Junioři utrápili tři body na domácím ledě proti Opavě

16.10.2009 | Redakce

Znojmo - Patnácté kolo znojemských juniorů proti Opavě přineslo velmi vyrovnaný hokej. Po sedmi minutách se dostali do vedení domácí po střele Bartoše. O dvě minuty později bylo však vyrovnáno díky Džemlovi. Ještě ke konci první třetiny se ale skóre dvakrát měnilo. Nejprve využil šanci Síkela a minutu před koncem opět vyrovnal Koschatzký. Svůj tým poslal poprvé v zápase do vedení na začátku druhé třetiny Džemla. Poté už padaly branky jen do opavské klece. Nejprve vyrovnal Schneider a poté zajistil Trojan dvěmi brankami Znojmu tři body.

15.kolo, pátek 16. 10. 2009, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Opava
Branky a nahrávky: 7. Bartoš, 14. Síkela (Jarůšek, Pospíšil), 38. Schneider (Piskoř), 41. Trojan (Bartoš, Lattner), 51. Trojan (Opalek, Bartoš) - 9. Džemla (Žídek, Mlýnek), 18. Koschatzký (Vitek), 34. Džemla (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Skoupý - Klein, Mlčoch . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 250. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Opalek, Pospíšil, Kusák, Pláněk, Stehlík, Lattner - Bartoš, Vysloužil, Fára, Piskoř, Horváth, Trojan, Schneider, Süsser, Síkela, Jarůšek
HC Slezan Opava: Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Dohnal - Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Odehrálo se teprve osm sekund zápasu a hlavní sudí poslal na trestnou lavici opavského Džemla. Skóre se však během těchto dvou minut neměnilo. To se podařilo až v sedmé minutě. Znojmo sice hrálo oslabení, ale David Bartoš se uvolnil od opavských beků, projel hřiště a vystřelil puk, který skončil za zády Machovského. O dvě minuty později bylo však již vyrovnáno, když vystřelil Žídek, jeho střela se odrazila a Patrik Džemla puk dorazil do branky. Domácí se nenechali zastrašit a ve čtrnácté minutě zásluhou Matěje Síkely šli opět do vedení. Ještě v závěru první třetiny se skóre změnilo. Adam Koschatzký totiž šťastným gólem vyrovnal.

Začátek druhé třetiny moc pohledný hokej nepřinesl. Ani jednomu týmu se nepodařilo dostat do nějaké větší šance. Znojmo si zahrálo dvě přesilovky, ale ani jedna z nich početní výhodu nepřipomínala, neboť se jim nevedlo usadit se v pásmu a hosté jim utíkali do brejků. Změna stavu přišla až ve třicáté čtvrté minutě, kdy využili přesilovku hosté a šli tak po střele Patrika Džemly poprvé v zápase do vedení. Domácí vyrovnali hned po čtyřech minutách. Peter Schneider vystřelil od modré čáry a puk doskákal zajímavým způsobem až za brankovou čáru hostů.

Do třetí třetiny vstupovaly tedy týmy s vyrovnaným stavem, ale neuplynula ani minuta a Trojan s Bartošem se dostali do přečíslení. Jan Trojan se spoléhal jen sám na sebe a to se mu také vyplatilo, neboť jeho střela z ostrého úhlu překonala Machovského. Jan Trojan se nechal slyšet i podruhé, když mu devět minut před závěrečnou sirénou přihrál na modrou čáru Opalek a on jednoduchou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. V závěru byli aktivnější hosté, ale žádná jejich šance nepomohla k vyrovnání. Znojemští junioři si vítězství již pohlídali a do tabulky si připsali tři důležité body.

Milan Kastner (Znojmo): Mně se to hodnotí hodně špatně, protože tomu chyběla zodpovědnost a nasazení. Měli jsme opravdu obrovské štěstí, že jsme ten zápas vyhráli.