Havířov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HAV (6:4)

Znojemská juniorka vstoupila do zápasu s velkým elánem a sebevědomím po dvou vysokých víkendových výhrách a Havířov úvodní pasáž hry vůbec nezvládl. Už po sedmdesáti vteřinách otevřel skóre utkání přesnou střelou Jan Trojan. Vzápětí se Orlům naskytla možnost přesilové hry, kterou na jejím konci využil vybruslením od zadního mantinelu a zasunutím za brankáře Richard Jarůšek. Hosté tak inkasovali gól v normálním stavu hráčů na ledě, v oslabení a zanedlouho i při vlastní přesilovce, v 8. minutě totiž ujel Jakub Fára, obtočil se kolem branky a za přispění teče brusle jednoho z dojíždějících beků zvýšil na 3:0. Havířovští zareagovali oddechovým časem a střídáním brankářů, do klece se postavil Tomáš Kotrla. Ani on s čistým štítem dlouho nevydržel, za tři minuty jej mezi betony prostřelil Petr Süsser a vypadalo to na debakl.

Jenže Panteři zabojovali a už na konci první části zatlačili domácí před brankáře, David Videlka snížil šikovnou tečí, o pár vteřin později další trefu Havířova rozhodčí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Byla to předzvěst událostí druhé třetiny, v níž se Znojmo s vypětím všech sil a někdy i za cenu faulů bránilo drtivému tlaku. V 25. minutě potrestal vyloučení Pláňka bekhendovou dorážkou pod břevno Vojtěch Bartoš - 4:2. Další velké šance také díky dobrým zákrokům Kacetla nevyužili Haas, Křivohlavý a Kopel, a tak přišel trest na druhé straně. Po deseti minutách bez zákroku se brankář Panterů Kotrla nechal nachytat u bližší tyče Matějem Síkelou a bylo to znovu o tři branky. Kacetl pak pokryl samostatný únik Chaloupky i velké šance při dvojnásobné přesilovce Havířova.

O body se přesto bojovalo až do poslední minuty, Havířovští totiž ve třetí třetině pokračovali v tlaku a dvěma slepenými góly ve 46. a 47. minutě snížili zásluhou Jana Maruny a Tomáše Kopela na 4:5. Znojmo bylo v útlumu, z něhož se nedostalo ani v dlouhé přesilovce pět na tři. Kacetl musel být v neustálé pohotovosti, šest minut před koncem zastavil velkou šanci Chaloupky a ve spolupráci s obranou odolal i při následném oslabení. Nervozita se začala vkrádat i na hokejky Panterů, kteří v poslední minutě při hře bez brankáře neudrželi pásmo, a Peter Schneider tak mohl dovézt puk až do prázdné brány. Znojemští junioři tak vítězně zvládli i třetí, dosud jasně nejtěžší, prověrku a mají na svém kontě plný počet bodů.

Milan Kastner (Znojmo): První třetina rozhodla o tom, že jsme dokázali Havířov porazit. Od patnácté minuty jsme bruslařsky nestíhali. Měli jsme štěstí, že nás podržel gólman a my dávali laciné góly. Je dobře, že jsme první tři zápasy vyhráli, protože systém soutěže je takový, že se hraje dvoukolově, a poté se to rozděluje na lepší a horší mužstva. Ale pro nás to ještě nic neznamená, je před námi mnoho zápasů.