Kometa
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KOM (6:4)

K poslednímu domácímu utkání Znojma před reprezentační pauzou zavítal do Hostan arény celek z nedalekého Brna. Domácí sice vstoupili do zápasu aktivněji, ovšem ve čtvrté minutě se měnil stav na druhé straně. Daniška vyslal do útoku Igora Novotného, jenž z mezikruží vystřelil a puk se pomalým tempem doklouzal až za Pance – 0:1. Domácí však o pět minut později odpověděli. Postarala se o to zkušená dvojice Lattner – Svoboda. První jmenovaný vypálil od modré, puk vypadl Matouškovi z výstroje a za brankovou čáru jej poslal Jakub Svoboda - 1:1. Následně přišly přesilovky na obou stranách, ale těžit z toho dokázalo jen Znojmo. Branka měla velmi podobný průběh jako ta první domácí, ale tentokrát Lattnerovu střelu dorážel Dominik Piskoř - 2:1. Minutu a půl před koncem třetiny se Orlům naskytla dokonce dvounásobná početní výhoda. Ti trestali zrovna v momentě, kdy se na ledě objevil čtvrtý brněnský hráč a postaral se o to Adam Havlík, jenž doklepl odražený kotouč od střely Jarůška k levé tyči – 3:1.

I ve druhé dvacetiminutovce mohla přibližně stovka diváků sledovat útočný hokej. Domácím se hned na začátku podařilo opět využít přesilovku, a to když Havlík zatáhl puk do rohu kluziště a našel před brankou najetého Lukáše Kovalského, který prostřelil vše, co stálo před ním – 4:1. O pár minut později mohla zvýšit dvojice Jarůšek – Bartoš, kteří se dostali do přečíslení. Druhý jmenovaný na sebe odlákal pozornost bránícího hráče a přihrál Jarůškovi, toho však Matoušek vychytal. V polovině došlo na straně Komety ke střídání gólmanů, mezi tyče se postavil Martin Šenk. Ve třicáté druhé minutě mohl snížil Brzobohatý, ten však nejprve narazil na Pance a při druhém pokusu zaduněla arénou tyčka. I nadále to hosté zkoušeli, ale prosadili se až tři minuty před koncem, kdy se jim naskytla přesilovka pět na tři. Tak dlouho zůstali hosté v pásmu, dokud Popolanský nenašel před brankou Petra Štindela, jenž snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. To však nevydrželo dlouho, neboť v poslední minutě byl při úniku faulován Adam Havlík a bylo nařízen trestné střílení. K exekuci se postavil sám poškozený, který si položil gólmana a zakončil střelou k levé tyči – 5:2.

Hned na začátku třetího dějství čekala na znojemské přesilovka, kterou ovšem nedokázali využít a o minutu později trestala Kometa. Nejprve to zkoušel Hnilička, když se Panec octl mimo branku, ale byl zablokován znojemským hráčem. Následně gól již padl. Již zmíněný Hnilička namířil puk na Tomáše Polanského a ten střelou nad Pancovo levé rameno snížil – 5:3. Znojemského gólmana tato branka rozhodila natolik, že obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pět minut před koncem obrali dva brněnští hráči soupeře o puk a řítili se sami na brankáře. Ovšem než stihl Brzobohatý cokoliv podniknout, dohnal jej domácí bek a puk mu vypíchl. Tři minuty před závěrečnou sirénou se prosadil Matěj Síkela, ten unikal po levém křídle a propálil brankáře mezi betony – 6:3. Již se zdálo, že tímto skórem utkání skončí, ovšem hostující hráči si vynutili ještě jednu branku. Po chybě znojemského útočníka za brankou se dostala k puku trojice Hnilička – Štěpánek – Zemánek, kteří si vyťukali Pance a Petr Štěpánek upravil na konečných 6:4 pro domácí.