Orli Znojmo Orli Znojmo
37. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 8. 1. 2010
Karlovy Vary
1:3
0:0, 0:0, 1:3
Znojmo

Junioři loupili na opačném konci republiky

Karlovy Vary - Znojemská juniorka se přes zasněženou republiku a závěje sněhu na silnicích dostala až do Karlových Varů, kde sehrála první utkání nadstavby extraligy v novém roce. A zápas se mladým Orlům povedl na výbornou! Více jak 45 minut na západě Čech kralovali oba brankáři, až se v přesilovce prosadil František Pospíšil. O pár minut později bylo ještě veseleji, když skóroval Richard Jarůšek. Domácí sice dokázali rychle odpovědět, Ondřeje Kacetla v brance ale vícekrát nepřekonali. Po druhé trefě Jarůška si tak Znojmo odváží cenné a překvapivé tři body za dvoubrankové vítězství a k dalšímu utkání nastoupí zítra po poledni v Plzni.

Do zápasu vstoupila obě družstva opatrnějším tempem. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu jako první. Podle toho se také vyvíjel stav zápasu. V první třetině se podařilo Michalovi Vachovcovi dostat do šance, když po střele z mezikruží vypadl puk hostujícímu gólmanovi z lapačky a mířil za brankovou čáru. Brankář ale na poslední chvíli stihnul máchnout hokejkou a nasměrovat puk mimo branku. Oba celky dostaly i příležitost v podobě vyloučení, ale brankáři Endal s Kaceltem byli nedobytní.

Druhá část začala přesilovkou domácích. I přes úsilí energetiků se obrana ubránila a stav nezměnil. Po několika minutách a řadě střel, které míjely tyčky branek nebo končily v brankářových rukou, přišla na řadu další přesilovka. Tentokrát na straně hostů. I karlovarská obrana byla ostražitá a vyhazovala puky, jak se jen dalo. Jeden se jí podařilo vyhodit právě v momentě, kdy se vyloučený Kverka vracel na led. Ten hbitě zareagoval, ale přihrávka nenašla přesně hokejku spoluhráče, proto ani tato akce nezměnila stav. I po druhé dvacetiminutovce byl tedy souboj vyrovnaný a diváci se nedočkali branky.

Do posledního dějství ale nastoupily oba týmy naplno. Po pěti minutách po vhazování se diváci dočkali branky. Radovat se z ní ale mohl hostující celek, za který se ve své početní výhodě prosadil František Pospíšil. Naneštěstí pro domácí fanoušky se v 51.minutě radovali Orli podruhé. Po přihrávce Matěje Síkely prostřelil Endala Richard Jarůšek. O minutu později odpověděla i Energie. Davidovi Kellnerovi s Jaromírem Kverkou se podařilo vybruslit a dostat se do přečíslení. Kacelt si najel proti Kellnerovi a na Kverkovi zbylo jen vsítit kotouč do prázdné brány. Ačkoliv snaha o vyrovnání byla veliká, poslední gól zápasu patřil opět Znojmu. Druhou branku si připsal Richard Jarůšek po asistenci Davida Bartoše.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 2 2 1 0
Jakub Fára 0 0 0 0 0
Richard Jarůšek 2 1 3 1 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Daniel Opalek 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 0 0 0 0 2
Martin Pláněk 0 0 0 1 2
František Pospíšil 1 0 1 1 0
Matěj Síkela 0 1 1 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Petr Süsser 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 1 20 95,24 0 0