Orli Znojmo Orli Znojmo
44. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 30. 1. 2010
Znojmo
1:5
0:2, 1:0, 0:3
Plzeň

Vyloučení srazila juniorku v souboji s lídrem

Znojmo - Stejně jako před třemi týdny na západě Čech, i v odvetném dvojutkání s Karlovými Vary a Plzní byl druhý souboj pro znojemské juniory neúspěšný. S vedoucím týmem tabulky drželi Orli krok, byli střelecky aktivnější a po dvou třetinách prohrávali zásluhou branky Tomáše Latnera jen o gól, vlastní vyloučení a tři inkasované branky v závěrečné dvacetiminutovce ale posunuly konečné skóre do jednoznačné podoby.

Na úvodní opatrné minuty tentokrát v Hostan aréně nebylo místo, už po dvanácti vteřinách usedl na trestnou lavici domácí útočník Trojan a Plzeň v přesilovce Orlům pořádně zavařila, v největší možnosti ovšem Sedláček mířil nad lapačku natahujícího se brankáře Kameše pouze do břevna. Přestože početní výhoda zůstala nevyužita, mohli se hráči v modrém brzy radovat, chybu Znojma ve středním pásmu potrestal přímočarým průnikem a přesnou střelou mezi betony gólmana Pavel Sedláček. Domácím se v úvodní části příliš nedařilo, útočné akce brzdilo množství nepřesností a dobrá defenziva soupeře, brankář Mazanec tak na všechny střelecké pokusy dobře viděl a dokázal je zneškodnit. Vedení Západočechů navíc dvě a čtvrt minuty před sirénou navýšil Patrik Petruška, který efektně oklamal obránce a zavěsil do horního růžku branky.

Hned v úvodu druhé třetiny se ale utkání zdramatizovalo, plzeňská defenziva zapomněla před brankou na obránce Tomáše Latnera, který měl čas na střelu i dorážku, díky níž dostal svůj tým na dostřel. Vzápětí navíc přišlo čtyřminutové vyloučení Kvapila, k němuž si za chvíli přisedl i Hucl, a Orli hráli dvojnásobnou přesilovku. Trojan ale z mezikruží orazítkoval pouze břevno a Bartoše v jasné šanci tváří v tvář vychytal Mazanec. Od té chvíle až do závěru druhé části trestné lavice nevychladly, v průběhu série vyloučení dostala přesilovku pět na tři k dispozici i Plzeň, i ta zůstala nevyužita.

Zlom ve vyrovnaném zápase tak přišel až ve 47. minutě, kdy po sérii tvrdých střetů na obou stranách dostal dvě minuty znojemský Latner, v přesilovce se Hošťálek probil před branku a odražený kotouč napálil z otočky do sítě číhající Petr Mainer. O dvě minuty později zužitkovali hosté přečíslení dvou na jednoho, poté co Lev předložil Martinu Němcovi přihrávku ve správný okamžik a Němec zavěsil pod břevno. Tříbrankové vedení Západočechy uklidnilo a když se Orli nedokázali vyrovnat s přísným metrem hlavního rozhodčího, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Definitivní podobu skóre dal v další přesilovce v 52. minutě znovu z dorážky kapitán Plzně Petr Zeman, zbývající minuty už se dohrávaly ve značně klidnějším tempu.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -2 0
Jakub Fára 0 0 0 0 0
Ondřej Horváth 0 1 1 0 2
Richard Jarůšek 0 0 0 0 12
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 2
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 1 0 1 0 2
Daniel Opalek 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 0 1 1 -1 0
Martin Pláněk 0 0 0 -1 4
František Pospíšil 0 0 0 -2 4
Matěj Síkela 0 0 0 -2 2
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 -1 2
Radek Vysloužil 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Kameš 60 0 5 19 79,17 0 0