1:0, 1:1, 1:0
1/3
2/3

Orli i nadále bodově strádají, z Jihlavy se vrací s prázdnou

<em>Jihlava</em> - Další nepovedený zápas mají Orli na svém kontě, po předchozích šesti prohrách si znojemský tým připsal další na ledě Jihlavy. Dukla se hned v úvodu utkání ujala vedení při hře 4 proti 4 se z dorážky trefil Hodek. Na tento gól dokázali Orli ve druhé třetině ještě odpovědět, když velkou chybu soupeřovy obrany potrestal Beroun. Závěrečné dějství už však bylo plně v režii svěřenců trenéra Vlka, plný bodový zisk pro svůj tým zajistil dalšíma dvěma góly kapitán Bakus.

Před zápasem chtěly oba týmy prolomit své série, kdy nezískaly ani bod. Jihlava nebodovala dvakrát v řadě, Znojmo dokonce šestkrát.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se v první gólové šanci zjevil Bakus, který trefil pouze připraveného Horčičku. Ve 4. minutě se Dukle skórovat přeci jen povedlo, Daniel Hodek nejprve svým pokusem o blafák neuspěl, z dorážky však už skórovat dokázal a poslal hráče v červeném do vedení, 1:0.

Vstřelená branka Duklu nabudila, následovala dobrá příležitost Bezděka, který z mezikruží nedokázal propálit Horčičku. Tato akce jako by předznamenala i další průběh první dvacetiminutovky. Dukla se tlačila dopředu, nedokázala však vyzrát na pozorně chytajícího Horčičku. Na druhé straně kluziště své kvality prokazoval Řehoř, a tak oba týmy odcházely do kabin za jednobrankového vedení hráčů s ježkem na prsou.

Pořekadlo „nedáš, dostaneš“ předvedli divákům hráči v úvodu prostřední části hry. Když neskóroval Bakus svým pokusem zpoza branky, povedlo se to Jiřímu Berounovi, kterému sice střela nevyšla, puk však doklouzal mezi betony Řehoře až do branky, 1:1. Duklu obdržená branka nepoložila a naopak se tlačila dopředu, ve 29. minutě přihrával Krupka zpoza branky Protasenjovi, ten však pouze vyprášil výstroj Horčičky.

Hostující brankář zachránil svůj tým od ohromy i ve 34. minutě, kdy Pometlo našel volného Hollého, který nechal opět vyniknout mága v brance Znojma. V závěru druhé třetiny se Jihlavě Horčičku přeci jen podařilo překonat. V brance měl prsty první jihlavský útok, po pěkné kombinaci s Čachotským a Hodkem skóroval Oldřich Bakus do odkryté branky, 2:1.

Hosté s vidinou možného vyrovnání zapnuli na plné obrátky a začali více zaměstnávat Řehoře, ten však výborně vzdoroval a držel akcie Dukly vysoko. Překonat jej nedokázal z bezprostřední blízkosti Podešva, následně ani Havlík s Vrbou. Když se nepovedlo hostům vyrovnat ani po šanci Štacha z 55. minuty, přišel trest v podobě branky Jihlavy. Oldřich Bakus napřáhl kousek za modrou a s pomocí tyčky upravil na 3:1. Samotný závěr přinesl místo tlaku Znojma jen šarvátky na obou stranách. Jihlava tak Znojmu oplatila porážku a zaslouženě zvítězila v poměru 3:1.

Karel Soudek (Znojmo): My jsme sem jeli s tím, že chceme vyhrát. S tím chodíme do každého zápasu. Samozřejmě, že se nám to teď nedaří. Prohráváme o gól, dneska to tak prakticky bylo taky, protože ten třetí gól neměl platit. Puk vůbec nepřejel brankovou čáru. Samozřejmě, tohle nám utkání neprohrálo. My jsme do zápasu vstoupili špatně, po chybě našeho obránce, který nechal střílejícího hráče dojet až před bránu, ten to tam dorazil. Druhý gól byl taky z ničeho, prakticky odevzdaný kotouč soupeři, před bránou opět volný hráč. Tohle jsou chyby, které my nemůžeme dělat. Třetí třetinu jsme odehráli dobře, byli jsme lepším týmem, ale nepodařilo se nám překonat jihlavského gólmana.

Patrik Augusta (Jihlava): My jsme vstoupili do zápasu dobře, dali jsme rychlý gól. Pak jsme nabídli soupeři možnost vyrovnání po individuální chybě, soupeř toho využil. Ve třetí třetině jsme už byli pod tlakem Znojma. Bylo to hodně vybojovaný utkání. Máme tři body a to se počítá.