Tábor
1/3
2/3

Znojmo si připsalo první tříbodové vítězství

<em>Znojmo</em> - První a druhá část měla v podstatě stejný průběh. Hosté se v obou třetinách dostali do jednobrankového vedení, ovšem domácí dokázali vždy vzápětí odpovědět. Rozhodnutí tak padlo až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve poslal domácí celek poprvé v zápase do vedení Říha a pět minut po něm dal výsledku konečnou podobu svým druhým gólem v utkání útočník Hradecký. Orli se tak mohou radovat z první výhry na svém ledě a zároveň prvního tříbodového vítězství v sezóně.

Do úvodní části dnešního zápasu vstoupily oba celky s velkou chutí. Táboru ale přehnaná aktivita příliš nepomohla, už ve druhé minutě je sudí Zubzanda poslal do čtyř. Domácím se ovšem hra nevedla a hosté se v klidu ubránili. Naproti tomu první nedovolený zákrok znojemských hráčů končil pukem v Horčičkově kleci. Tomáš Petráček se nejlépe zorientoval ve skrumáži na brankovišti a puk pod padajícím znojemským brankářem do sítě dotlačil, 0:1. O minutu později se radovali i fanouškové domácího celku. Rozjetý Jiří Beroun vlétl do táborského útočného pásma a přesnou střelou nad rameno Halmošiho vrátil Orly zpět do hry, 1:1. Další šance se vyskytla v čase 11:24 při znojemské přesilové hře, Rangl osamocený před táborským brankářem netrefil puk přesně, jak by chtěl, a jeho rána se tak pouze otřela o Halmošiho beton. Následnou výhodu jednoho muže v poli domácí také nedokázali využít, a do kabin tak oba celky odcházeli za vyrovnaného stavu.

V duchu nepřesností se nesly i nadcházející znojemské přesilovky. Hostan arénu dostal do varu až další táborský gól v čase 25:49. Ivan Krätzer nejdříve poslal ránu na znojemského brankáře, ten ji vyrazil ke smůle domácích jen zpět na hůl jmenovaného táborského hráče. Následovala přesná přihrávka na čepel Ivana Padělka a puk skončil za Horčičkovými zády, 1:2. Znojemská odpověď přišla opět vzápětí. Nepřesnou přihrávku dokázal zpracovat a přesně zakončit do táborské branky Tomáš Hradecký, 2:2. Další šanci nabídl hostujícímu týmu Podešva, který byl potrestán na dvě minuty za hození hole. Ježkův tečovaný kotouč však mířil jen do břevna domácí branky. Na druhé straně břevno označil Štach, který využil obrovské hrubky v rozehrávce hostí.

Třetí třetinu ovládli domácí hráči. V čase 44:26 předvedl krásnou individuální akci Vladimír Říha, který se ujal kotouče, projel přes střední pásmo skrz hostující obranu až před Halmošiho a ve své střele se nemýlil, 3:2. Nadcházející minuty se opět nesly ve znamení nepřesností, kdy Orli čekali na chybu protihráče a spíše se soustředili na obrannou část hry. Do brejku se dostal v 51. minutě Tomáš Hradecký, najel před strážce táborské svatyně a střelou pod horní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci úspěšně zakročit, 4:2. Poslední pokusy hostů o zvrat výsledku utkání si domácí hráči spolu s Horčičkou v klidu pohlídali, a dovedli tak dnešní zápas k úspěšnému konci.

Milan Kastner (Znojmo): Zápas byl pro nás hrozně těžký. Potřebovali jsme vyhrát, bylo to na nás vidět a po celé utkání jsme byli nervózní. Co se týká hokeje, asi se nebylo na co dívat. Zápas jsme ale ubojovali, což je pro nás hodně důležité, protože jsme letos tři body ještě nezískali. Za to patří mužstvu pochvala, ale jinak není moc co hodnotit.

Arpád Györi (Tábor): Po debaklu s Kadaní jsme vstoupili do utkání dobře, dvě třetiny byly bojovné, dvakrát jsme šli do vedení, bohužel vždy hned dostali gól a náskok neudrželi delší dobu. To bylo důležité. V poslední třetině už jsme se nedostali do tlaku, protože jsme měli mnoho vyloučených, a nebyly síly na zvrat. Výkon ale po minulém kole hodnotíme velmi pozitivně, pokud budou hráči táhnout za jeden provaz jako dnes, výsledky přijdou.