Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
28. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 27. 11. 2009 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
2:3
0:1, 1:0, 0:2
Zlín

Junioři těsně podlehli Zlínu

Znojmo - Další kolo juniorské extraligy odehrálo Znojmo na domácí půdě proti Zlínu. Oslabený tým prohrával již po třinácti minutách, kdy se trefil Matějíček. Ve druhé třetině přišlo vyrovnání zásluhou Süssera, ale v poslední dvacetiminutovce po gólech Šouly a Surovčíka ztrácelo Znojmo naději na vítězství. Minutu před koncem poslal puk za záda gólmana ještě domácí Schneider, ale Zlín si i přes to odváží tři body.

Začátek třetiny příliš šancí nepřinesl. Hrálo se převážně na obou stranách ledové plochy. První střelu vyslal na Kašíká Süsser, ale gólman byl pozorný. Ve čtvrté minutě měli hosté příležitost přesilové hry, ale Znojmu se podařilo opakovaným vyhazování ubránit. V polovině třetiny poslal hlavní sudí domácí do tří. Přesilovka byla zakončena před Kacetlem, kde se trojice zlínských útočníků snažila o doražení puku za gólmana. Sotva skočil na led Lattner a Znojmo již bylo v pěti, vystřelil Martin Matějíček, jehož střela se sklouzla po Kacetlově vyrážečce až za brankovou čáru. Následně mohli hosté ještě zvýšit, ale tentokrát byl domácí gólman pozorný. Domácím se nedařilo přejít do útočného pásma a když už, tak ani jedno překročení útočné modré neskončilo střelou. Zbytek třetiny dohrávalo Znojmo v oslabení, ale ubránilo se.

Ve druhé dvacetiminutovce byl aktivnější Zlín. K úvodu hrál přesilovou hru, a kdyby při něm stálo více štěstí, mohla střela hostujícího beka skončit v bráně, puk se však odrazil od horní tyčky a klec přeskočil. Poté se ukázal Kacetl, který vychytal únik Fořta. Následně přišlo první vyloučení na straně hostů. Tam se mohl prosadit Schneider, ale jeho střelu do odkryté klece vychytal Kašík parádní rybičkou. Dále se Znojmu nabídla dvanácti sekundová přesilovka pět na tři, ale nedokázalo ji patřičně využít. Skórovat mohl Fára, jenž unikal po pravém mantinelu s pukem, dostal se však do ostrého úhlu a s pukem si již hostující brankář poradil. Přece jen se na domácí usmálo štěstí, když se dvě minuty před koncem ocitli z ničeho nic v útočném pásmu. Petr Süsser zachytil Pláňkovu přihrávku a svoji střelou do levého rohu branky vyrovnal.

Na začátku závěrečné třetiny měli hosté dvě přesilovky, ale branka nepadla. To se stalo ve čtyřicáté osmé minutě. Zlínské trio Fořt-Vodný-Šoula si vyťukalo znojemskou obranu a Martin Šoula skóroval do prázdná branky. Další branku Zlína vsítil o pět minut později Jakub Surovčík, jenž dorazil puk, který se odrazil po střele Vodáka, do klece znojemského gólmana. To Znojmo nejspíše rozčílilo a začalo pálit na Kašíka jednu střelu za druhou, ale hostující gólman byl pohotový. Následně přišlo oslabení na domácí straně. Znojmu se podařilo ubránit a minutu před koncem třetiny dokonce snížit, když Peter Schneider po nahrávce Süssera poslal kotouč za záda Kašíka. V závěru si ještě domácí trenér vyžádal oddechový čas a odvolal gólmana, ale to nic nezměnilo na tom, že Zlín si odváží z Hostan arény tři body.


Autor: Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Jakub Fára 0 0 0 -2 6
Tomáš Latner 0 0 0 -2 0
Jan Lattner 0 0 0 -3 2
Dominik Piskoř 0 0 0 2 2
Martin Pláněk 0 1 1 1 0
František Pospíšil 0 0 0 1 0
Peter Schneider 1 2 3 2 0
Matěj Síkela 0 0 0 -2 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 6
Petr Süsser 1 1 2 2 0
Jan Trojan 0 0 0 -2 0
Radek Vysloužil 0 0 0 -1 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 3 43 93,48 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Dneska nás Zlín jednoznačně předčil v pohybu a to bylo to, co jsme nestačili korigovat, takže si myslím, že jsme zaslouženě prohráli. Je to otázka toho, jestli teď není žádná konkurence či jsme zdevastovaní po té chřipce, která nás potkala. Uvidíme, jak to bude dál, zítra máme další zápas.