Vrchlabí
1/3
2/3

Orli splnili povinnost a přiblížili se na bod elitní osmičce

<em>Znojmo</em> - Dohrávka sedmnáctého kola mezi Znojmem a Vrchlabím přinesla pikantní souboj týmů z druhé poloviny tabulky bojujících o proniknutí do elitní osmičky. Orli začali lépe. Již v jedenácté minutě se prosadil Erik Hrňa a ve druhé periodě přidal svoji trefu i Martin Podešva. O zdramatizování stavu se postarali hosté v polovině třetí dvacetiminutovky, avšak dvě minuty před koncem poslal Vrchlabí domů s prázdnou Radek Haman.

V pondělní dohrávce 17. kola zavítalo do Hostan arény mužstvo Vrchlabí. V souboji dvou sousedů z tabulky šlo o tři body, které mohou být tou konečnou vstupenkou do elitní osmičky týmů po základní části.

Již v prvních minutách utkání se dostali do tempa domácí střelci, především Hamanova dorážka a střela Davida prověřily pozornost gólmana Koutského. Vrchlabí se ve Znojmě prezentovalo ostřejší hrou, a za své zákroky také často pykalo. Paradoxně se Jihomoravští dočkali svého prvního gólu ve hře pět na pět. Velmi dobrý zápas odehrála druhá znojemská formace a její aktéři se postarali také o premiérový zásah dnešního utkání. Po krásné přihrávce Jiřího Berouna rozesmutnil hostujícího brankáře střelou z první Erik Hrňa 1:0.

Úvodní třetina rozjitřila emoce na obou stranách, když se minutu před jejím koncem postarali o boxerskou vložku Jan Lattner a Ondřej Poživil. Oba rozvášnění kohouti si odnesli pětiminutový trest a šli si zchladit horké hlavy předčasně do sprch.

Ve druhé části hry se mohl o navýšení skóre zasloužit Vladimír Říha, tentokrát byl však Koutský pozorný. Vrchlabí si jen těžko vytvářelo nějaký tlak nebo šance, častým vylučováním nechávali domácí v klidu držet jejich hubený náskok. O jeho změnu se v polovině utkání postarala opět druhá znojemská lajna. Jiří Beroun tentokrát nahrál ideálně postavenému Martinu Podešvovi, který bez problémů zavěsil puk do brány – 2:0.

Do závěrečného dějství vstoupili Vrchlabští s jasným cílem – vyrovnat skóre zápasu. Od začátku třetiny byla vidět jejich vůle s výsledkem něco udělat. Několikrát nebezpečně ohrozili strážce znojemské klece Horčičku, který si do té doby musel připadat jako na dovolené. Za zmínku stojí především střela Pácala od modré, jež nechala vyniknout Horčičkovy betony. Hosté se přeci jen dočkali snížení, když Ondřej Látal svou bekhendovou střelou sebral domácímu gólmanovi čisté konto – 2:1.

Vrchlabí bylo i nadále aktivní a před orlí bránou často hořelo. Dvě velké šance se přesto objevily na domácí straně. V té první Jarůšek příliš dlouho váhal se zakončením a Koutský mu na poslední chvíli vypíchl puk. Druhou velkou příležitost zahodil Vladimír Říha, jenž nedokázal zužitkovat Hamanovu přesnou přihrávku. O konečnou podobu výsledku se tak musel zasloužit právě znojemský kapitán Radek Haman, který se společně s Jarůškem dostal do přečíslení, a svou trefou rozhodl o vítězství Znojma – 3:1.

Milan Kastner (Znojmo): Jsme spokojení, protože se všemi problémy, co nastaly, jsme ten zápas zvládli. Zůstali jsme ve hře v boji o osmičku, takže na naší straně je spokojenost. Vrchlabí hrálo velmi tvrdě, ale já si myslím, že rozhodčí to zvládl perfektně. Nenechali se ničím ovlivnit. My jsme ty souboje ustáli a ten zápas dopadl tak, jak dopadl.

Radoslav Svoboda (Vrchlabí): Přijeli jsme bodovat. Bohužel se nám nepovedla první třetina. Měli jsme hodně moc vyloučených, ale nevím, kvůli čemu to bylo. Rozhodčí nesmíme kritizovat, takže to odpískal velmi grandiózně. Krásný výkon. Bohužel díky naší nedisciplinovanosti jsme měli málo hráčů. Na konci už to byla jen taková křeč.