O<sub>2</sub> Extraliga - pá 20. 3. 2009
2:3p
0:0, 2:1, 0:1 - 0:1
Č. Budějovice

Orli se ve vynikající atmosféře rozloučili s fanoušky

<em>Znojmo</em> - Ani ve čtvrtém vzájemném zápase v play out nedokázali Orli zvítězit nad Českými Budějovicemi. Branky začaly padat až v druhé části, kdy se trefil junior Sajdl. Hosté sice snížili, avšak vedení na stranu domácího celku vrátil další hráč juniorky, obránce Jan Lattner. Nerozhodný stav vydržel až do poloviny třetí třetiny, kdy Mountfield znovu vyrovnal. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde po velké chybě domácí obrany rozhodli hosté o tom, že druhý bod poputuje na jih Čech. Poslední utkání sezóny ozdobila vynikající atmosféra v ochozech, o níž se postaraly oba tábory fanoušků. Znojemští hráči se pak ještě dlouhé minuty po konci zápasu přímo na ledě loučili s věrnými fanoušky.

První třetina utkání byla odehrána v bleskovém tempu, po 23 minutách mířili hráči za bezbrankového stavu znovu do kabin. Největší šance měli domácí hráči, Tomáš Demel trefil po necelých pěti minutách hry pravou tyč budějovické branky, poté co jej ke skórování vybídl kolega z útoku Radek Procházka. Další nebezpečí před svou brankou už dokázal Roman Turek zlikvidovat sám, blýsknul se zejména proti akci Martina Růžičky, jenž se sice prosadil přes dva bránící hráče, puk však místo do sítě poslal přímo do brankářovy lapačky. Na druhé straně byl Trvaj dlouhé minuty bez práce, nejvážnější zákrok předvedl těsně před koncem třetiny proti Gulašově ráně z mezikruží.

Druhá část hry už přinesla i branky, ve 24. minutě vstřelil svůj první extraligový gól junior Jakub Sajdl, když využil velkého zaváhání Turka, který mu poslal kotouč při rozehrávce přímo na hůl. Hrál se svižný a útočný hokej se šancemi na obou stranách a hosté se brzy dočkali vyrovnání. Milan Gulaš využil nepříliš důsledné znojemské defenzivy a přestože měl před sebou clonícího obránce, dokázal trefit přesně šibenici za Trvajovými zády a nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Vedení na hole Orlů vrátil těsně před polovinou zápasu rovněž svou první trefou v nejvyšší soutěži Jan Lattner zakončující rychlý protiútok po ose Sajdl – Plášek. Hned několik šancí na vyrovnání měl Tibor Melichárek, budějovický útočník dvakrát dorážel za dezorientovaného Trvaje, ani jednou však kotouč za čáru dopravit nedokázal.

Vyrovnání se tak Budějovice dočkaly až ve třetí třetině. Postaral se o něj Tomáš Mertl, který po spolupráci s Vítězslavem Bílkem našel skulinku v Trvajově postoji. Rychlý hokej bez větších prostojů pokračoval i v dalších minutách a konec třetí třetiny se rychle blížil. Po 53 minutách hry přišly i první vyloučení, ovšem gólový efekt ani jedna početní převaha nepřinesla. Skandující tribuny se tak dočkaly prodloužení, které ukončil přesně po třiceti vteřinách Vladimír Sičák, pálící přesně k pravé tyči po Melichárkově pasu.

Znojemští orli tak svůj poslední zápas na domácím ledě zakončili porážkou, ještě dlouhé minuty po závěrečném hvizdu ale společně s vedením klubu přímo na ledě děkovali věrným fanouškům.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Znojmo): Navzdory tomu, že už bylo o baráži rozhodnuto, přineslo utkání kvalitní hokej. Jen mě mrzí, že jsme nedokázali vyhrát. Dvakrát jsme sice vedli, ale v poslední třetině a hlavně v prodloužení jsme soupeři dovolili otočit výsledek. Hlavně by si vítězství zasloužili skvělí fanoušci, kteří nás po celou sezonu vydatně povzbuzovali.

Jan Tlačil (České Budějovice): V utkání už sice o nic nešlo, přesto oba týmy předváděly pohledný hokej. Fanoušci navíc dodali zápasu skvělý rámec, který nám nabídl nečekaný zážitek. A také jsem rád, že se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. Naší hlavní oporou byl brankář Turek.