Erste

Z Třince jedou junioři s prázdnou

Z Třince jedou junioři s prázdnou
19.10.2009 | Růžena Raszková, Redakce

Třinec - Znojemští junioři prohráli na třineckém ledě o jeden gól. V utkání se prosadili už v 5. minutě gólem obránce Jan Lattnera, ale nakonec po první dvacetiminutovce odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného skóre 2:2, když druhou branku Znojma vstřelil Ondřej Horváth. Tento stav trval až do třetí třetiny, ve které byl úspěšnější Třinec, na jehož třetí gól nedokázali mladí znojemští hokejisté odpovědět ani v power play.

17.kolo, pondělí 19. 10. 2009, 18:00, Werk Aréna Třinec
3
Třinec
Znojmo
2
Třetiny: 2:2, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Mičulka (Kaďorek, Palička), 9. Mičulka (Orsava, Kaďorek), 50. Bajtek (Toman M.) - 5. Lattner (Bartoš, Horváth), 12. Horváth (Stehlík). Rozhodčí: R.Trombík - R.Koliba T.Mikler. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 459. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: Raszka - Hoďa, Gottwald, Kaďorek, Špaček, Toman J., Pavlík, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek Böhm, Měrka, Martyčák, Palička, Toman M., Orsava
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Opalek, Pospíšil, Kusák, Pláněk, Stehlík, Lattner - Bartoš, Fára, Piskoř, Horváth, Trojan, Schneider, Süsser, Síkela, Jarůšek

První dvacetiminutovku začala obě mužstva opatrně. V páté minutě se Jan Lattner ocitl před Raszkou a střelou pod víko vsítil první branku utkání. Netrvalo dlouho a Lukáš Mičulka po několika nezdařilých pokusech vyrovnal a o dvě minuty později v přesilové hře zvýšil na 2:1. Znojmo také využilo převahy hráče v poli a Ondřej Horváth srovnává střelou z levého rohu do prázdné brány – 2:2. Hra se zrychlila šance byly k vidění na každé straně, ale další branka v této třetině již nepadla.

Druhá třetina odpovídala postavení obou soupeřů v tabulce. Na ledě jsme sledovali rychlý vyrovnaný hokej. Šance Martyčáka, Měrky či Bajtka končily u pozorného Kacetla. Ani Raszka na druhé straně nedovolil skórovat Schneidrovi, Horváthovi a Pospíšilovi. Trojan se zase neprodral třineckou obranou. Orsava se dostal do nebezpečné blízkosti gólmana Znojma, ale puk zůstal v Kacetlově výzbroji. V závěru třetiny Raszka jen vyrazil Piskořovu střelu, ale obětavý třinecký obránce odklidil puk do bezpečí.

V úvodu posledního dějství si šetřili hráči sílu na závěrečné finále zápasu. Ale v 50. minutě si Michal Toman objel Kaceltovu bránu a přihrál připravenému Filipu Bajtkovi a ten se nemýlil. Znojmo se snažilo za každou cenu vyrovnat. Orli ale nevyužili ani jednu Třincem nabídnutou přesilovku. V 59. minutě to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale Stehlíkova dělovka skončila v Raszkově lapačce. Znojmu nepomohla ani závěrečná power – play. Velmi důležité body tak zůstávají v Třinci.

Ohlasy

Aleš Mach (Třinec): Dnešní utkání bylo kvalitní, bylo vidět, že proti sobě hrály týmy z popředí tabulky. Mělo to náboj a nasazení. My jsme přes absenci klíčových hráčů podali dobrý týmový výkon a jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit.

Rudolf Cakl (Znojmo) : Bylo to takové rozhárané utkání plné nepřesností a soubojů. Čekalo se, kdo dá vítězný gól, dali ho domácí a zaslouženě zvítězili.