Třinec
1/3
2/3

Moravský čtyřboj úspěšně završen

Z n o j m o - Vítěznou sérii čtyř zápasu s moravskými týmy zakončilo utkání s Třincem. Diváci byli nadšeni hokejem, který předváděli nejen jejich „miláčci“, ale také soupeři z Třince. Rychlý, útočný a čistý hokej na obou stranách přinesl podívanou, jaká ještě letos na znojemském ledě nebyla k vidění. Základem úspěchu Orlů byl bezchybný výkon brankáře Kameše, který za sebe nepustil jedinou nebezpečnou ránu Třince. Body zařídila třetí řada mladíků. Dvakrát skóroval Petr Kumstát a jednou Erat.
Na znojemském stadiónu nebyl ani jeden divák, který by nebyl s dnešním utkáním spokojen. Hokej, který předváděly oba týmy, se musel líbit. Na obou stranách bylo mnoho pěkných akcí. Skóre otevřela v šesté minutě nenápadná akce Petra Kumstáta s Romanem Eratem. Na třinecké straně byl jako vždy nejnebezpečnější útok Richarda Krále i bez svého křídla Marka Zadiny, který dnes nastoupil až ve čtvrtém útoku. Uklidnění přinesl v závěru první třetiny na znojemské hokejky gól Romana Erata, který po nahrávce Jana Snopka dotlačil puk do branky i s Horčičkou.

Ve druhé třetině znojemští pod dojmem dvoubrankového vedení trochu polevili, čehož soupeř okamžitě využil zvýšenou aktivitou, která však nepřinesla brankový efekt. Ve znojemské obraně nahradil Aleše Křetínského uzdravený Pavel Kumstát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nejzaměstnanějšími hráči byli opět oba brankáři. Také nabídnutou šanci ke zvýšení skóre v přesilové hře pět na tři, trvající 1:23 min. Orli nedokázali využít.

Do třetí třetiny oba týmy nastupovaly s vědomím, že zápas ještě zdaleka není rozhodnut. Hra opět nabývala na tempu a nasazení, ale byla i nadále vedena korektně a všechna vyloučení vyplynula ze hry. Rozhodující, svůj dnes druhý gól, vstřelil po krásné akci Milana Tomana mladší z bratrů Kumstátů Petr. Do konce si už Orli vedení pohlídali a nepřipustili, aby Jaroslav Kameš přišel o svůj další shut-out ve znojemském dresu.

Milan Kastner (Znojmo): Odehráli jsme nejlepší utkání v sezóně, bylo to dáno i tím, že Třinec hraje velmi dobrý hokej. Důležité bylo, že se nám podařilo zápas zvládnout, neboť hráči jsou už dost unavení a máme nyní k dispozici pouze tři pětky. Střelecky se prosadil třetí útok, který dokonale využil svůj prostor ve hře."

Pavel Marek (Třinec): "Bohužel nám nyní vůbec nevychází koncovka. Přestože hra byla velmi vyrovnaná, tak jsme při proměňování střeleckých příležitostí zcela shořeli, což byl rozhodující bod utkání. Určitě v tom hraje hraje roli psychika, když se v zápase prohrává, tak se góly dávají hůř."