Jihlava
1/3
2/3

Skvělé derby pro sebe v závěru získalo Znojmo

<em>Znojmo</em> - První derby sezóny znojemští hokejisté zvládli. Aktuálního lídra prvoligové tabulky Duklu Jihlava porazili díky dvěma přesným trefám ve třetí třetině 3:1 a potvrdili aktuální vzestup formy. Skóre otevřel v polovině utkání kapitán Haman, hosté odpověděli ještě ve druhé části zásluhou Jeslínka. O vítězný gól se ve 49. minutě postaral Aleš Staněk, pečeť na orlí vítězství pak dal v samotném závěru do prázdné klece Orsava.

V dnešním zápase se ve znojemské Hostan aréně střetla dvě mužstva z opačných pólů tabulky – první Jihlava a jedenácté Znojmo. Již úvodních několik minut však ukázalo, že rozdíl mezi oběma týmy není tak velký, jak by se na první pohled zdálo. V perfektní atmosféře, na které se podílela i početná skupina jihlavských fanoušků, jsme byli svědky oboustranně zajímavé hokejové podívané.

Aktivněji do dnešního zápasu vstoupilo domácí Znojmo. Již v prvních minutách zápasu se pokoušel zaskočit Řehoře v jihlavské bráně Jiří David. Následně o sobě začala dávat vědět také Jihlava, především exznojemský Čachotský, který několikrát nebezpečně zahrozil před strážcem domácí svatyně Horčičkou. První velká šance byla taktéž na hokejce hostů, kdy Škumát svou střelou jen těsně minul branku. Již o pár vteřin později však bylo na vyložené šance vyrovnáno. Postaral se o to Hradecký, který jen díky obětavému zákroku Řehoře nevsítil úvodní gól zápasu. Červené světlo za hostujícím gólmanem se rozsvítilo až v 11. minutě. Opakovaný záznam však potvrdil, že domácí pouze nadvakrát orazítkovali tyč jihlavské brány.

Na začátku druhé třetiny se hned do několika šancí dostal Karel Plášek, kterému evidentně prospělo zařazení do první útočné formace vedle Hamana a Orsavy. Rychlonohý útočník však ani jednu ze svých šancí nedokázal proměnit, a tak po Pituleho úniku hořelo spíše před domácí klecí. Prvního gólu jsme se, k potěše domácích fanoušků, dočkali až v polovině zápasu. Znojmo dokázalo využít přesilovou hru a po Štachově střele od modré tečoval za Řehořova záda Radek Haman - 1:0. Domácí gól povzbudil a především Štachovy střely od modré začaly zaměstnávat jihlavské obránce. Přesto se z gólu radovali hosté. Z nenápadné akce dokázal Michal Jeslínek vytěžit maximum a svou střelou našel mezírku mezi Horčičkovými betony – 1:1.

Úvodní část poslední třetiny nepřinesla příliš vzrušení. Na obou mužstvech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu a hra se soustředila spíše na obrannou činnost. O to překvapivější byl pak gól domácích, kdy po vyhraném vhazování Tomáše Hradeckého překvapil hostujícího gólmana Aleš Staněk – 2:1. Posléze se na ledě začalo trochu přiostřovat, krátce za sebou byli vyloučeni znojemský Lattner, jihlavský Pitule a následně opět domácí obránce Pláněk. Nabídnutých přesilových her však ani jeden tým nevyužil. Pět minut před koncem zápasu si znojemští fanoušci oddechli po zmařené téměř stoprocentní šanci Škumáta, který nedokázal usměrnit puk do poloodkryté brány. Následná power play se Jihlavě příliš nevydařila, Horčičku nedokázala kloudně ohrozit, a tak po ztrátě puku pečetil domácí výhru Jakub Orsava – 3:1.

V herně nadprůměrném střetnutí se tak z výhry nakonec radovali Znojemští. Nutno ovšem dodat, že ani Jihlava neplnila úlohu druhých houslí a její fanoušci nemuseli odjíždět zpět na Vysočinu zklamáni.

Karel Soudek (Znojmo): Já si myslím, že to byl velmi dobrý zápas. My jsme do něho dali konečně všechny síly a nakonec to přineslo i své ovoce. Hráče jsem pochválil, protože si to zasloužili. Podařilo se nám porazit první mužstvo tabulky, které dnes hrálo dobře, a my jsme akceptovali tempo utkání, takže jsem spokojený.

Patrik Augusta (Jihlava): Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas až do konce. Rozhodla jedna naše chyba ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali. Oba dva týmy předvedly dobrý výkon.