Orli Znojmo Orli Znojmo
17. kolo
Noen Extraliga juniorů - po 19. 10. 2009 - Werk Aréna Třinec
Třinec
3:2
2:2, 0:0, 1:0
Znojmo

Z Třince jedou junioři s prázdnou

Třinec - Znojemští junioři prohráli na třineckém ledě o jeden gól. V utkání se prosadili už v 5. minutě gólem obránce Jan Lattnera, ale nakonec po první dvacetiminutovce odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného skóre 2:2, když druhou branku Znojma vstřelil Ondřej Horváth. Tento stav trval až do třetí třetiny, ve které byl úspěšnější Třinec, na jehož třetí gól nedokázali mladí znojemští hokejisté odpovědět ani v power play.

První dvacetiminutovku začala obě mužstva opatrně. V páté minutě se Jan Lattner ocitl před Raszkou a střelou pod víko vsítil první branku utkání. Netrvalo dlouho a Lukáš Mičulka po několika nezdařilých pokusech vyrovnal a o dvě minuty později v přesilové hře zvýšil na 2:1. Znojmo také využilo převahy hráče v poli a Ondřej Horváth srovnává střelou z levého rohu do prázdné brány – 2:2. Hra se zrychlila šance byly k vidění na každé straně, ale další branka v této třetině již nepadla.

Druhá třetina odpovídala postavení obou soupeřů v tabulce. Na ledě jsme sledovali rychlý vyrovnaný hokej. Šance Martyčáka, Měrky či Bajtka končily u pozorného Kacetla. Ani Raszka na druhé straně nedovolil skórovat Schneidrovi, Horváthovi a Pospíšilovi. Trojan se zase neprodral třineckou obranou. Orsava se dostal do nebezpečné blízkosti gólmana Znojma, ale puk zůstal v Kacetlově výzbroji. V závěru třetiny Raszka jen vyrazil Piskořovu střelu, ale obětavý třinecký obránce odklidil puk do bezpečí.

V úvodu posledního dějství si šetřili hráči sílu na závěrečné finále zápasu. Ale v 50. minutě si Michal Toman objel Kaceltovu bránu a přihrál připravenému Filipu Bajtkovi a ten se nemýlil. Znojmo se snažilo za každou cenu vyrovnat. Orli ale nevyužili ani jednu Třincem nabídnutou přesilovku. V 59. minutě to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale Stehlíkova dělovka skončila v Raszkově lapačce. Znojmu nepomohla ani závěrečná power – play. Velmi důležité body tak zůstávají v Třinci.


Autor: Růžena Raszková, Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jakub Fára 0 0 0 0 2
Ondřej Horváth 1 1 2 1 2
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 0 1 1 0
Daniel Opalek 0 0 0 1 0
Dominik Piskoř 0 0 0 -1 0
Martin Pláněk 0 0 0 -1 2
František Pospíšil 0 0 0 -1 0
Peter Schneider 0 0 0 -1 0
Matěj Síkela 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 0 0
Petr Süsser 0 0 0 -1 0
Jan Trojan 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 59 0 3 17 85,00 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Mach (Třinec): Dnešní utkání bylo kvalitní, bylo vidět, že proti sobě hrály týmy z popředí tabulky. Mělo to náboj a nasazení. My jsme přes absenci klíčových hráčů podali dobrý týmový výkon a jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit.

Rudolf Cakl (Znojmo) : Bylo to takové rozhárané utkání plné nepřesností a soubojů. Čekalo se, kdo dá vítězný gól, dali ho domácí a zaslouženě zvítězili.