Orli Znojmo Orli Znojmo
5. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 24. 9. 2010
Karlovy Vary
3:2
1:1, 2:1, 0:0
Znojmo

Junioři doplatili na častá vyloučení a z Varů odjíždějí bez bodu

Karlovy Vary - K prvnímu venkovnímu zápasu zajížděla znojemská juniorka do Karlových Varů. Orli doplatili na častá vyloučení, při kterých obdrželi dvě branky. Skóre utkání otevřel v deváté minutě domácí Daniška, ovšem Znojmo stihlo ještě v první třetině zásluhou Šaura vyrovnat. Ve druhé dvacetiminutovce se dostaly Vary po gólech Vachovce a Kverky do dvoubrankového náskoku. Bartoš sice ještě snížil, ale ani hra bez brankáře v poslední minutě již k vyrovnání nevedla.

Energetici se pustili do zápasu s vysokým tempem a zásobovali hostujícího Kacetla řadou nepříjemných střel. Hosté museli již na začátku druhé minuty sáhnout po zakázaném zákroku a po rozhodnutí rozhodčích bránit svou branku při oslabení. I přesto, že se Dominik Vaněk pokoušel několikrát nepříjemně dorážet, puk brankovou čáru nepřekročil. Domácí se mohli radovat až v polovině deváté minuty, kdy po přihrávce Záhory zužitkoval dlouhodobý nátlak na branku Tomáš Daniška. Znojmo po inkasované brance přidalo na tempu, které jim v šestnácté minutě přineslo odměnu. Za pomoci Jana Podešvy srovnal stav Jakub Šaur.

Druhá část se nesla především v duchu vyloučení. Již v prvních sekundách byl vyloučen hostující hráč a Energie na jeho vyloučení dokázala zareagovat. Michal Vachovec si počkal na přihrávku Martina Rohana a získal zpět vedení. Pak se ale situace na ledě začala vyostřovat a hráčů na trestné lavici přibývalo. Ve dvaatřicáté minutě využili energetici přesilovku, když kotouč za záda Kacetla propálil Jaromír Kverka. Na to odpověděli hostující stejným způsobem. Svou přesilovku využil David Bartoš.

V posledním dějství si hosté nedovedli s domácí obranou poradit. Ačkoliv jejich snaha byla velká a několikrát sahala až za hranice povolených možností, nepodařilo se jim vymyslet recept, jak srovnat. Ani power play v poslední minutě nezměnilo fakt, že řada vyloučených hráčů vedla k tomu, že se Znojmo muselo rozloučit se svými body a nechat je na ledě KV Areny.


Autor: Lukáš Caha, Markéta Flekácsová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 0 1 0 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 6
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 2
Tomáš Latner 0 0 0 0 2
Patrik Novák 0 0 0 0 4
Daniel Opalek 0 0 0 0 2
Dominik Piskoř 0 0 0 0 0
Jan Podešva 0 1 1 0 0
František Pospíšil 0 0 0 0 4
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Petr Süsser 0 0 0 0 0
Jakub Šaur 1 1 2 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
David Videlka 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 3 36 92,31 0 0

Ohlasy k utkání

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme z utkání obavy, protože narozdíl od nás soupeř včera nehrál. Jsme samozřejmě rádi za tři body. Začaly se nám konečně trochu dařit přesilové hry, které jsme dvě proměnili, takže jsme spokojení.

Martin Stloukal (Orli Znojmo): Dnešní utkání je snadné okomentovat. Přistoupili jsme k tomu jako amatéři, tomu odpovídal i výkon. Upřímně se za to dnes stydím. Hráči budou muset k té životní filozofii přistoupit jinak, jinak to lepší nebude.

Fotogalerie