Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
Český Telecom Extraliga - pá 22. 11. 2002 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
5:3
3:1, 1:0, 1:2
Havířov

Orli potvrdili roli favorita

Z n o j m o - Překvapení se na znojemském ledě nekonalo a body zůstaly Orlům. Havířov sice vstřelil první branku utkání, rozdíl skóre nebyl výrazný, ale Orli měli celé utkání pod kontrolou a nenechali se ohrozit ostrými panteřími drápky. První dvě branky Orlů vsítil Havíř, jednou skóroval Uram a střelcem posledních dvou branek byl Erat.
Skóre utkání otevřel v 5. minutě havířovský obránce Holý po Sršňově nahrávce z buly. Za tři a půl minuty srovnával znojemský obránce Havíř, když Svoboda neudržel puk v lapačce. Havířov se snažil hru kouskovat, mnohdy používal nedovolené zákroky a snažil se znojemskou hru na čtyři pětky vyvést z tempa. Znojmo v této fázi ještě hrálo trpělivě a této taktice nepodlehlo. Do vedení se dostalo při přesilovce pěti proti třem druhým gólem Havíře. V závěru první třetiny Znojmo opět potrestalo hru hostů za hranicí pravidel Uramovým gólem.

V prostřední části hry již Orli nešli tak důrazně do Svobodovy brány, ubrali ze svého nasazení a tím pádem mohl Havířov ubrat ze svých nedovolených zákroků. A znojemský divák se začal nudit.

V úvodu třetí třetiny se dostal Sršeň k puku, který před brankou nikoho nezajímal a pohodlně jej dostrkal do prázdné klece. Znojmo hned po minutě odpovědělo druhou Eratovou brankou. Orli se uchýlili k ještě více tréninkové hře plné kudrlinek a zbytečných nahrávek. Zjevných okýnek v nasazení a kombinacích dokázal využít Křesťan k redukování skóre. Závěrečné minuty zápasu tak daly alespoň šanci Kamešovi, aby měl důvod se jít osprchovat.

Autor: GaZ, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 -1 2
Marián Cisár 0 0 0 0 0
Roman Erat 2 0 2 2 4
Radek Haman 0 1 1 0 0
David Havíř 2 0 2 2 0
Milan Kello 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
Petr Kumstát 0 2 2 2 0
David Ludvík 0 1 1 2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Ján Plch 0 0 0 -2 0
Milan Procházka 0 0 0 -2 0
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Jan Snopek 0 0 0 -1 0
Karel Soudek 0 1 1 2 0
Milan Toman 0 0 0 -1 2
Marek Uram 1 0 1 -1 0
Marek Vorel 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Kameš 60 0 3 35 92,11 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím říct, že jsem spokojen jen s výsledkem a vůbec nejsem spokojen s hrou. Havířov nám dal lekci v tom, jak vypadá srdce a jak se bojuje. A to si myslím, že by se nám nemělo stávat.

Radomír Kužílek (Havířov): Po složitých výměnách v mužstvu i na trenérském postu jsme si vytkli jediný cíl: zachránit pro Havířov extraligu. Tomu se teď snažíme podřídit všechno. Příprava na dnešní zápas byla velmi náročná. Provedli jsme mnoho pohovorů s hráči, rozhodli jsme se stavět na současném kádru a změnit obraz naší hry. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme kouskovat hru, napadat, přerušovat a nenecháme soupeře hrát svoji hru. Nechtěli jsme je pustit k chuti zahrát si a zaskórovat si proti slabšímu soupeři. To, že se nám to podařilo jen částečně zavinila hlavně nervozita a pak zbytečná oslabení. Když nebudu rozebírat taktické a herní chyby, tak musím říct, že si vážím přístupu všech hráčů k utkání, které dohráli až do konce.