Ani tři využité přesilovky k bodům nevedly

30.10.2010 | Petr Frömel, Jana Šremrová

Znojmo - Lépe začali hosté, kteří vyhráli první třetinu 1:0. Orli sice hned na začátku druhé z hole Vrby vyrovnali, avšak Rebel znovu odskočil, tentokrát o dvě branky. V závěrečné části nejprve Hradecký snížil, Havlíčkův Brod vzápětí znovu odskočil a dvougólové vedení mu vydrželo až do závěrečných minut. V nich se znojemští hokejisté nadechli k poslednímu náporu. Nejprve Havlík nastřelil tyč, poté Staněk přesným zásahem vykřesal naději, ovšem hosté si už první tříbodové vítězství na ledě soupeře vzít nenechali. Naopak Znojmo po devíti zápasech nebodovalo.

14.kolo, sobota 30. 10. 2010, 17:30
Havl. Brod
Branky a nahrávky: 23. Vrba (Říha, Pláněk), 46. Hradecký (David, Haman), 59. Staněk (Podešva, Říha) - 3. Němec (Soldán), 24. Rytnauer (Knotek), 43. Hlinka (Ondráček M.), 50. Meidl (Němec, Třetina). Rozhodčí: Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Rang (ZNO) na 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1535. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Kolafa, Štach, Kania, Lattner, Rangl, Pláněk, David - Rachůnek, Haman, Havlík - Podešva, Hradecký, Beroun - Vrba, Říha, Staněk - Vyletelka
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šenkeřík, Vošmik, Morava, Pavlík, A. Jelínek, Soldán, Sova - Zábranský, J. Ondráček, Fiedler - Knotek, Němec, P. Jelínek - Hlinka, Stromko, M. Ondráček - Rytnauer, Třetina, Meidl - Endál

S chutí dnes vstoupili Orli do utkání, což dokázali hned v úvodní minutě, kdy se Štach s Hamanem ocitli ve velké šanci. První jmenovaný nahodil kotouč na Suchanovu branku, který puk pouze vyrazil před sebe, ovšem Hamanovu následnou dorážku zneškodnit dokázal. Hosté se dostali ke slovu vzápětí. Z pravého kruhu pálil Vojtěch Němec a v tomto případě kotouč skončil za Kaceltovými zády, 0:1. Po obdrženém gólu působili aktivněji Rebelové, Orlí akce přišla až v čase 12:13 při početní výhodě. Nejdříve se Suchan ohlédl za nepřesnou Staňkovou střelou, následně tentýž hráč nedokázal kotouč zvednout a ohrozit tak prozatímní stav utkání. V čase 16:02 nebylo Znojmo daleko vyrovnávací brance. Ihned po vhazování poslal Hradecký přihrávku na Davida, který se střelou neváhal. Puk ke štěstí Rebelů nepřešel brankovou čáru.

I do prostředního dějství vstoupili aktivněji domácí. Už v první minutě se havlíčkobrodský gólman pořádně zapotil, když Havlík našel najíždějícího Berouna, který z mezikruží netrefil prázdnou Suchanovu klec. V čase 22:17 se Orli konečně dočkali. Vladimír Říha poslal přesnou přihrávku Tomáši Vrbovi a ten zavěsil pod horní tyčku branky. Znojmo se ze vstřeleného gólu neradovalo dlouho, studená sprcha v podobě druhého obdrženého gólu přišla přesně o minutu později. Na modré přišli Znojemští o kotouč, čehož využil Knotek, poslal puk Ladislavu Rytnauerovi, ten obelstil znojemského brankáře a bez problémů Kacetla překonal, 1:2. Příležitostí bylo na obou stranách dost, ani jedna však neskončila gólovým přírůstkem jedné ze stran. Největší šanci propásl Podešva, který zapomenut a nikým nehlídán před Suchanovou klecí minul.

Na začátku poslední dvacetiminutovky nadzvedli diváky ze sedaček rozhodčí, a to když si nevšimli posunuté havlíčkobrodské klece, do níž se následně Orli trefili. Branka ovšem nemohla být uznána, a tak se za stávajícího stavu 1:2 pokračovalo ve hře. Třetí branku Rebelů vstřelil Michal Hlinka. Po střele Ondráčka zůstal puk před Kacetlem a z nepřehledné situace, která vznikla na znojemském brankovišti, vyšli lépe hosté, 1:3. Výhodu jednoho muže v poli využil v čase 45:20 Tomáš Hradecký, jež tvrdou střelou z mezikruží překonal havlíčkobrodského ochránce branky Suchana, 2:3. Na rozdíl dvou branek pomohl Rebelům odskočit Václav Meidl. Němec poslal puk na svého spoluhráče a znojemský brankář se už nestihl přesunout, 2:4. V závěru Znojmo zatápělo havlíčkobrodské obraně a ještě dokázalo snížit při hře bez brankáře na rozdíl jediné branky, když Aleš Staněk obdržel přesnou přihrávku od Podešvy a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:4. Na prodloužení Orli ale nedosáhli, a dnes tak skončili bez bodů.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to těžké utkání. Soupeř byl zarputilý, tvrdý a my naopak v pohybu nebyli tak aktivní a rychlí. Mužstvo chtělo, bojovalo, ale chybělo nám ve hře více prosazování před brankou soupeře a vytváření gólových šancí. Na druhou stranu vždy hrajete to, co vám soupeř dovolí, a Havlíčkův Brod hrál velice dobře v obraně, někdy až na hranici pravidel a my si s tím nedokázali poradit.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Věděli jsme, že taktiku musíme postavit na urputné defenzivě, což se nám povedlo. Inkasovali jsme sice branky v oslabení, ale to se proti takovým zkušeným hráčům prostě stane. Věřili jsme, že útok máme momentálně v takové pohodě, že nějaké góly dáme, a když máte pořádnou defenzivu a dobrého brankáře, se čtyřmi vstřelenými brankami byste měli bodovat. Před několika dny se nám to sice v Ústí nepovedlo a prohráli jsme 4:8, dnes ale podle mě zaslouženě vezeme tři body. Hráčům musím poděkovat.