Erste

Junioři vybojovali v Jihlavě tři body

Junioři vybojovali v Jihlavě tři body
05.10.2009 | Luboš Jaroš, Redakce

Jihlava - Po třech porážkách se znojemští junioři dočkali výhry. S mladíky z jihlavské Dukly svedli nelehký boj. Teprve ve 33. minutě padla první branka, o kterou se postaral znojemský Jarůšek. Tento stav vydržel až do poslední minuty, kdy domácí obránce tečoval střelu Síkely do vlastní branky. Znojemský brankář Kacetl si připsal první letošní shut out.

12.kolo, pondělí 5. 10. 2009, 17:45
0
Jihlava
Znojmo
2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 33. Jarůšek (Síkela), 60. Síkela. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 1:5, navíc Vysloužil M. (JIH) do konce utkání a Jarůšek (ZNO) 10 min. Bez využití. Diváci: 200. Střely na branku: 37:31.
HC Dukla Jihlava: Navrátil – Šidlík, Posmyk, Rosendorf, Šustr, Zelený, Randa, Jaroš – Kasalý, Polcar, Vysloužil M. – Dvořák, Pometlo, Malec – Vondráček, Pěška, Kuřítko
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pospíšil, Pláněk, Latner, Lattner, Opalek, Kusák, Stehlík - Fára, Síkela, Jarůšek - Bartoš, Piskoř, Trojan - Vysloužil R., Kovalský, Süsser - Horváth

Do zápasu vstupoval jako favorit hostující tým Znojma, což potvrzoval už od začátku velmi agilním Jarůškem. Ten svůj samostatný únik ve 3. minutě však zakončil pouze bekhendovou střelou nad branku. V 7. minutě opět Jarůšek přebruslil domácího obránce a ač byl tísněn, dokázal zakončit, puk však skončil pouze v ochranné síti za brankou. Že hokej hrát umí, chtěli ukázat i domácí, jenže šance Kuřítka, který se ocitl sám před Kacetlem, zůstala nevyužita. Pozorný Kacetl v závěru prvního dějství včas přikryl kotouč před dotírajícím Vondráčkem s Pěškou.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji žlutočervení, když Pometlo přihrával do dobré příležitosti Malcovi, ten však trefil pouze připraveného Kacetla. Aktivnější Jihlava svoje příležitosti nedokázala proměnit, a tak udeřilo na druhé straně, když ve 33. minutě od mantinelu vybruslil Jarůšek a zamířil přesně za záda Navrátila. Vyrovnání měl na hokejce Vondráček, který se pokusil zakončit rychlým výpadem zpoza branky, leč Kacetla „na hruškách“ nenachytal. Když v závěru prostřední části hry trefil Kuřítko svojí bombou pouze spojnici branky, odcházelo se do kabin s jednobrankovým mankem jihlavských.

Třetí dějství bylo ve znamení boje domácích střelců proti Kacetlovi. Velkou šanci měl ve 45. minutě Vondráček, který se protlačil až před hostujícího mága, ale neuspěl stejně jako dorážející Kuřítko. Vzápětí nebyl úspěšný ani Polcar a opět Vondráček. Když se domácím nepodařilo vyrovnat ani po střele Vysloužila, přišel trest v podobě branky Síkely, který tak uzavřel skóre na konečných 0:2.

Ohlasy

Milan Kastner (Znojmo): K vidění byl vyrovnaný zápas, možná že ve druhé třetině měla Jihlava více gólových šancí. My jsme však hráli takticky velice dobře, výborně nám zachytal gólman. Jelikož se však hraje na góly, my jsme dali dva, Jihlava žádný, takže bych dnešní zápas hodnotil pozitivně.

Aleš Totter (Jihlava): Dneska jsme takticky odehráli dobrý zápas. Znojmo jsme měli dobře přečtené. Řekl bych, že jsme měli více šancí, ale bohužel pokud nedáme gól, nemůžeme bodovat. Ke vstřelení branky nám chyběl větší důraz, pohotovost a lepší clonění před brankou.