Rýgl, ve druhé části přidal třetí gól znovu Rýgl a v závěrečné dvacetiminutovce pečetil výsledek v poslední minutě tečovanou střelou Demel.

Na první větší šanci si diváci museli počkat. Až po necelých šesti minutách se do přečíslení dostali Sajdl s Růžičkou, první jmenovaný se sice prosadil až před Kopřivu, překonat jej ale nedokázal. Pro své barvy však vybojoval přesilovou hru, ve které střelou od modré čáry překonal kladenského brankáře Pavel Selingr. Byla to jeho první trefa od 4. ledna 2009. Orlům to ale nestačilo. Za minutu to bylo už o dvě branky. Erat se dokázal uvolnit, v přečíslení tři na dva přihrál Rýglovi, jenž střelou pod horní tyč nedal Kopřivovi šanci.

Kladno se osmělilo až v polovině utkání. Tomajko a po něm ani Šmach však nezamířili přesně. Krátce nato se do útoku vyřítil hostující Mrázek, přenechal puk dobře stojícímu Kuchlerovi, ten ale našel jen Trvajovu náruč. Obrovskou možnost ke snížení mělo Kladno v 18. minutě. Patera s pukem na holi však sám před Trvajem selhal. A když pak střela Demela a Svobody svůj cíl nenašli, skončila úvodní část dvoubrankovým vedením Znojma.

Na začátku druhé dvacetiminutovky dostali Orli možnost další přesilovky, ale naložili s ní bídně. Za zmínku stojí pouze Eratův pokus, který vyslal znojemský útočník z bezprostřední blízkosti mimo. Hosté nebyli o přesilovku ochuzeni, avšak naložili s ní ještě hůř než jejich protihráči. Naopak mohli znovu inkasovat. Po návratu Růžičky z trestné lavice se dostali Orli do útoku, Erat pálil nebezpečně od modré, avšak Kopřiva sklapl své betony včas.

Krátce nato se do dobré šance dostal Haman, namířil však puk jen do pravého betony kladenského gólmana. Ještě do konce prostřední třetiny mělo Znojmo možnost hrát dvakrát přesilovku a jednu z nich dokázali znovu využít. Po pase Dopita, Selingr se puk dostal k volnému Rýglovi, jenž od modré čáry propálil Kopřivu mezi betony.

Do závěrečné části vstoupili hosté proti čtyřem hráčům soupeře, avšak převahu zužitkovat nedokázali. Naopak Znojmo mohlo svůj stav zvýšit. Nahozený puk na branky chtěl Kopřiva odpálil, kotouč se ale odrazil od mantinelu k volnému Eratovi, který však zaváhal a jeho střela byla nakonec zblokována. Hosté se mohli následně prosadit ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ale Bělohlav ani Eberle nedokázali propasírovat puk do branky.

Na druhé straně se navíc do šance dostali Demel a Růžička, ale Kopřiva nadvakrát podržel svoje mužstvo. Krátce nato pálil v obrovské šanci Vyrůbalík, ale kotouč šel tentokrát vysoko nad branku. Domácí se poté spíš stáhli do obrany. Středočeši se snažili ještě něco vymyslet a vykřesat naději, ale Čurillův průnik a poté i Frolíkův pokus brankou neskončili. Definitivní tečku za zápasem tak dal Demlův gól necelou půl minutu před koncem. Znojemský útočník se zapsal mezi střelce, když tečoval Švrčkovu střelu mezi betony gólmana hostů.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Jsem rád, že jsme po třech špatných utkáních získali tři body. V našem výkonu vidím dva klíčové momenty. Dva rychlý góly v první třetině, kdy z kluků spadla nervozita, která na nich byla patrná už před tím. Pak dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky Kladna, které jsme přečkali. To bylo důležitý, jsem rád, že jsme získali tři body.

Petr Kasík (Kladno): Já to zhodnotím jednoduše. Jsme zklamaní, k takovým zápasům se takhle nepřistupuje, takhle se nehrají. Víc k tomu nemám co říct.