Sparta
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SPA (3:4)

V domácí brance dostal pro toto utkání důvěru Jakub Kameš, do sparťanské klece se postavil Ondřej Kocián. Ani jeden z maskovaných mužů nepředvedl v utkání stoprocentní výkon, větší oporou svému týmu se ale nakonec ukázal být Kocián. Vstup do zápasu mu přitom vůbec nevyšel, ve druhé minutě neudržel ve výstroji slabou střelu vyslanou jednoruč Františkem Pospíšilem a dovolil domácímu obránci volný puk doklepnout za čáru. Sparta se ale z rychlého direktu bleskově oklepala a po pár vteřinách bylo vyrovnáno, když se Stanislav Eis od zadního mantinelu protlačil do střelecké pozice a z otočky nachytal Kameše střelou mezi betony.

Na dva rychlé údery z úvodu oba celky dlouho nemohly navázat. Zbytek první třetiny patřil především Spartě, kterou v útočném snažení povzbudily dvě přesilové hry, zakončení však postrádalo přesnost, v největší šanci trefil Eis z mezikruží Kamešův beton. Byl to na dlouhé minuty poslední moment, kdy Pražané dokázali soupeře na delší dobu zatlačit do vlastní třetiny, druhá dvacetiminutovka totiž patřila téměř výhradně lépe kombinujícím Orlům. Aktivní hra přinášela i šance, jenže Kocián začal v brance předvádět skvělé zákroky, vychytal i dorážky Fáry a Jarůška z bezprostřední blízkosti. Nestačil až těsně před druhou sirénou na skvělou spolupráci domácích útočníků, Jarůšek si obhodil dva protihráče, křížnou přihrávkou našel před brankou najíždějícícho Petera Schneidera a Znojmo vedlo.

Atraktivní souboj v úvodu třetí třetiny ještě okořenil pěstní souboj Jarůška s Veselým, za který oba hráči inkasovali dvojité menší tresty. Při hře ve čtyřech se vzápětí radovali Sparťané, když Patrik Husák v nepřehledné situaci na brankovišti vyškrábal puk a doklepl jej do odkryté brány za dezorientovaného Kameše. Znojmo vyhrálo třetí třetinu na střely 20:7, mělo velké šance, jenže v samotném zakončení buď nechávalo vyniknout dobře chytajícího Kociána, nebo mířilo nepřesně. Přesto se pět minut před koncem dostalo znovu do vedení, poté co hezkou kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou k tyči z druhé vlny najíždějící Jan Lattner.

Jak málo stačí ke gólu ale znovu předvedli Sparťané. V poslední minutě zamíchal za bránou s pukem Kučera, předložil jej Husákovi, jeho střelu Kameš dokázal jen vyrazit před sebe a nekrytý Miroslav Forman další dorážkou srovnal. Efektivita hostů byla obdivuhodná a Orli tak podruhé ve dvou dnech ztratili v samotném závěru těsné vedení. Po opatrném prodloužení bez většího vzruchu přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž Sparta o zisku druhého bodu rozhodla již po dvou sériích, když se Patrik Husák i Filip Hanták trefili mezi betony Kameše, naopak Schneider ani Süsser na domácí straně nemířili přesně.

Martin Stloukal (Znojmo): Bylo to vyrovnané, rychlé utkání, muselo se líbit. Začali jsme teď trénovat tak, že chceme být co nejlépe připraveni na play off a zkusit v něm dojít co nejdál. Nezáleží nám až tolik na výsledcích, které teď uhrajeme, protože play off máme jisté. Hráči jsou ve velké zátěži a myslím, že odvedli dobrý výkon.