Třebíč
1/3
2/3

Orli nedali v derby Třebíči šanci

<em>Znojmo</em> - Skóre se měnilo hned na začátku zápasu. Meidl se protáhl mezi třebíčskými beky a poslal Orly do vedení, které do konce první části ještě zvýšil gólem v přesilové hře Kolafa. Oba celky hrály pohledný hokej s šancemi na obou stranách, ale brankáři se činili. Byli to však znovu domácí, kteří zásluhou Hamana udeřili a odskočili soupeři už na rozdíl tří branek. Vítězství Znojma pak v závěrečné třetině pojistil po pěkné kombinaci střelou do odkryté branky Plášek. Gólman Luboš Horčička udržel třetí čisté konto v sezóně.

Diváci v Hostan aréně se sotva usadili a již po dvou minutách je ze sedaček zvedla branka domácího týmu. Staněk totiž našel dobře rozjetého Václava Meidla, který se protáhl mezi třebíčskými beky a jeho střela mířila do odkryté brány nad lapačkou Lva. V první polovině třetiny, měla Třebíč šanci k vyrovnání, neboť si dvakrát zahrála početní výhodu, ale znojemští dobře bránili a nedovolili hostům vážněji ohrozit Horčičku. Ve dvanácté minutě unikl po nedorozumění znojemské pětice Obdržálek, ale jeho blafák znojemský gólman s přehledem vystihl. O minutu později dostali možnost početní výhody pro změnu domácí a také ji patřičně využili. Tomáš Kolafa vypálil od modré po ledě k tyči a jeden z bránících hráčů puk tečoval za záda bezmocného Lva. Na konci úvodní dvacetiminutovky svítil na časomíře stav 2:0.

Začátek druhé třetiny přinesl šance na obou stranách, ale ani jedna neskončila vstřelením branky. Poté začal hlavní sudí vylučovat hráče obou týmů. Hra ve čtyřech svědčila však lépe domácím. Ve třicáté druhé minutě předvedl znojemský kapitán Radek Haman svůj skvělý postřeh, když klepl zády k brance do puku a ten pod ležícím Lvem přejel až za brankovou čáru. Třebíč mohla ihned odpovědět a snížit, ale střela Čecha a následná dorážka Zahradníka skončila na chráničích Horčičky. Tři minuty před koncem následovala další obrovská šance Třebíče, která skončila několika šarvátkami a rozhodčí začal opět udělovat tresty. Závěr třetiny již změnu skóre nepřinesl a Orli šli do kabin s tříbrankovým náskokem.

Také v závěrečné dvacetiminutovce mohlo více než dva tisíce tři sta diváků v aréně vidět rychlý hokej plný nasazení. Více příležitostí ke skórování bychom však v úvodních minutách hledali na straně Třebíče. Tu největší měl Nahodil, který zkoušel dosáhnout na Lašovu střelu, ale marně. Deset minut před koncem předvedli nádhernou akci Meidl se Staňkem, ale hostující gólman puk vytěsnil o centimetry vedle levé tyče. O pár sekund později přenechal Svoboda puk dobře postavenému Karlu Pláškovi, který postavil celý stadion počtvrté a ochozy kolovala mexická vlna. Následně si řekli o slovo hosté, ale Horčička byl opět pozorný a nedovolil Obdržálkovi snížit. To byla také poslední větší šance zápasu a o vítězi bylo rozhodnuto. Orli si připsali vítězstvím 4:0 další tři potřebné body do tabulky a gólman Horčička třetí čisté konto v sezóně.

Jan Neliba (Znojmo): Začátek jsme trochu zaspali a přežili díky Horčičkovi. Jak jsme se dostali do vedení, hráli jsme zodpovědněji a ve větším pohybu. Soupeř se za stavu 3:0 snažil napadat třemi hráči, díky čemuž jsme si vytvářeli mnoho šancí. Proti takové taktice se docela dobře hraje. Pro nás to byl skvělý zápas s vynikající atmosférou. Děkuju hráčům.

Jaromír Šindel (Třebíč): Do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme několik šancí, z nichž jsme mohli skórovat, ale neproměnili je. Poté jsme lehkovážnou hrou nabízeli domácím šance a od stavu 3:0 nebylo o čem diskutovat.