Ústí n. L
1/3
2/3

Čtyři góly k bodům nevedly

<em>Znojmo</em> - Znojmo sice začalo aktivněji a v první části vstřelilo dvě branky, Ústí však dokázalo vždy odpovědět. Ve druhé části se dostali hosté do dvoubrankového vedení, ale obránce Štach snížil a ve třetí třetině srovnal kuriózním gólem Meidl. O tom, že všechny body poputují na sever Čech rozhodlo Ústí deset minut před koncem po přesné trefě Šagáta. Slovan poté ještě své vítězství pojistil při domácí power play.

Přes šestnáct set diváků zavítalo v sobotu do Hostan arény, kde v první třetině sledovali velmi atraktivní hokej s šancemi na obou stranách. O méně aktivnější však byli Orli, kteří již ve třetí minutě otevřeli skóre zápasu. Barus ihned po buly našel před brankou volného Jakuba Svobodu, který usměrnil puk za záda přesunujícího se Salfického – 1:0. O pár okamžiků později přišlo na řadu první vylučování v zápase na domácí straně a Ústí toho dokázalo patřičně využít. Horčička neudržel střelu Michala Pšurného, k dorážce se dostal Roman Pšurný, a ten střelou pod lapačku vyrovnal – 1:1. Vzápětí ale znojemští potrestali chybu ústecké defenzívy, Svoboda poslal z pravého křídla puk na Karla Pláška, jenž zavěsil do horního růžku branky – 2:1. Následovala přesilovka domácích, ovšem Salfického příliš neohrozili a hosté poté znovu vyrovnali velmi šťastnou brankou. Střelu Pavla Kříže sice Horčička vyrazil, ale puk mířil zpět na hůl ústeckého útočníka, který z otočky po zemi vyrovnal – 2:2. Dále přišly šance na obou stranách, nejprve musel ústecký brankář zasahovat proti Sedlákovi s Berounem a následně přišel brejk Romana Pšurného, ovšem Horčička obstál.

Hned na začátku druhého dějství hosté zaváhali, Hradecký našel před brankou Berouna, ale i opětovnou dorážku gólman vyrazil. Ve dvacáté páté minutě zapomněla znojemská obrana na Jakuba Kloze, ten zpracoval přihrávku a prosadil se střelou mezi gólmanovy betony – 2:3. Od této doby se většina šancí odehrávala ve znojemském obranném pásmu. Zvýšit mohl Pajič, ale Horčička obstál. Ten vychytal také osamoceného Kloboučka, jenž se řítil na branku z poloviny hřiště úplně sám. Další změna stavu přišla minutu před koncem druhé dvacetiminutovky. Alinč našel najíždějícího se Davida Pazourka, který si domácího gólmana položil a zavěsil pod břevno – 2:4. Odpověď však přišla rychle. V signalizované výhodě mířila Svobodova přihrávka na Lubomíra Štacha, jenž se bez přípravy trefil přesně k tyči – 3:4.

Také třetí třetina přinesla aktivní a dramatický hokej. To se potvrdilo pět minut po úvodním buly, kdy se Orlům povedlo vyrovnat. Chybu Novotného potrestal Václav Meidl, který dostal odražený puk za brankovou čáru – 4:4. Domácí mohli jít v přesilovce dokonce znovu do vedení, ovšem Barounovi se nepodařilo dorazit střelu Hradeckého. O pár sekund později byla branka k vidění na druhé straně. Martin Šagát vyplnil pravidlo - nedáš – dostaneš a Ústí vedlo – 4:5. Znojmo se následně sice snažilo, ale nebylo to moc platné, neboť hostující defenzíva znojemským hráčům moc nedovolila. Ani přesilovku tři minuty před závěrečnou sirénou Orli nevyužili a na řadu přišla power play, při níž zpečetil šťastnou výhru hostů David Pojkar - 4:6.

Milan Kastner (Znojmo): S velice kvalitním soupeřem jsme odehráli vyrovnané utkání. Trochu jsme doplatili na naše chyby a po individuálních chybách dostali dva góly. S takovým soupeřem je potom těžké vyhrát. Na druhou stranu je pozitivní, že za stavu 2:4 jsme dokázali zápas srovnat, ale bohužel se znovu stala stejná chyba, nepokrytý hráč prošel středním pásmem a utkání rozhodl.

Milan Skrbek (Ústí n. Labem): Jsme spokojeni s hrou dopředu, horší je to s hrou dozadu, protože dostat čtyři góly je hodně. Zápas pro nás nezačal dobře, ve čtvrté minutě jsme inkasovali už druhý gól, s čímž nejsme spokojeni. Od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem a myslím, že vítězství je zasloužené. Je teď trochu horší hráče motivovat, ale chtěli bychom všechna zbývající utkání základní části vyhrát. Neděláme rozdíly mezi útoky, i do přesilovek je stavíme tak, jak zrovna přijdou na řadu.