0:0, 0:2, 0:0
1/3
2/3

Orli s Hamerlíkem v bráně nedovolili Třebíči jediný gól

<em>Třebíč</em> - Skvělý výkon podalo znojemské mužstvo na ledě Třebíče, kde rozhodlo o výsledku během druhé třetiny. Nejprve umístil kotouč za brankovou čáru Aleš Staněk a následně zvýšil na rozdíl dvou gólů Martin Podešva. Orli pustili domácí jen do minima šancí, které s přehledem pochytal zaskakující třinecký gólman Peter Hamerlík a přispěl tak k úspěchu, jenž zajistil další tři důležité body do tabulky.

Prvoligové derby zhlédlo v Třebíči více než dva a půl tisíce diváků a od úvodních minut bylo na co se dívat. Doménou byl především urputný boj. V první větší příležitosti nenašel Havlík přesně Hamana, na druhé straně netrefil branku hostí Sedláček. V čase 3:26 byli vyloučeni domácí, nebezpečnou dorážku Klimeše ukryl do náruče Fiala. Výhoda o jednoho hráče v poli přišla i pro Třebíč, ta nebyla o mnoho nebezpečnější. Slámovu střelu od modré Hamerlík vyrazil.

Fiala musel zasahovat po střele Havlíka. Tentýž hráč tečoval o chvíli později před třebíčským brankářem velmi nebezpečně. Skóre nezměnil ani Pláněk od modré a Vrba spálil více než tisíciprocentní šanci, když před ním zívala prázdná klec. Fiala si poté poradil se střelami Podešvy a Rangla. Neuspěl ani Haman z kruhu. Jen se štěstím zasahoval třebíčský brankář po ráně Klimeše. Do šance se dostal i Burian, pozorného Hamerlíka ale nepřekonal. Zajímavě střílel i Sláma. Příležitost, která volala po brance, si vypracovala i Nahodilova formace, v prvních dvaceti minutách ale branka nepadla.

Ve druhém dějství střílel neúspěšně Laš. Na výborném Fialovi ztroskotali Hradecký a Beroun. Havlíkovu střelu přes obránce ukryl třebíčský brankář do lapačky. Fiala vyrazil i nebezpečný kotouč z hole Staňka. Neuspěl ani Rachůnek zblízka. V oslabení Třebíče ujel Laš, byl ale zastaven nedovoleně a nezakončil. Obdobně se vydal do brejku i hostující Staněk a střelou mezi betony poslal Znojmo do vedení.

Vyrovnat nedokázali Sláma ani Ostřížek. Na druhé straně pálili na branku Štach a Havlík. Velmi nebezpečně tečoval před Fialou Vrba, o chvíli později pak dotáhl k dokonalosti bekhendový blafák Podešva – 0:2. Snížit mohl Obdržálek, ale nepřekonal Hamerlíkův beton. Sám v samostatném úniku netrefil branku Staněk. Lašova teč změnit skóre nemohla. Poté, co ukryl Fiala do lapačky Říhovu střelu, skončila druhá dvacetiminutovka.

V úvodu třetí třetiny Třebíč tlačila, nebyla z toho ale více než střela Laše, kterou Hamerlík vyrazil. Z mezikruží netrefil branku Burian, Vondráčkovu dorážku pokryl znojemský brankář. O teč se snažil Obdržálek, tentýž hráč nezamířil z palebné pozice mezi tři tyče. Ani z mezikruží netrefil stejný hráč branku. Obdobně mimo střílel i Staněk. Další zákrok si připsal Fiala po ráně Říhy ze stejné pozice.

Znojmo kontrolovalo v Třebíči po celý zápas hru a zaslouženě zvítězilo. Horácká Slavia byla bezzubá. Hře domácích chyběl větší nápad a přímočarost. Bez vstřelené branky se zvítězit nedá.

Roman Mejzlík (Třebíč): Náš výkon byl velice špatný od bojovnosti až po nějaké kombinace. Dnes jsme se k ničemu nedostali. Soupeř s pohybem a důrazem nás předčil a zaslouženě vyhrál.

Milan Kastner (Znojmo): Já si myslím, že jsme odehráli velice kvalitní utkání. Dobře jsme bruslili, vytvořili si hodně šancí, takže mně se to hodnotí velice dobře. Zaslouženě jsme tady vyhráli. Trochu jsme měli problémy ve třetí třetině, protože hrajeme na tři pětky, tak nám trošku docházely síly, ale i tak mančaft bojoval a bylo vidět, že ten zápas chce vyhrát.