Orli Znojmo Orli Znojmo
12. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 13. 10. 2002 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Zlín

Dravci opět lepší šelem

Z n o j m o - Sedmou porážku v řadě uštědřili Orli Medvědům ze Zlína, když jim nedovolili ani jednou úspěšně zakončit. Pro Kameše ve znojemském dresu je to první shut out. Branku si připsal obránce Toman a na domácím ledě opět skóroval Petr Kumstát. Výhru Orlů potvrdil Vorel do prázdné zlínské brány při závěrečné power play.
Letos poprvé nastoupili Orli do utkání se třemi útočnými řadami. Trenéři k tomu byli donuceni hlavně vážným zraněním oka Radka Hamana, které si dovezl z utkání v Havířově po zásahu koncem hole přímo do oka. Nezáživná první třetina nepřinesla žádný gól. Obě mužstva hrála opatrně a čekala na chybu soupeře. Sérii vyloučení za hru vysokou holí a čtyřicetivteřinovou hru tři na pět přestáli Orli, navzdory dobré statistické úspěšnosti přesilovek Zlína, bez inkasování.

Vývoj druhé třetiny předurčila akce založená ve vlastní třetině domácích Pucherem, který přes atakování dvěma hráči prostrčil kolem mantinelu puk na Ludvíka. Ten viděl najíždějícího Tomana a přesně načasovanou přihrávkou mu umožnil skórovat. To Zlín, který do třetiny vstoupil s odhodláním, načas ochromilo. Znojmo zlepšilo pohyb, bruslení a postupně opanovalo hru. Výsledkem byl druhý gól v Tučkově síti. Střelecky se opět prosadil útok mladíků s Pucherem. Se štěstím zakončil Petr Kumstát, kdy se mu připravovaná střela bekhendem pod víko nepovedla a puk, který mu sklouzl po hokejce, putoval mezi Tučkovými betony do brány.

Odhodlání Zlína zvrátit zápas překazilo dvojité oslabení v 53. minutě, které Znojmo sehrálo staticky a pouze čtyřikrát vystřeli na branku. Medvědi nevyužili ani následné Tomanovo vyloučení a závěrečnou power play potrestal půl minuty před koncem Vorel.

Autor: HoR, GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 0 2
David Havíř 0 0 0 1 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Petr Kumstát 1 0 1 2 0
David Ludvík 0 1 1 3 0
Ján Plch 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 0 0 0 2
Peter Pucher 0 2 2 3 0
Jan Snopek 0 0 0 2 2
Karel Soudek 0 0 0 1 0
Milan Toman 1 0 1 2 2
Marek Uram 0 0 0 0 0
Marek Vorel 1 0 1 1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Kameš 60 0 0 34 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Antonín Stavjaňa (Zlín): Do utkání jsme vstupovali s tím, že nemáme proti Znojmu co ztratit. Výkon a herní morálka byla dobrá, ale bohužel nám chybělo brankové vyjádření. Ve druhé třetině jsme dostali dost nešťastný gól po situaci, kdy jsme sami mohli skórovat. Družstvo to na chvíli poznamenalo. Dnes jsme mohli rozhodnout v přesilovkách, ale na hráčích už je vidět velká nervozita a to byly asi ty zlomové momenty. Navíc jsme nedokázali využít přesilovku pět na tři. Hlavně jsme postrádali Martina Hamrlíka, který je v přesilovkách platný hráč.

Miloslav Hořava (Znojmo): Očekávali jsme těžký boj o střední pásmo a věděli jsme, že to bude hra hlavně obránců. To se nám potvrdilo. Pro diváky to asi nebyl moc pohledný hokej, byl spíš úporný a měli jsme víc štěstí při zakončení. Dali jsme dva šťastné góly. Výbornou obranou a bezchybným výkonem brankáře Kameše jsme si výhru dnes zasloužili. Shodou okolností a souhrou náhod (zranění několika hráčů) jsme dnes poprvé hráli na tři pětky. Domluvili jsme se tak s kolegy, že by bylo taky dobré tuto herní variantu vyzkoušet a myslím, že se nám osvědčilo. Tento zápas jsme taky hráli tak trochu pro Radka Hamana, který je v nemocnici s těžkým zraněním oka. Doufáme, že mu to dobře dopadne a nebude muset na operaci.