Ml. Boleslav
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. MBL (2:4)

První domácí utkání další části extraligy sehráli znojemští junioři proti Mladé Boleslavi. Celá první třetina se odehrávala v roli hostů, domácí se téměř nedostali do útoku. Hned třináct sekund po úvodním buly otevřel skóre zápasu Michal Protivný, jenž dostal přihrávku od Ryse a střelou k pravé tyčce překonal Kacetla – 0:1. O pár sekund později stálo při znojemských štěstí, arénu totiž rozezvučela tyčka. První přesilovku si zahrálo Znojmo. Nejblíže k vyrovnání byl Trojan, který se snažil dorazit puk při zmatku v brankovišti, bylo to však marné, neboť Klimíček ukázal svůj postřeh. V šestnácté minutě si Radan Lenc položil domácího brankáře a propálil vše, co před ním stálo – 0:2. Poté si zahráli přesilovku naopak hosté, využít se jim ji sice nepodařilo, ale skórovali o jedenáct sekund nato. Po střele Lukáše Vrby se puk octl v brankovišti, našel jej Jakub Sajdl, kterému nedělalo problémy touš zvednout a zavěsit pod horní tyčku – 0:3. To bylo vše důležité, co se v první dvacetiminutovce událo.

Druhou třetinu sehráli domácí rozhodně lépe. Na začátku sice museli čelit převaze hostů, ale bez problémů se ubránili a o chvíli později se stejné výhoda naskytla na jejich straně. K jejímu využití jim stačilo pouhých šest sekund. Hned po buly putoval kotouč na modrou na Stehlíka, jenž vystřelil. Před brankou stál Radek Vysloužil, který puk zachytil a do brány jej doklepl – 1:3. O pár minut později využilo Znojmo i druhou početní výhodu a šťastným střelcem se stal znovu Radek Vysloužil. Tentokrát se však řítil na gólmana s Kovalským, od kterého dostal přihrávku a střelou k levé tyčce snížil – 2:3. Vyrovnat mohli Horváth či Pospíšil, ale lapačka Klimíčka byla pozornější.

Ve třetí třetině chtělo Znojmo rozhodně vyrovnat a získat tak alespoň nějaké body. Avšak po šesti minutách hry Martin Belay využil menšího zmatku před Kacetlem a zvýšil náskok svých barev – 2:4. Následně šli domácí do čtyř, avšak Boleslavi se domácího gólmana příliš ohrozit nepodařilo. Velkou šanci měl Kadlčík, jenž dostal přihrávku od Sajdla, ale na poslední chvíli mu puk z hole sklouzl. V poslední minutě se již dalo hovořit o tom, že tři body si odvezou hosté, neboť hlavní sudí poslal na trestnou Kovalského a Znojmo tak znovu čelilo oslabení. Branka však již nepadla a na světelné tabuli svítil po šedesáti minutách hry stav 2:4.