0:0, 1:0, 1:0
1/3
2/3

V Ústí Orli neskórovali, vrací se bez bodů!

<em>Ústí nad Labem</em> - V dohrávce 18. kola první ligy zajížděli znojemští hokejisté na led Ústí nad Labem. S týmem ze severu Čech drželi Orli dlouho krok, první gól inkasovali až v polovině zápasu. V další části hry se pak snažili o srovnání skóre, ale o šanci na body připravil Jihomoravany kiks ve vlastní obraně pár minut před koncem. Znojmo tak prohrálo i ve čtvrtém utkání v řadě za sebou. Alespoň jednou dobrou zprávou pro fanoušky je návrat Luboše Horčičky do brány.

Velmi vyrovnaný hokej nabídla první dvacetiminutovka. Oba celky si dokázaly vytvořit šance, ale branku z nich dokázat nevytěžily. Úvodní buly vyhráli domácí, kteří si dokázali připravit i první šanci utkání. Diviš přenechal na modré kotouč Čurillovi, který Horčičku svou propagační střelou nepřekvapil. Ve čtvrté minutě nabídl první početní výhodu hostům Boháč. Oslabení Lvi dobře bránili střední pásmo a dovolili hostům ze Znojma jedinou šanci. Hradecký se řítil na Salfického, ale toho svou střelou z levého kruhu nepřekvapil. Po přesilovce Orlů si největší šanci vypracoval Janků, z bezprostřední blízkosti se ale neprosadil.

Za dvě minuty měl na holi gólovku reprezentant do 20 let Tomáš Rachůnek, ústecký brankář vyrazil kotouč zázračně lapačkou do ochranné sítě. Krátce poté vyslal Diviš do brejku Čurillu, na Luboše Horčičku však ústecký forvard nevyzrál. O pár sekund později se podobná akce opakovala. Holomek nalezl na útočné modré Hovorku, ale gólman Orlů nebyl opět překonán.

Koncem čtrnácté minuty si mohli přesilovku zahrát i domácí. Jenže hráli v šesti a sami vyfasovali dvouminutový trest a poměr sil byl vyrovnán, hrálo se 4 na 4. Na konci první části se v přesilovce neujala ani střela Gureňe od modré, jehož střelu vytěsnil Horčička do ochranné sítě. Branky se diváci v první třetině nedočkali a do druhé třetiny se nastupovalo jako do nového utkání.

Druhé dějství začalo trochu opatrněji, větší šanci spálil až ve 26. minutě Hanzl, jenž odkrytou klec Horčičkovy branky v třetí přesilovce Lvů trefit nedokázal. Při dalším střídání už se Ústečtí z využité přesilové hry radovat mohli. Čurilla nahrál na modrou Romanu NĚMEČKOVI, který dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Další příležitost ke vstřelení branky se naskytla až ve 30. minutě Janu Lattnerovi. S jeho jedovkou si Salfický poradil. Za čtyři minuty zlikvidoval Němečkovu střelu od modré Horčička. Pět minut před koncem druhé části přestřelil prázdnou bránu díky teči Holomka znojemský Podešva. V 38. minutě objel Pazourek branku Orlů a po následné střele skončil puk v Horčičkově lapačce. Po druhé třetině se odcházelo z ledové plochy za stavu 1:0 pro Ústí nad Labem.

Hned na začátku závěrečné třetiny se Lvi museli ubránit 52 sekundy dlouhému dvojnásobnému oslabení. Vše naštěstí dopadlo dobře a Orlům se vyrovnat nepodařilo. Skvělou šanci si připravil Jarůšek, Salfický výborně zasáhl a podržel tým ve vlastním oslabení výbornými zákroky. Ve 44. minutě se uvolnil Havlík, zázračný Dušan Salfický opět zazářil. V minutě čtyřicáté osmé měl několik příležitostí David Pazourek, klid ale na hokejky domácích nepřinesl. O čtyři minuty později předvedl Dušan Salfický zákrok pro diváky. Střelu zleva vyslanou Hradeckým ukryl do své lapačky.

O závěrečné klidnější minuty se postaral Robin HANZL, jenž objel branku a Horčičkovi nedal sebemenší šanci na nějakou reakci - 2:0. V 59. minutě mohl ještě snížit Podešva, ale obětaví ústečtí obránci se postarali o nulu pro skvěle chytajícího Dušana Salfického, který si v zápase připsal úctyhodných 36 zákroků.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "S dnešním výkonem jsem spokojen. Důraz jsme kladli na dobrou obranu a bojovnost. Chtěli jsme dát branku v první třetině, aby to muselo Znojmo otevřít, to se nám bohužel nepovedlo. Bylo to těžké, mají nejlepší obranu v lize. S výkonem jsem spokojen, neboť jsme získali tři body."

Karel Soudek (Orli Znojmo): "Nedali jsme branku, a proto jsme prohráli. Udělali jsme chybu a z ní jsme obdrželi druhý gól, který nám sebral vítr z plachet. Chtěli jsme tu bodovat, do každého zápasu jdeme naplno, někdy se to však nepovede."