Orli Znojmo Orli Znojmo
7. kolo
1. liga - so 3. 10. 2009 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
3:2
2:0, 0:2, 1:0
Tábor

Trestné střílení zajistilo Orlům šťastné vítězství

Znojmo - Znojmo chtělo v sedmém kole proti Táboru navázat na dvě předchozí výhry. Již ve třetí minutě poslal Orly do vedení Kolafa a ke konci třetiny přidal další branku Sojčík. Druhá třetiny nezačala pro Znojmo šťastně, neboť Tábor do ní vstoupil aktivněji a Kocar snížil na rozdíl jednoho gólu. Tři minuty na to již bylo díky Červenému vyrovnáno. O vítězství Orlů rozhodl pět minut před koncem brankou z trestného střílení Hradecký.

Úvod utkání a téměř celá první třetina patřila jednoznačně domácímu celku, který se přes těsnou obranu soupeře dokázal prosadit do zakončení a vytvářet si šance. Už po dvou minutách hry si sjel od modré čáry na vrchol kruhu Tomáš Kolafa, dostal křížnou přihrávku přesně na hůl a trefil se za záda přesouvajícího se Kučery. Táborský brankář měl hodně práce i při následných přesilových hrách Orlů, znovu ale kapituloval až ve 14. minutě, když se Barták dobrým pohybem dostal za branku, našel najíždějícího Petera Sojčíka a slovenský útočník procedil kotouč mezi Kučerovýma nohama do sítě.

Po první třetině se tak zdálo, že Znojmo je na nejlepší cestě za jasným vítězstvím, jenže už po minutě a půl druhé části bylo jasné, že hosté se nevzdali. Šperger si tělem pokryl kotouč, natlačil se před Horčičku a bekhendovou zadovkou našel na zadní tyči připravenou hůl Jaroslava Kocara. Ve 25. minutě už bylo vyrovnáno, Rudolf Červený v mezikruží tečoval Havranovu střelu do protipohybu brankáře a puk zapadl přesně do horního růžku branky. Zaskočení domácí se dlouhé minuty nemohli dostat k nebezpečné akci, svým dílem k tomu přispěl i hlavní rozhodčí Lacina, který posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým a druhá třetina se tak dohrávala ve velmi nervózní atmosféře.

Do třetí části vstoupili znojemští hráči přeci jen aktivněji a dařilo se jim dostávat se ke střeleckým pokusům, vyloženou šanci si však vypracovat dlouho nemohli a ani pokračující série vyloučení a přesilovek jim tento úkol neusnadnila. Navíc v 50. minutě ujel do samostatného úniku Nedorost a domácí celek zachránil od pohromy jen pohotové sklapnutí betonů v podání Horčičky.

O osudu utkání rozhodla 55. minuta, kdy se Orli dostali do přečíslení dvou na jednoho, po střele Bartáka se puk pohyboval v brankovišti a sudí Lacina nařídil v nepřehledné situaci trestné střílení za sevření kotouče rukou, kterého se dopustil obránce Stejskal. I přes velké protesty hostujícího celku byl Lacina neoblomný a Tomáš Hradecký kličkou do bekhendu a následnou střelou mezi betony zasadil Táboru rozhodující ránu. Ani závěrečná hra bez brankáře už Jihočechům nepomohla, a znojemští fanoušci tak mohli slavit třetí vítězství svého týmu v řadě.


Autor: Lukáš Peroutka, Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Roman Barták 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 4
Jiří David 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 2
Adam Havlík 0 0 0 1 0
Petr Hořava 0 0 0 0 0
Tomáš Hradecký 1 0 1 0 0
Tomáš Kolafa 1 0 1 2 0
Marian Morava 0 0 0 0 2
Karel Plášek 0 0 0 0 2
Tomáš Protivný 0 0 0 -1 2
Přemysl Sedlák 0 1 1 0 2
Peter Sojčík 1 0 1 1 2
Aleš Staněk 0 1 1 0 0
Jakub Svoboda 0 0 0 0 2
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Petr Štrach 0 0 0 2 0
Tomáš Vyletelka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Luboš Horčička 60 0 2 29 93,55 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Neliba (Znojmo): Jsme dnes šťastnější, k rozhodčím se nebudu vyjadřovat. Mužstvo bych pochválil za první a třetí třetinu. Druhou třetinu jsme si mysleli, že zápas je rozhodnutý a Tábor se porazí sám. Podržel nás znovu Horčička, který chytil samostatný nájezd a vzápětí přišlo naše trestné střílení.

Milan Stárek (Tábor): Těžko se hodnotí zápas, který je rozehraný na body a čtyři minuty před koncem přijde sporné trestné střílení. Víc to nebudu komentovat. Znovu jsme prohráli o branku, nevyužili některé šance a možná právě to dovedlo zápas k takovému rozuzlení. Jedeme sami na branku a vzápětí inkasujeme.

Fotogalerie

Související články