1:1, 1:0, 0:0
1/3
2/3

Orli bojovali, přesto se vrací bez bodů

<em>Beroun - </em>Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již v jeho úvodu dostali do jednobrankového vedení. Orli však dokázali ještě v první třetině zásluhou Radka Hamana srovnat stav. Z remízy se ale neradovali příliš dlouho a v polovině zápasu byli opět na koni Berounští. Stav 2:1 platil i v závěru třetí třetiny, kdy si trenér Karel Soudek vyžádal oddechový čas a odvolal ze hry strážce znojemské klece Vojtka, zaskakujícího z Třince. Ani tento tah ovšem ke vstřelení vyrovnávacího gólu nevedl. Znojmo tak odjíždí zpět domů bez bodů.

Ve větrném středečním podvečeru se na berounském zimním stadionu střetla dvě mužstva, která v tabulce dělí pouhý bodík. Dalo se tedy očekávat, že diváci uvidí vyrovnaný, přesto kvalitní zápas.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně. Nejprve vyzkoušel Furchovu pozornost Adam Havlík, následně nadvakrát prověřil Vojtka ve znojemské svatyni Hašek. Berounští se dočkali brzké přesilovky a této nabídnuté šance dokázal využít Petr Kafka, který si počíhal na Besserovu přihrávku a vstřelil úvodní gól dnešního zápasu – 1:0.

O pár minut později dostali výhodu přesilové hry také Orli. Blízko vyrovnání byl Štach, jenž střelou od modré čáry orazítkoval tyč Furchovy brány. Na konci početní výhody se v další příležitosti ocitl Jakub Orsava, který svými kličkami zamotal hlavu domácí obraně, ale již překonaného Furcha zastoupil jeden z jeho spoluhráčů a rukavicí vyrazil puk z berounské brány. Znojmo přesto dále tlačilo svého soupeře do defenzívy a ještě v první třetině se dočkalo vyrovnání. Radek Haman si v mezikruží počkal na přihrávku a přesnou střelou do rožku domácí brány srovnal stav – 1:1.

Ještě v samém závěru první části hry se Znojmo mohlo dočkat vedení, ale Furchovo rychlé přemístění vzalo vítr z plachet Vrbově střele. Stav 1:1 tedy platil i na začátku druhé třetiny.

V polovině zápasu se dostali do vedení znovu Medvědi, kterým se vyplatila jejich aktivita a šťastným střelcem se stal Jiří Hašek, jenž krátce po vhazování zasunul kotouč za Vojtkova záda – 2:1. Následující dvě početní výhody Orli nevyužili a trochu paradoxně se do největší šance dostali těsně po skončení přesilovky, kdy hned trojice hráčů dobývala berounskou klec, ale Furch jejich zteč dokázal ustát.

Do třetí třetiny tak Znojmo vstupovalo s jednogólovým mankem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým nedokázal rozvlnit síť za soupeřovým gólmanem. Blízko tomu byli především hosté po akcích Rachůnka a Orsavy. Především první jmenovaný byl v samostatném úniku okraden o gólový zápis pohotovou holí domácího gólmana. Orli nadále hrozili, ale i Berounští mohli definitivně zvrátit zápas ve svůj prospěch po pokusu Švagrovského. Znojemští si ještě v závěru utkání vyzkoušeli hru bez brankáře, ale ani velká příležitost Davida nevedla k vytouženému vyrovnání.

Znojmo si tak ze středu Čech neodváží ani bod a připisuje si druhou porážku v řadě. Další zápas odehrají Jihomoravané netradičně v pátek na ledě Hradce Králové.