Orli Znojmo Orli Znojmo
31. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 5. 12. 2009 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
4:0
2:0, 2:0, 0:0
Pardubice

Junioři berou po třech porážkách výhru proti Pardubicím

Znojmo - Poslední domácí utkání druhé části extraligy juniorů se Znojmu vydařilo na jedničku. Na svém ledě hostili druhé Pardubice a po třech porážkách si připsali tři body to tabulky. Postupně se trefili Schneider, Piskoř, Trojan a Süsser. První nulu si připsal gólman Kameš, který odchytal za juniorku teprve druhý zápas.

V posledním domácím utkání druhé části extraligy hostili znojemští junioři Pardubice. Do utkání lépe vkročili domácí, kteří se svými střelami snažili umístit kotouč za Štrofa, ten byl ovšem pozorný a změnu stavu hned na začátku nedovolil. Akce byly vidět i na druhé straně, ale byly menšího rázu než ty znojemské. Skóre se poprvé měnilo ve čtrnácté minutě a postaral se o to Peter Schneider, jenž poslal puk brankovištěm a ten se pro neštěstí hostů dostal za brankovou čáru. Jednobrankové vedení domácích však na kostce svítilo pouhých pár sekund. V patnácté minutě se totiž trefil Dominik Piskoř, který unikl proti dvěma pardubickým bekům, vystřelil a kotouč si to namířil do branky. To dodalo Orlům ještě větší důraz před brankou, ovšem pardubický gólman si již dal na dotírající znojemské hráče pozor.

Také ve druhé třetině byli lépe vidět domácí. Čtyři minuty od úvodního buly se dostali do přečíslení, ale Süsserovi přihrávka tentokrát nesedla a musel vystřelit backhandem, což nedělalo Štrofovi žádné větší problémy. Když už se dostaly Pardubice do útoku, znojemští hráči jim nedovolil Kameša ohrozit. Ve třicáté druhé minutě se v zápase poprvé vylučovalo. Potrestána byla lavička domácích za hru v šesti. To jim však spíše pomohlo než je oslabilo. Pardubice totiž způsobily zakázané uvolnění a hra se přesunula před Štrofa. Znojemský centr ihned po vhazování namířil puk na modrou Pláňkovi, který bez váhání vystřelil a kotouč do branky doklep Jan Trojan. Když naskočil Piskoř z trestné do hry, měnilo se skóre znovu a opět na straně domácích. Petr Süsser poslal puk mezi betony Štrofa a domácí tak zvýšily náskok na čtyři branky. To donutilo trenéra hostů si vyžádat oddechový čas. V závěru třetiny se dostávaly do šancí i Pardubice. Možnost o zkorigování stavu měli Vondráček s Benešem, ale Kameš ukázal svoji sílu u nyní.

Před zahájením třetí třetiny došlo k výměně brankářů na straně hostů. Štrofa vystřídal Langhamer. V úvodu mohl snížit Stoklasa, ale puk jen rozezněl horní tyčku znojemské klece. I nadále se dostávali hosté do šancí. Tvrdou střelu vyslal na Kameša Zrůst, ale gólmanova lapačka byla pohotová. V polovině unikl Schneider sám s pukem na gólmana. V souboji útočník-brankář byl úspěšnější Langhamer. V druhé části třetiny jsme mohli sledovat rychlý hokej, ovšem bez žádných větších šancí. Převážně se hrálo ve středním pásmu, a když už se nějaký tým dostal do útoku, pohořel na gólmanovi. Minutu před koncem to ještě zkusil Křečan, ale marně.

Znojemští junioři si tak připsali tři body do tabulky a gólman Kameš, jenž odchytal druhý zápas za juniorku, první shut-out.


Autor: Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jakub Fára 0 0 0 0 0
Ondřej Horváth 0 0 0 0 0
Milan Kastner 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 1 1 2 0
Daniel Opalek 0 0 0 1 0
Dominik Piskoř 1 1 2 3 2
Martin Pláněk 0 1 1 2 0
František Pospíšil 0 0 0 0 0
Peter Schneider 1 1 2 3 0
Matěj Síkela 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 3 0
Petr Süsser 1 0 1 3 0
Michal Telesz 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 1 0 1 1 0
Radek Vysloužil 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Kameš 60 0 0 29 100,00 0 0