Boleslavské přesilovky rozhodly, play out se dramatizuje

15.03.2009 | RoS, LuP

Znojmo - Znojemští orli na svém ledě nezvládli závěr utkání s Mladou Boleslaví, když nejprve čtyři minuty před koncem inkasovali vyrovnávací gól na 2:2 a v následném prodloužení rozhodl o majiteli druhého bodu Michal Důras. Domácí přitom díky brankám Jiřího Dopity a Radima Bičánka téměř po celý zápas vedli, boleslavskému týmu ale pomohly skvěle sehrané přesilovky, v nichž zaznamenal všechny gólové úspěchy. Středočeši tak dosáhli svého cíle, kterým bylo na jihu Moravy zvítězit, což demonstrovali v poslední minutě třetí třetiny za nerozhodného stavu odvoláním brankáře.

UDR9, neděle 15. 3. 2009, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Ml. Boleslav
po prodloužení
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 4. Dopita (Erat, Tesařík), 35. Bičánek (Tesařík, Procházka) - 24. Král (Nouza), 56. Zíb (Klimenta), 63. Důras (Klimenta, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:3. Diváci: 2772. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Vyrůbalík, Bičánek, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Švrček - Erat, Dopita, Selingr, Svoboda, Čachotský, Demel, Růžička, Haman, Sajdl, Kucharczyk, Davídek, Procházka
BK Mladá Boleslav: Schwarz - Bauer, Novák, Čížek, Mocek, Moravec, Zíb, Kočí - Benda, Král, Nouza, Handlovský, Padělek, Vrbata, Klimenta, Důras, Boháč, Gajovský, Sýkora, Pšurný, Kazionov

Úvodní dějství nenabídlo příliš pohledný hokej. Aktivněji vstoupilo do utkání Znojmo a v prvních devíti minutách byl Trvaj zcela bez práce. Na druhé straně dostal domácí mužstvo brzy do vedení Jiří Dopita, který usměrnil za Schwarzova záda Eratovo nahození. Příležitost Svobody i další akci Dopity si již hostující gólman dokázal pohlídat. Až v čase 9:08 zahrozila také Boleslav, ovšem Padělkovu střelu zlikvidoval Trvaj vyrážečkou. O několik minut později ztroskotal na znojemském brankáři i Boháč. V šestnácté minutě předvedl pěknou individuální akci Davídek, ale nedokázal přehodit klečícího Schwarze. Když se neujaly ani střely boleslavského Padělka a znojemského Erata, odcházeli Orli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

V druhém dějství sice padly dvě branky, ale obraz hry se příliš nezměnil. Mladá Boleslav dokázala využít početní převahu, když ve 24. minutě se štěstím prostřelil Trvajovy betony Richard Král. Vedení mohli svému celku vrátit Rýgl a Erat, ovšem ani jeden z nich nedokázal vyzrát na pozorného Schwarze. V polovině utkání spálil velkou příležitost Boháč, jenž nedokázal dotáhnou bekhendovou kličku do gólového konce. Poté se přesilové hře prosazovali Selingr s Eratem, avšak své příležitosti využít nedokázali. V čase 34:24 se do puku opřel kapitán Orlů Radim Bičánek a jeho dělovka skončila v levém horním rohu boleslavské branky. Vyrovnání měl na čepeli Důras, tváří v tvář Trvajovi zamířil mimo tři tyče.

Třetí třetina začala šancí Svobody, kterou zneškodnil Schwarz. Ve 47. minutě připravil Král obrovskou příležitost pro Handlovského, jenž nedokázal v ideální pozici trefit zcela odkrytou branku. Další příležitost Pšurného zmařil dobrým zákrokem Trvaj. Boleslav s ubíhajícím časem stupňovala tlak a v 56. minutě se dočkala sladké odměny, když se po přesné přihrávce Klimenty ujala dělovka Lukáše Zíba. Hosté však chtěli získat tři body a v závěru zkusili i hru bez brankáře. Znojmo jejich útočné manévry eliminovalo a utkání dospělo až do prodloužení.

V nastavení připravil Dopita slibnou příležitost Svobodovi, který zamířil pouze do dobře postaveného Schwarze. Ve druhé minutě putoval za zbytečný zákrok ve středním pásmu na trestnou lavici Demel a Bruslařský klub toho dokázal náležitě využít. Pohledný přesilovkový kolotoč zakončil za bezmocného Trvaje Michal Důras. Orli si tak tři zápasy před koncem play out značně zkomplikovali situaci a v následujícím týdnu budou muset bojovat o každý bod.

Radim Rulík (Znojmo): Viděli jsme bojovný zápas, pro nás s neúspěšným koncem. Výsledek ovlivnily oslabení, do kterých jsme se dostali, darovali jsme tak soupeři možnost hrát přesilovky. Jenom v těch dnes vlastně skórovali. Chtělo by to se víc ukáznit a nedělat zbytečné fauly. Kdybychom nefaulovali, tak jsme ten zápas dnes v pohodě zvládli.

Jaromír Šindel (Ml. Boleslav): Přijeli jsme sem se snahou pro nás nepříznivý vývoj v soutěži ještě zvrátit. I proto jsme za stavu 2:2 riskovali a odvolali brankáře, abychom se pokusili získat tři body. Tato utkání jsou samozřejmě nervózní a od toho se odvíjí i hra. Znojmo nás ze začátku překvapilo, protože hráli úplně něco jiného než jsme čekali. Nám se ale od druhé třetiny podařilo na to reagovat a jsme spokojení, že jsme udělali aspoň dva body.