Orli Znojmo Orli Znojmo
14. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 23. 10. 2010 - Hostan aréna
Znojmo
7:4
3:0, 2:2, 2:2
Ml. Boleslav

Junioři nadále valcují své soupeře!

Znojemští junioři nenechali v dnešním zápase nikoho pochybovat o tom, kdo je králem na ledě. Po brzké trefě Videlky se uklidnili a hra přinesla několik pěkných kombinačních akcí. Další gól do sítě Boleslavi přidal Piskoř, dvakrát přesně zamířili Jarůšek a Bartoš a ještě jednou se prezentoval Videlka. Hosté, i přes veškerou snahu, nedokázali Znojmu gólově konkurovat a čtyři branky v Kacetlově síti nic nemění na tom, že tři body zůstávají na domácím ledě.

Znojemská juniorka podruhé ve dvou dnech vyjela na domácí led k ligovému zápasu, tentokrát přivítala mužstvo Mladé Boleslavi, které přijelo posilněno vítězstvím 2:1 nad Brnem.

První šanci zápasu měli na své holi hosté, konkrétně Koudela, který ovšem nedokázal přesně zakončit. Hned první větší příležitost Znojma využil David Videlka, jenž neměl problém překonat střelou nad rameno hostujícího gólmana Willa. Boleslav následně dostala k dispozici několik přesilových her, s kterými si ale nedokázala poradit, a tak se skóre měnilo na znojemské straně.

Druhý gól Orlů přidal na konci 2. třetiny Dominik Piskoř, který využil odraženého puku a nedal Willovi šanci. O pár vteřin později ho napodobil David Bartoš, jeho průnik přes půl kluziště vyhnal boleslavského gólmana z brány, šanci tak dostal náhradník Michal Mahdal.

Ani druhému gólmanovi se však nevedlo o moc lépe. Puk ze své klece musel lovit už v druhé minutě prostřední části hry. Zcela osamocen před bránou si na přihrávku počkal Richard Jarůšek a neomylně zasunul puk za Mahdalova záda. Již o pár minut později Znojmo navýšilo svůj náskok, kdy se po krásné individuální akci blýskl David Videlka.

Konec druhé třetiny patřil hostům. Nejprve se za Kacetlova záda trefil Jakub Sajdl, který dokázal tečovat Poláčkovu střelu od modré. O minutu později vsítil druhý gól Boleslavských Jiří Rys po tom, co si dokázal v brankovišti položit domácího gólmana.

Poslední část hry přinesla po dvou brankách na obou stranách. Nástup do třetiny patřil opět domácím, kteří zvyšovali svůj náskok zásluhou Richarda Jarůška. Lahůdkovou gólovou akci předvedla dvojice Bartoš a Komínek, která sama ujížděla na Mahdala. Druhý jmenovaný dokázal svou kolegialitu a přihrávkou na poslední chvíli nedal šanci boleslavskému gólmanovi k přemístění k druhé tyči, pro Davida Bartoše bylo jistě potěšením zakončit.

Hosté ještě dokázali snížit v přesilové hře zásluhou Radana Lence. Následovala série vyloučení na straně Boleslavi, hra se začala kouskovat a upadat. O poslední gól dnešního zápasu se postaral Tomáš Jiránek, jenž využil zmatku před domácí svatyní a nechal Kacetla inkasovat počtvrté. Boleslav měla na hokejce ještě pátý zásah, ovšem Hyka zcela nepochopitelně přestřelil prázdnou domácí klec.

Utkání tedy skončilo zaslouženou výhrou domácích Orlů. Ti se hned v pondělí setkají na svém ledě s nevyzpytatelným výběrem Vítkovic.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 2 1 3 3 0
Jan Česnek 0 0 0 -1 6
Tomáš Hejl 0 1 1 2 4
Richard Jarůšek 2 2 4 3 0
Tomáš Komínek 0 4 4 4 0
Tomáš Latner 0 0 0 -1 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Daniel Opalek 0 0 0 1 0
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 1 0 1 -1 0
Jan Podešva 0 0 0 -1 0
František Pospíšil 0 2 2 3 4
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Šaur 0 0 0 1 0
Michal Telesz 0 0 0 -1 0
Jiří Tichý 0 0 0 -2 0
Jan Trojan 0 1 1 -1 0
David Videlka 2 0 2 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 4 27 87,10 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Jsem s dnešním zápasem spokojený, kluci ho odehráli dobře. Máme teď hodně zraněných a nemocných hráčů, takže to není jednoduché, např. Lukáš Kovalský dnes nenastoupil pro lehký otřes mozku. Pořád teď pokračujeme v sérii zápasů, hráli jsme včera, dnes, další zápas v pondělí proti silným Vítkovicím, na hráčích už je trochu vidět únava.