0:0, 0:0, 5:0
1/3
2/3

Střelecká impotence složila Znojmo na lopatky

<em>Kadaň</em> - Hokejisté Znojma prohráli sedmý venkovní zápas v řadě, v Kadani navíc nevstřelili jediný gól. Na severozápad Čech přijeli Orli s málo početnou sestavou, dvě třetiny přesto drželi s domácími krok i skóre. Své šance ale neproměnili a ve třetí třetině hned pětkrát inkasovali. První osmička týmů zajišťující postup do play off v předstihu již na konci prosince jim tak zůstává nadále několik bodů vzdálena.
Domácí začali zápas aktivně. Už v 4. minutě ujel hostující obraně Mikšovic, ale Horčička měl lapačku na svém místě. V 6. minutě hráli hosté přesilovku pro příliš mnoho hráčů na ledě. V ní se do větší šance dostali domácí, když ujeli Charousek s Balázsem, první jmenovaný ale zakončil jen do brankáře. Hrál se sice vyrovnaný zápas, ale Znojmo si nedokázalo připravit žádnou větší šanci. V 14. minutě měli hosté velkou šanci, když Plášek dostal puk spoza brány, ale Hylák vychytal. Ve 20. minutě byl vyloučen Schmidt za faul loktem a stal se tak prvním vyloučeným v tomto zápase za nedovolený zákrok.

Znojmo na začátku druhé třetiny rozjelo před Hylákem kolotoč. Lattner nejprve nebezpečně střílel, poté nahazoval před bránu, ale nikdo puk nedorazil do brány. Znojmo ovládalo hru, ale Hylák všechny střely pokryl. Domácí se do větší šance dostali až v 27. minutě, když v signalizované výhodě trefil Eiselt z minimálního úhlu tyč. Od 32. minuty se začalo hrát nahoru-dolů bez větších šancí. Až v 38. minutě v přesilovce hostí nebezpečně střílel Štach, ale Hylák střelu viděl a ukryl jí do své lapačky. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0

Domácí začali třetí třetinu ve velkém tempu. Už po 46 vteřinách hry vystřelil Mikškovic od modré a střela propadla až do brány. Horčička nic neviděl. O dvě minuty později projel mezi obránci Lattner, Hylák si ale včas vyjel. Hosté se snažili o vyrovnání a dvakrát k němu měli blízko. Nejprve Hylák neudržel puk a Berounovi zabránil ve vyrovnání Szakal, který včas přistoupil a nedovolil mu vystřelit. O chvíli později pak Hylákovi propadla střela a puk se doklouzal až k čáře,ale v dalším pohybu mu zabránilo několik domácích i hostujících těl. Domácí na to odpověděli gólem. Mikšovic přihrál zpoza brány na Nováka a ten střelou pod víko nedal brankáři šanci. A o tři minuty později ujeli obraně Boušek s Charouskem a druhý jmenovaný prostřelil Horčičku. To už hosté přestali hrát a domácí často získávali puk v útočném pásmu. V 59. minutě si na útočné modré počkal na puk Lukáš Klíma a v nájezdu nedal Horčičkovi nejmenší šanci. Asistenci si připsal i Hylák. A čtyři vteřiny před koncem Boušek vyjel z vhazování, položil si golmana a s přehledem zavěsil.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Dneska to byl hodně těžký a vyrovnaný zápas. První dvě třetiny byly hodně náročné, ani jedem tým neměl vyložené příležitosti. Bylo to urputné utkání, které jsme zlomili až ve třetí třetině. V takový vývoj jsme trochu věřili. Soupeř hrál na tři pětky, což určitě není jednoduché vydržet. Jsme rádi za tři body, které jsme dnes získali.

Jaroslav Kameš (Znojmo): Dvě třetiny jsme hráli lepší hokej a třetí třetinu jsme dostali pět branek. Fyzicky jsme neodešli, dostali jsme první branku a přestali jsme hrát, co jsme si řekli před utkáním.