Havl. Brod
1/3
2/3

Ani tři využité přesilovky k bodům nevedly

<em>Znojmo</em> - Lépe začali hosté, kteří vyhráli první třetinu 1:0. Orli sice hned na začátku druhé z hole Vrby vyrovnali, avšak Rebel znovu odskočil, tentokrát o dvě branky. V závěrečné části nejprve Hradecký snížil, Havlíčkův Brod vzápětí znovu odskočil a dvougólové vedení mu vydrželo až do závěrečných minut. V nich se znojemští hokejisté nadechli k poslednímu náporu. Nejprve Havlík nastřelil tyč, poté Staněk přesným zásahem vykřesal naději, ovšem hosté si už první tříbodové vítězství na ledě soupeře vzít nenechali. Naopak Znojmo po devíti zápasech nebodovalo.

S chutí dnes vstoupili Orli do utkání, což dokázali hned v úvodní minutě, kdy se Štach s Hamanem ocitli ve velké šanci. První jmenovaný nahodil kotouč na Suchanovu branku, který puk pouze vyrazil před sebe, ovšem Hamanovu následnou dorážku zneškodnit dokázal. Hosté se dostali ke slovu vzápětí. Z pravého kruhu pálil Vojtěch Němec a v tomto případě kotouč skončil za Kaceltovými zády, 0:1. Po obdrženém gólu působili aktivněji Rebelové, Orlí akce přišla až v čase 12:13 při početní výhodě. Nejdříve se Suchan ohlédl za nepřesnou Staňkovou střelou, následně tentýž hráč nedokázal kotouč zvednout a ohrozit tak prozatímní stav utkání. V čase 16:02 nebylo Znojmo daleko vyrovnávací brance. Ihned po vhazování poslal Hradecký přihrávku na Davida, který se střelou neváhal. Puk ke štěstí Rebelů nepřešel brankovou čáru.

I do prostředního dějství vstoupili aktivněji domácí. Už v první minutě se havlíčkobrodský gólman pořádně zapotil, když Havlík našel najíždějícího Berouna, který z mezikruží netrefil prázdnou Suchanovu klec. V čase 22:17 se Orli konečně dočkali. Vladimír Říha poslal přesnou přihrávku Tomáši Vrbovi a ten zavěsil pod horní tyčku branky. Znojmo se ze vstřeleného gólu neradovalo dlouho, studená sprcha v podobě druhého obdrženého gólu přišla přesně o minutu později. Na modré přišli Znojemští o kotouč, čehož využil Knotek, poslal puk Ladislavu Rytnauerovi, ten obelstil znojemského brankáře a bez problémů Kacetla překonal, 1:2. Příležitostí bylo na obou stranách dost, ani jedna však neskončila gólovým přírůstkem jedné ze stran. Největší šanci propásl Podešva, který zapomenut a nikým nehlídán před Suchanovou klecí minul.

Na začátku poslední dvacetiminutovky nadzvedli diváky ze sedaček rozhodčí, a to když si nevšimli posunuté havlíčkobrodské klece, do níž se následně Orli trefili. Branka ovšem nemohla být uznána, a tak se za stávajícího stavu 1:2 pokračovalo ve hře. Třetí branku Rebelů vstřelil Michal Hlinka. Po střele Ondráčka zůstal puk před Kacetlem a z nepřehledné situace, která vznikla na znojemském brankovišti, vyšli lépe hosté, 1:3. Výhodu jednoho muže v poli využil v čase 45:20 Tomáš Hradecký, jež tvrdou střelou z mezikruží překonal havlíčkobrodského ochránce branky Suchana, 2:3. Na rozdíl dvou branek pomohl Rebelům odskočit Václav Meidl. Němec poslal puk na svého spoluhráče a znojemský brankář se už nestihl přesunout, 2:4. V závěru Znojmo zatápělo havlíčkobrodské obraně a ještě dokázalo snížit při hře bez brankáře na rozdíl jediné branky, když Aleš Staněk obdržel přesnou přihrávku od Podešvy a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:4. Na prodloužení Orli ale nedosáhli, a dnes tak skončili bez bodů.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to těžké utkání. Soupeř byl zarputilý, tvrdý a my naopak v pohybu nebyli tak aktivní a rychlí. Mužstvo chtělo, bojovalo, ale chybělo nám ve hře více prosazování před brankou soupeře a vytváření gólových šancí. Na druhou stranu vždy hrajete to, co vám soupeř dovolí, a Havlíčkův Brod hrál velice dobře v obraně, někdy až na hranici pravidel a my si s tím nedokázali poradit.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Věděli jsme, že taktiku musíme postavit na urputné defenzivě, což se nám povedlo. Inkasovali jsme sice branky v oslabení, ale to se proti takovým zkušeným hráčům prostě stane. Věřili jsme, že útok máme momentálně v takové pohodě, že nějaké góly dáme, a když máte pořádnou defenzivu a dobrého brankáře, se čtyřmi vstřelenými brankami byste měli bodovat. Před několika dny se nám to sice v Ústí nepovedlo a prohráli jsme 4:8, dnes ale podle mě zaslouženě vezeme tři body. Hráčům musím poděkovat.