Kometa
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KOM (6:2)

Jihomoravské derby v extralize juniorů začalo velmi vyrovnaně, celá první část hry se nesla ve znamení rychlého hokeje se šancemi na obou stranách. O něco efektivněji začali hosté. Když přežili dvouminutové oslabení, skóroval po kombinaci v útočném pásmu povedenou střelou Tomáš Komínek. Další přesilovku Orlů už Kometa bez úhony nepřežila, přesně po čtrnácti minutách hry tečoval nahození Stehlíka od modré mimo dosah brankáře David Bartoš.

Jenže za pouhých osm vteřin se puk znovu třepotal v síti, tentokrát za zády Kacetla. Po velké chybě ve vlastním pásmu a nedorozumění v rozehrávce se puk na brankovišti dostal k volnému Jiřímu Zemánkovi, který střelou k tyči vrátil hostům vedení. Šance střídala šanci, tři minuty před koncem třetiny Znojmo znovu vyrovnalo díky přesnému švihu Richarda Jarůška, a do kabin tak mužstva odcházela za nerozhodného stavu.

Hned na začátku druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry pět na tři, posila z A-týmu Jakub Svoboda na vrcholu kruhu napřáhl a nekompromisně skóroval. Kometa se snažila udržet nasazení a tempo z první části, ale její útočné výpady už nebyly tak nebezpečné a ojedinělé šance končily u spolehlivého Kacetla. Orlům s vědomím nabytého vedení narostlo sebevědomí, které svou druhou trefou v zápase dokumentoval Richard Jarůšek, když se z velkého úhlu trefil přímo pod břevno. Největší možnost Brna propásl těsně před druhou sirénou v samostatném úniku Popolanský, puk z jeho hole zkrotil Kacetl ve výstroji.

Veškeré myšlenky a snahy Komety na zvrat v zápase pak rázně utnul začátek třetí části a další dvě inkasované branky během prvních pěti minut. Nejprve se z levého křídla prosadil trefou mezi betony brankáře Peter Schneider, o minutu později zužitkoval pas zpoza branky Matěj Síkela a na ukazateli skóre v tu chvíli svítilo poměrně jednoznačných 6:2.

Hosté ve zbytku utkání na větší snažení rezignovali, zapotil se spíše brankář Matoušek. Šance Horvátha a na druhé straně i Brzobohatého už však skončily jen ve výstroji gólmanů, po závěrečném hvizdu tedy byli spokojenější domácí, kteří Kometu Brno porazili i ve druhém vzájemném souboji této sezóny.

Rudolf Cakl (Znojmo): V zápase šlo v podstatě o šest bodů a my jsme začali trochu nervózně. Od druhé třetiny začali kluci šlapat, dali dva góly a zápas jsme si podrželi.

Vlastimil Kočí (Kometa Brno): Další nepovedený zápas. Kluci hráli dobře v první třetině, pak ta druhá a třetí třetina byla velice špatná, udělali individuální chyby. V podstatě jsme si to prohráli sami, vedli jsme jedna nula, dva jedna, tam jsme měli odskočit, nezvládli jsme to. Zkrátka vyhrál lepší tým a gratuluju.